Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem z klimatyzacją Giulia 2017 2.0 280 wyłącza się po 2 minutach

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Mieszka w
    PODKARPACIE
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIA 2.0 Q4
    Postów
    4

    Domyślnie Problem z klimatyzacją Giulia 2017 2.0 280 wyłącza się po 2 minutach

    Kochani, posiadam Alfa romeo Giulia 2.0 od pewnego czasu mam problem z klimatyzacją. Po 1 minucie od uruchomienia, klimatyzacja przestaje działać. U Pana ,którego byłam sprawdził , ilość czynnika, wymienił, czujnik, sprawdził szczelność i zaczął się drapać po głowie nie znajdując przyczyny usterki.

    Jeżeli to możliwe prosiłabym Was o pomoc , dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cześć, miałem tak po przejechaniu 150-200 km z obciążeniem. Trochę też pałowałem, nie da się ukryć.
    Wniosek był taki, że zabrakło mi płynu chłodniczego dużym zbiorniku od chłodzenia turbo. Sprawdź po otworzeniu maski czy tzw. prawy zbiorniczek różowego płynu ma poziom między minimum a maksimum. Patrząc od przodu auta jest on po lewej stronie, ale fachowo to strona prawa, bo patrzy się na wnętrznosci silnika niejako z punktu widzenia kierowcy.
    Dobra, nie ważne.
    Otwórz maskę i sprawdź poziomy płynu chłodniczego w obu zbiorniczkach.
    Powodzenia

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Mieszka w
    PODKARPACIE
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIA 2.0 Q4
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał giuliawest Zobacz post
    Cześć, miałem tak po przejechaniu 150-200 km z obciążeniem. Trochę też pałowałem, nie da się ukryć.
    Wniosek był taki, że zabrakło mi płynu chłodniczego dużym zbiorniku od chłodzenia turbo. Sprawdź po otworzeniu maski czy tzw. prawy zbiorniczek różowego płynu ma poziom między minimum a maksimum. Patrząc od przodu auta jest on po lewej stronie, ale fachowo to strona prawa, bo patrzy się na wnętrznosci silnika niejako z punktu widzenia kierowcy.
    Dobra, nie ważne.
    Otwórz maskę i sprawdź poziomy płynu chłodniczego w obu zbiorniczkach.
    Powodzenia
    Dzień dobry, na wstępie bardzo dziękuję ,że byłeś tak uprzejmy i poświeciłeś parę minut na opisie swojego problemu. U mnie akurat jest wszystko w górnej granicy /o poranku sprawdziłam stan o dziwo nie umazałam sobie buzi / reasumując : podpinali nowe wiatraki, zmienili czujnik, 4 razy wymieniali gaz, układ szczelny, sprężarka się załącza, płyny są a klimatyzacja się wyłącza po 2-3 minutach ;-( pozdrawiam, dobrego dnia.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    To już taka alfowa mantra... ale te samochody są do bólu głupie odnośnie zarządzania energią i różne nieprzewidywalne cuda odstawiają przy niedomagającym akumulatorze.
    Nie zaszkodzi Ci sprawdzić jego poziom naładowania, albo chociaż sam poziom napięcia, na wyłączonym silniku i po kilku godzinach postoju.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał SMERFETKA Zobacz post
    Dzień dobry, na wstępie bardzo dziękuję ,że byłeś tak uprzejmy i poświeciłeś parę minut na opisie swojego problemu. U mnie akurat jest wszystko w górnej granicy /o poranku sprawdziłam stan o dziwo nie umazałam sobie buzi / reasumując : podpinali nowe wiatraki, zmienili czujnik, 4 razy wymieniali gaz, układ szczelny, sprężarka się załącza, płyny są a klimatyzacja się wyłącza po 2-3 minutach ;-( pozdrawiam, dobrego dnia.
    Czujnik temperatury zewnętrznej dziala?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Mieszka w
    PODKARPACIE
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIA 2.0 Q4
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Czujnik temperatury zewnętrznej dziala?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    dzień dobry, kolego tak działa , mam wrażenie ,że ciągnie się czasami jak toffi ale chodzi ;-)

Podobne wątki

  1. Giulia TI 2017 U1714-2F
    Utworzone przez DaaMiaano w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-08-2023, 14:18
  2. Alfa giulia -usa- 2017
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2020, 19:07
  3. [159] Standardowe radio wyłącza się po 20 minutach
    Utworzone przez Avii93 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 16:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory