Witam, mam problem z I biegiem wentylatora. Zaprowadziłem alfę do serwisu klimatyzacji. Wymieniony osuszacz, skraplacz, czujnik ciśnienia, układ generalnie jest sprawdzony. Panowie z serwisu stwierdzili, że brakuje I biegu wentylatora i faktycznie po włączeniu klimatyzacji nie załączał się. Pierwsza myśl - rezystor wentylatora chłodnicy. Wyjąłem, sprawdziłem - stan tragiczny, więc wymieniony na nowy NRF. Teraz natomiast po włączeniu klimatyzacji, mija kilka sekund, wentylator załącza I bieg, pracuję chwilę po czym go wyłącza. Za jakiś czas sytuacja się powtarza. I teraz pytanie, czy tak wygląda prawidłowa praca I biegu wentylatora? Zwiększa się ciśnienie, wentylator się odpala, zbija ciśnienie i się wyłącza? Czy jednak powinien pracować bez względu na wszystko cały czas na I biegu? Przekopałem forum, nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu, a może ktoś z was jest w stanie powiedzieć jak wygląda jego prawidłowa praca. Za wszystkie podpowiedzi już z góry dziękuję, będę wiedzieć czy doszukiwać się problemu czy jednak tak to powinno wyglądać. Pozdrawiam wszystkich!