Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa Romeo GT vs Brera

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    Alfa romeo GT
    Postów
    1

    Question Alfa Romeo GT vs Brera

    Cześć,
    temat być może już poruszany, ale chciałbym go odświeżyć. Po mału podchodzę do zakupu swojej pierwszej Alfy, padło na dwa modele GT lub Brera no i tu moje pytanie, które wybrać? W gre wchodzą dwa silniki 2.0 JTS lub 2.2 JTS, czemu te? V6 za dużo palą, a diesle nie są dla mnie, robię rocznie 10-12 tys. kilometrów. Liczę się z ewentualnymi "przygodami", ale uważam, że jak dbasz tak masz. Rodzice kupili "niezawodną" Toyote i wartość auta poszła już na naprawy.
    GT za 20k gdyby się udało to mógłbym mieć igiełkę, jeśli chodzi o Brere to dałem sobie budżet 30k. Na pewno w jednym aucie elektronika mniej się będzie pieprzyć niż w drugim, ale jak duże różnice są np w jeździe i ogólnej mobilności tych dwóch modeli lub samym wrażeniu z jazdy? Miałem okazję na żywo widzieć fajną GT z chromowanym wykończeniem wewnątrz, obszytą kierą i naprawdę jak na auto za 10/14k robiło wrażenie.
    Z góry dzięki za pomóc i postarajcie się jak najmniej skupić na krytykowaniu JTS'ów, będzie trzeba dać pare grosza za naprawę - no problem, jazda na benzynce oddaje.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Brera.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar mcrace
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 - Diavolo Rosso - 3.2 V6, Q4, AF40
    Postów
    42

    Domyślnie

    Miałem podobne rozważania co Ty tylko między 156 a 159.
    Ostatecznie mój wybór padł na 159 - głównym argumentem „za” było to iż 159 jest nowszą konstrukcją, z założenia mniej awaryjną i z lepszym dostępem do części zamiennych. Okazało się, że to ostatnie nie dotyczy wersji z silnikiem V6, ale i tak nie żałuję wyboru
    Najważniejsze, żeby trafić na zdrowy egzemplarz pod kątem blacharskim.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcrace Zobacz post
    Najważniejsze, żeby trafić na zdrowy egzemplarz pod kątem blacharskim.
    Zwłaszcza w przypadku GT, bo to już dość wiekowe auta. 30k na zdrową i zadbaną Brerę - moim zdaniem za mało. przejrzyj ceny i dostępności części zamiennych. Alfa pod tym względem jest droga i problematyczna. Do tego dowiedz się czy masz w okolicy mechanika, który na dzień dobry nie ma uczulenia na Alfy.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Zwłaszcza w przypadku GT, bo to już dość wiekowe auta. 30k na zdrową i zadbaną Brerę - moim zdaniem za mało. przejrzyj ceny i dostępności części zamiennych. Alfa pod tym względem jest droga i problematyczna. Do tego dowiedz się czy masz w okolicy mechanika, który na dzień dobry nie ma uczulenia na Alfy.
    Czekaj... GT możesz kupić z 2010 roku. Brery młodszej też nie ma. Brera to pochodna 159. Niby młodsza konstrukcja i rozwiązania ale niestety też droższa w serwisowaniu a rynek części używanych dużo uboższy.
    Poza tym w GT 4 osoby średniego wzrostu jadą dość wygodnie. W Brerze tylko dwie, z tyłu to dzieci i to raczej z tych młodszych
    Dochodzi jeszcze różnica wagi a co za tym idzie inne żużycie paliwa itd.
    Założyciel wątku wybrał sobie silniki dość mocno "obciążone genetycznie", także różnica będzie subtelna w ich serwisowaniu. Obydwa mają masę mankamentów a z latami tylko ich przybywa.
    W GT jest dużym minusem dość problematyczne zawieszenie i przypadłości serii 156/147/GT.
    Osobiście wziąłbym GT bo to żwawsze i bardziej praktyczne auto. Ale nie tak zjawiskowe, jak Brera.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez moveon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2017, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory