Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wymiana radia, kostka ISO, kable...

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4
    Postów
    5

    Domyślnie Wymiana radia, kostka ISO, kable...

    Dzień dobry,

    kilka dni temu skradziono mi radio (!) w Alfie MiTo. Było założone niefabryczne z android auto przez poprzedniego właściciela. Niestety miałem odcięte kable do której podjączone były fabryczne kostki ISO. Teraz walczę z podłączeniem ich ponownie, ale jest problem... Kolory kabli różnią się od tych w uniwersalnych kostkach. Nie mogę nigdzie znaleźć schamtu, ani opisów tych kabli. O ile zasilanie, czy masa są takie same, to te od głośników już nie. Metodą prób i błędów próbowałem to jakoś łączyć na szybkozłączki, ale zrobiłem tylko zwarcie i wywaliło mi bezpieczniki od klimy... Czy ma ktoś może taki opis? Albo zdjęcie ze schematem tych kabli? Będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Coca76
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.3 jtdm 2009
    Postów
    14

    Domyślnie

    Nie wiedziałem że jeszcze kradną radia w samochodach, jestem w szoku.

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4
    Postów
    5

    Domyślnie

    Też byłem w szoku. Moja wina. Nie zamknąłem drzwi na noc, a w okolicy regularnie włamują się do aut. Okazja czyni złodzieja... Niemniej... Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam. Wracam z tematem. Drugi raz przepaliłem bezpiecznik, bo jednak połączenia były złe... czy mógłby mi ktoś podesłać zdjęcie swojej kostki ISO w MiTo, żebym mógł dopasować te kable do kostki?
    Ostatnio edytowane przez nedved31 ; 31-07-2023 o 15:33

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał nedved31 Zobacz post
    kilka dni temu skradziono mi radio (!) w Alfie MiTo. Było założone niefabryczne z android auto przez poprzedniego właściciela. Niestety miałem odcięte kable do której podjączone były fabryczne kostki ISO. Teraz walczę z podłączeniem ich ponownie, ale jest problem... Kolory kabli różnią się od tych w uniwersalnych kostkach. Nie mogę nigdzie znaleźć schamtu, ani opisów tych kabli. O ile zasilanie, czy masa są takie same, to te od głośników już nie. Metodą prób i błędów próbowałem to jakoś łączyć na szybkozłączki, ale zrobiłem tylko zwarcie i wywaliło mi bezpieczniki od klimy... Czy ma ktoś może taki opis? Albo zdjęcie ze schematem tych kabli? Będę wdzięczny za pomoc.
    Cytat Napisał nedved31 Zobacz post
    kilka dni temu skradziono mi radio (!) w Alfie MiTo. Było założone niefabryczne z android auto przez poprzedniego właściciela. Niestety miałem odcięte kable do której podjączone były fabryczne kostki ISO. Teraz walczę z podłączeniem ich ponownie, ale jest problem... Kolory kabli różnią się od tych w uniwersalnych kostkach. Nie mogę nigdzie znaleźć schamtu, ani opisów tych kabli. O ile zasilanie, czy masa są takie same, to te od głośników już nie. Metodą prób i błędów próbowałem to jakoś łączyć na szybkozłączki, ale zrobiłem tylko zwarcie i wywaliło mi bezpieczniki od klimy... Czy ma ktoś może taki opis? Albo zdjęcie ze schematem tych kabli? Będę wdzięczny za pomoc.
    Głosniki kable pary to z reguły te same kolory tylko jeden jest z paskiem
    Fazujesz je zwykła bateryjką AAA, prawidłowo to ma wypchać membranę i tak łączysz z radiem.
    Masz mieć stałe 12 v ,12 v po stacyjce no i masa czyli trzy kable do zasilania.Jak masz Bose to podajesz 12v na kabel sygnałowy od bose ze stacyjki chyba ,że twoje radio ma taki kabel sygnałowy do wzmacniacza
    Ps.Jak kolory są różne od głośników to to dajesz jeden biegun od bateryjki aaa na dowolny kabel i szukasz w pozostałych 7 pary.Głośnik wyda trzask itd.
    Prościzna.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 01-08-2023 o 11:14
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dziękuję Ci za odopwiedź. No własnie nie wszystko jest takie praste. Kable głosnikowe już ogarnąłem. Problem jest z kostką od zasilania. Z opisów, które znalazłem na przykład kabel od napięcia po stacyjce standardowo jest czerwony. U mnie czerwony odpowiada za cos innego, a za zasilane kabel o kolorze zielono-pomaranczowym. Do tego zostaje mi jakis blado zółty, czy beżowy kabel. Nie wiem od czego... kabel od sterowania z kierownicy, podswietlenie...

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Miernik w łapy i przemierz kable i będziesz coś tam wiedział.
    W tej wiązce na 100 nie ma kabli od sterowania kierownicy.
    Masz tam dwie linie can te zaizoluj i zostaw chyba ,że dokupisz moduł do kierownicy.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Miernik w łapy i przemierz kable i będziesz coś tam wiedział.
    W tej wiązce na 100 nie ma kabli od sterowania kierownicy.
    Masz tam dwie linie can te zaizoluj i zostaw chyba ,że dokupisz moduł do kierownicy.
    Dziękuję. Jakoś się udało wszystko połączyć. Zastanawia mnie tylko kabel od zasilania anteny. Nie mam go fabrycznie, albo mam go w innym kolorze, niż niebieski. Czy może on mieć beżowy kolor? Bo tylko na to mi wychodzi.

Podobne wątki

  1. Kostka po wyjęciu radia
    Utworzone przez Ready w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-11-2017, 16:02
  2. [147] Co to za czujnik i czy dobra kostka do radia
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 05:32
  3. Montaż radia 147 kable w kostce
    Utworzone przez wiruq w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 12:37
  4. 156 SW - jak poprowadzić kable od subwoofera z bagażnika do radia?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 17:56
  5. [145] Bagażnik i kable od radia!
    Utworzone przez jareqi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 13:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory