Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 90

Temat: Brak możliwości włączenia / wyłączenia

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1.9 16V
    Postów
    27

    Domyślnie

    Tak, po włożeniu w slot świecą się diody w interfejsie.
    Jestem w stanie wyszukać go jako urządzenie BT (OBDII) z telefonu i sparować się z nim.
    W pełnej wersji ALfaOBD połączenie z interfejsem przebiega prawidłowo, jednak później nie jestem w stanie podłączyć się do żadnego modułu.

  2. #12
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    No to dziwna sytuacja. Ja mam mesa i tu nie ma problemu oczywiście. Ale mam też obd 327 kiedyś kupiłem i aplikacje alfa obd demo. I nie ma problemu z połączeniem. Tylko tak jak pisałem nie sprawdze wszystkiego ale silnik I parę innych bez problemu. Kasowanie błędów tez bez problemu. Wydaje mi się ze bez fachowca sie nie obejdzie.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Czyli telefon łączy się z modułem po bluetooth, a komputer nie?

    Napisz mi na priv e-mail, podeślę Ci pełną wersję AlfaOBD, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest MES, tylko musiałbyś połączyć się z kompem.

  4. #14
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Tylko czemu po połączeniu nie można się połączyć z żadnym modułem.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Kolega ma pełna wersję alfaobd

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Nie, kolega ma coś, co zaciągnął z chomika i co nie chce mu działać, a ja piszę o pełnej wersji, sprawdzonej aplikacji.

    P. S.
    Szkoda, że nie zapytałeś, jaki, sprawdzony moduł kupić, bo ja, zanim trafiłem na działający, kupiłem trzy różne, które nie działały, bo albo nie chciały się łączyć, albo powodowały problemy z uruchamianiem aplikacji - najlepiej zwróć ten i kup, sprawdzony, działający - mogę Ci podesłać, jaki.
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 20-07-2023 o 10:37

  7. #17
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Tu masz rację może być wina samego modułu mój brat miał tak że kupil i nie chciał się połączyć jak dałem mu swój to się połączył.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Ten moduł, który mam u siebie, ma dodatkową opcję ON/OFF, a więc może być wpięty na stałe w gniazdo OBD i nie pobiera prądu, kiedy nie jest używany, tyle tylko, że 159 ma gniazdo w kiepskim miejscu i dodatkowo dokupiłem przewód/rozgałęźnik OBD, który pozwolił wyprowadzić je w miejsce, w którym jest on pod ręką, a nie za każdym razem, żeby go włączyć, trzeba odkręcać i odchylać panel, pod którym jest umieszczony.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1.9 16V
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Czyli telefon łączy się z modułem po bluetooth, a komputer nie?

    Napisz mi na priv e-mail, podeślę Ci pełną wersję AlfaOBD, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest MES, tylko musiałbyś połączyć się z kompem.
    Komputer w ogóle nie wyszukuje (Win 11), jednak sprawdzałem to wczoraj "na szybko". Usiądę do tego jeszcze na spokojnie i spróbuję.


    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Nie, kolega ma coś, co zaciągnął z chomika i co nie chce mu działać, a ja piszę o pełnej wersji, sprawdzonej aplikacji.

    P. S.
    Szkoda, że nie zapytałeś, jaki, sprawdzony moduł kupić, bo ja, zanim trafiłem na działający, kupiłem trzy różne, które nie działały, bo albo nie chciały się łączyć, albo powodowały problemy z uruchamianiem aplikacji - najlepiej zwróć ten i kup, sprawdzony, działający - mogę Ci podesłać, jaki.
    Link do tego modułu znalazłem gdzieś na forum, konsultowałem się też z PM Factory i potwierdzili, że ten moduł będzie działał. Chciałem kupić dwie wersje - bezprzewodową, żeby wozić ją w aucie, gdyby trzeba było coś sprawdzić w trasie oraz przewodową do "poważniejszych" zastosowań. Po konsultacjach ze sprzedawcą uznałem, że kupię jak na razie tylko wersję BT, jeśli nie będzie mi wystarczać to dokupię wersję przewodową. Według nich AlfaOBD to bliźniaczy program do MESa, z tą różnicą, że AlfaOBD posiada dopracowaną wersję na Androida.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał apb Zobacz post
    Według nich AlfaOBD to bliźniaczy program do MESa
    Kompletna bzdura, AlfaOBD, to taki podręczny programik dla "dłubaczy", z całkowicie minimalistycznymi opcjami, natomiast MES, jest pełnowartościowym programem diagnostycznym, używanym przez ASO i ma wiele funkcji, który AlfaOBD nie posiada, a przynajmniej ja ich nie odkryłem - na privie masz wszystko co potrzeba i sam możesz ocenić, czy sprzedawca nie naopowiadał Ci głupot, tylko nie mam pewności czy MESa zainstalujesz na W11 - spróbuj - w wersji 1.2 masz wszystko co potrzeba do 159 - 1,9, a w kolejnych, masz rozszerzoną bazę pojazdów, które można diagnozować, ale w kwestii 159 z tym silnikiem, nie ma tam żadnych nowości

Podobne wątki

  1. [Giulia] Usterka elektryczna??? - wycie klaksonu, brak możliwości wyłączenia świateł???
    Utworzone przez mixilium w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-07-2021, 11:29
  2. Brak możliwości wbicia biegu 1.9 JTD
    Utworzone przez Eazy2019 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2019, 07:27
  3. 156 1,9jtd 140 brak możliwości odpalenia.
    Utworzone przez baton w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2018, 21:22
  4. [Giulietta] Brak możliwości wyszukania VIN
    Utworzone przez klimucho w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2015, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory