Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Tragiczny stan amortyzatorów po 3 latach.

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Nowe amortyzatory wykazują z reguły sprawność na poziomie 70-80% na stacjach. W innym aucie miałem je zużyte w takim stopniu, że w ogóle się nie wysuwały, a na stacji pokazywało około 50%. Do sprawności rzędu 30-50% wystarczy, że spręzyny są w porządku.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    To ja napiszę swoją przygodę. Ford Fiesta XR2 MK2 (fajne auto u mnie było 12 lat) zamontowane nowe zawieszenie obniżone (amortyzatory+sprężyny) jadę na przegląd okresowy w SKP i wyszło bardzo dziwnie (nowo otwarta stacja, sprzęt górna półka) sprawność amortyzatorów tył 20% przód 40%. Diagnosta był w szoku i stwierdził, że przyrządy głupieją przy sztywnych nastawach. Pieczątka została wbita pomimo pomiarów.
    Jak ktoś jest obeznany to od razu wyczuje, że z amortyzatorami, zawieszeniem jest coś nie tak ( sport zdecydowanie ).

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał SE7 Zobacz post
    To ja napiszę swoją przygodę. Ford Fiesta XR2 MK2 (fajne auto u mnie było 12 lat) zamontowane nowe zawieszenie obniżone (amortyzatory+sprężyny) jadę na przegląd okresowy w SKP i wyszło bardzo dziwnie (nowo otwarta stacja, sprzęt górna półka) sprawność amortyzatorów tył 20% przód 40%. Diagnosta był w szoku i stwierdził, że przyrządy głupieją przy sztywnych nastawach. Pieczątka została wbita pomimo pomiarów.
    Jak ktoś jest obeznany to od razu wyczuje, że z amortyzatorami, zawieszeniem jest coś nie tak ( sport zdecydowanie ).
    To może zaczniemy jak w maluchach i polonezach było sprawdzane. Trzeba na inny kącik z fordem tez tam jestem i nie pisze tam o alfie.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Czytaj ze zrozumieniem!

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Runflaty tak wychodzą.
    Zapewnię wszystko jest okay zmień kapcie na zimowki i odczyt będzie poprawny.
    Nasze SKP to lata 90.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar plxeper
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Stelvio MY2020 2.0 200 - jest, AR 159 1.9 JTS- była;
    Postów
    53

    Domyślnie

    U mnie w zeszłym tygodniu przy 1 badaniu na SKP po 3 latach i 18 tys. km przebiegu wyszła sprawność 50%
    Zdziwiło mnie to nieco ale diagnosta stwierdził, że to normalka. O więcej nie pytałem.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Usterki po 7 latach
    Utworzone przez Jaceksl61 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 21:56
  2. [159] Czy muszę wymienić pasek rozrządu po 5 latach? Jak sprawdzić stan paska?
    Utworzone przez Margor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 10:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory