Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa 147 1.6 nie odpala po czyszczeniu nawiewu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    13

    Domyślnie Alfa 147 1.6 nie odpala po czyszczeniu nawiewu

    Cześć
    Alfa 147 1.6 nie odpala.
    Niedawno postanowiłem odświeżyć klimatyzację takim specyfikiem, który wpuszcza się rurką do nawiewów. Dużo tego nie dałem, ale wpuściłem w każdy z przodu, plus ten środkowy pod szybą i w tunelu z tyłu. Odczekałem 15 min. i auto nie chciało zapalić (rozrusznik kręci). Nie było żadnego błędu, przez komputer też nic nie odczytałem. Po kilku próbach w końcu odpalił i klima chodziła przez te 10 min.
    Zostawiłem do wywietrzenia i od tamtej pory już nie chce odpalić.

    Przez interfejs mogę się bez problemu połączyć z silnikiem i body.
    W body pokazuje że są zaprogramowane 2 klucze i piloty.
    Działają wszystkie światła, szyby, radio itp. Jedyne co nie działa (oprócz silnika oczywiście) to pilot, nie otwiera ani drzwi ani bagażnika.
    Odpiąłem wtyczkę anteny immo i pokazał się błąd, ale jak podłączyłem z powrotem to znikł.
    Wyjąłem body, nie wyglądało na jakkolwiek zalane. Widziałem, że coś tego płynu kapało spod lewej kratki (tam jest taka guma łącząca ją z kanałem, pewnie niezbyt szczelna), ale to też nie wyglądało żeby miało lecieć bezpośrednio na body, bo ten jest dosyć głęboko schowany. Chyba, że coś kapało na wtyczki i zwarcie popsuło body, ale dla pewności przedmuchałem kompresorem wtyczki wokół body.
    Bezpieczniki i przekaźniki również ok (pod kierownicą i obok akumulatora)
    Alfa z fabrycznym alarmem.

    Jak uparcie kręcę rozrusznikiem 2-3 obroty i przestaję, to po kilku powtórzeniach słychać, że coś tam próbuje zapalić, ale nic z tego (mogę nagrać filmik jak to wygląda).
    Sprawdziłem również w mes taki parametr "Doors unlock remote control button" (oraz do zamknięcia drzwi i otwarcia bagażnika) i wszystkie 3 pokazują "Released" gdy trzymam dowolny z przycisków na pilocie. W takim razie body nie widzi wciskanych przycisków pilota. Ale pilot nie powinien mieć wpływu na zapłon.

    Czy ktoś ma pomysł co mogło się zepsuć? Jest jakiś osobny moduł odpowiadający za pilot czy wszystko jest w body? Piszę o fabrycznym alarmie, ale z mesa mogę kliknąć test uzbrajania i działa (piszczy ten brzęczek na zewnątrz). Chyba że to może być kwestia alarmu i może da się go jakoś wyłączyć (z mesa albo coś zdrutować w jakiejś wtyczce)

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Auto odpaliło na wymuszonym lpg, więc ewidentnie coś blokuje dopływ paliwa. Z poziomu MESa jak puszczam test wtrysków, to słychać że każdy z nich klika

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Sprawdź czy pompa paliwa po przekręceniu kluczyka zaczyna pracować - jeżeli tak to nastepny w kolejności jest zapłon czyli świece. A jak pompa się nie odpala to lecisz po schemacie i na poczatek sprawdzasz jej obwód - bezpiecznik, przekaźnik.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Pompa działa, słychać ją zarówno po przekręceniu kluczyka jak i testując z mesa. Wydaje mi się, że można jeszcze spróbować zdjąć listwę wtrysków, kręcić rozrusznikiem i patrzeć czy wtedy cokolwiek puszczają.
    A świece na pewno działają, bo na wymuszonym lpg działa całkiem dobrze, wiadomo zimny trochę nierówno chodził, ale po chwili było ok

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Wracam z tematem i od razu rozwiązuję problem. Całkowitym zbiegiem okoliczności (przy czyszczeniu nawiewu) okazała się wadliwa jednostka z pompą paliwa. Wymieniłem całą jednostkę na nową, jednak później znalazłem uszkodzony o-ring od regulatora ciśnienia. Dodatkowo warto również wysunąć pompkę i wymienić o-ring na jej małym króćcu. Sprawdzałem efekt tylko po wymianie tego przy pompce i nie pomogło. Ale regulator ciśnienia powinien już rozwiązać problem, bo bez 3.5 bara na listwie nie odpali silnik. Poniżej zdjęcia obydwu o-ringów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230802_194656.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	39.2 KB
ID:	287646
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230731_201202.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	54.3 KB
ID:	287647

Podobne wątki

  1. Alfa traci moc gaśnie i z trudem odpala, teraz nie odpala
    Utworzone przez marcia431 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 07:48
  2. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-04-2016, 17:50
  3. nie odpala po czyszczeniu EGR
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 14:28
  4. [156]Po czyszczeniu swiec nie odpala
    Utworzone przez krolik_AR156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-11-2010, 01:02
  5. [156] PO CZYSZCZENIU STYKÓW NIE ODPALA...... MASAKRA
    Utworzone przez starnaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory