Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Części używane czy zamienniki, USA 2017 2.0 280

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q4 2.0 280 2017r.
    Postów
    12

    Domyślnie Części używane czy zamienniki, USA 2017 2.0 280

    Witam,
    Piszę ten post z prośbą o pomoc, jestem świeżo po zakupie Giulii z USA, w ciągu 3 miesięcy powinna być w Polsce. Niestety jest trochę rozbita więc będę potrzebował kilku części.
    Pierwsza rzecz to czy lepiej ogarnąć części używane czy kupić jakieś zamienniki? Potrzebuję z tego co wiem:
    Zderzak przód
    Lampa przód prawa
    Wahacz
    Klema pirotechniczna
    Błotnik przód prawy
    Ogólnie rzecz ujmując, sprowadzam samochód pierwszy raz w życiu jako mój pierwszy dlatego chciałbym dopytać czy ktoś potrafiłby po zdjęciach które mam oszacować minimum które trzeba będzie zrobić, wiem że wszystkiego po zdjęciach nie zdiagnozuję. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230810_193418.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	67.2 KB
ID:	287694   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230810_193442.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	78.1 KB
ID:	287695   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230810_193459.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	86.4 KB
ID:	287696   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230810_193628.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	81.2 KB
ID:	287697  

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Szukaj w używkach, regularnie alledrogo, otomoto, czasem można kupić za dobrą cenę idealne lub i nowe części, wymaga to tylko regularnego przeszukiwania bo 90% tego co jest tak od ręki to jest od miesiący a okazje znikają momentalnie, polecam piatki i soboty, wtedy wielu handlarzy sporo wystawia, przynajmniej takie ja mam spostrzeżenia. Mógłbym polecić jeszcze jeden sklep wysyłkowy ale nie polecę, póki nie kupię, ceny na niektóre elementy mają bardzo ok jak za nowe części (nawet taniej od używek).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Ten sklep wiele osób poleca, również tu na forum. Sam kupowałem sporo części do Stelvio. Oryginały w dobrych cenach, nierzadko taniej niż używki na alledrogo.
    https://sklep.akuki.pl/

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    180

    Domyślnie

    PODKREŚLAM nie jestem ekspertem, ale jak na mój gust to się trochę "wpakowałeś", oczywiście nie widać wszystkiego, ale zacznijmy, że to rocznik 2017 czyli już 6 letni, a koszty wg. mnie będą dość wysokie. Poduszki są w wer. USA więc jak piszą na forum te z wer. Eu nie będą pasowały, w USA są jeszcze dodatkowo poduszki kolanowe, kurtyna lub obie, ciekawe czy fotel też rozpruty przez poduszkę w fotelu, min. jeden napinacz pasów a prawdopodobnie dwa, podsufitka, deska rozdzielcza i wszystkie inne ewentualne elementy maskujące system airbag. o wszelkich spinkach do tapicerki nie wspominam to tak na początek. Szyba, maska, obie lampy, zderzak, błotnik, drzwi, próg, być może przedni słupek a i środkowy też pewnie oberwał skoro drzwi "wyszły" na zewnątrz, nie widać dokładnie ale raczej również felga i to koło jakoś tak na zdjęciu dziwnie stoi więc pewnie jeszcze całe prawe zawieszenie...... oraz duża ilość niespodzianek, których nie widać na fotce, dostosowanie auta do wymogów EU (dlatego pisałem o obu lampach z przodu).... oj.... nie wiem czy nie lepiej by było kupić w kraju lub jakiś inny egzemplarz.

    ALE TO MOJE OPINIA I NIE JESTEM EKSPERTEM tak więc mogę się w wielu punktach mylić.

    Powodzenia

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q4 2.0 280 2017r.
    Postów
    12

    Domyślnie

    Nie brzmi to zachęcająco, sam przyznam że od początku coś mi się nie podobało jednak zaufałem bardziej kumplowi niż swoim przeczuciom.
    Apropos lamp nie można włożyć tylko prawej USA i jakoś je dostroić? Oraz jaki jest koszt kompletnego zestawu poduszek?

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu120 Zobacz post
    Apropos lamp nie można włożyć tylko prawej USA i jakoś je dostroić? Oraz jaki jest koszt kompletnego zestawu poduszek?
    O lampach jest tu mnóstwo pisane - poszukaj, lampy USA nie mają poziomowania i możesz mieć problem z zarejestrowaniem, poza tym da się "dostroić". O ceny poduch pytaj na Akuki, chociaż nie wiem czy mają USA (UE są inne).

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

    Domyślnie

    Pomijając kwestie blacharskie to jest to 6 letnie auto z przebiegiem 160tys km po "tuningach" (stożek pod maską). Tam można się spodziewać wszystkiego. Ale CCC

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q4 2.0 280 2017r.
    Postów
    12

    Domyślnie

    Nieźle wyszło, w takim razie tak czysto teoretycznie, co byście polecili teraz zrobić? Samochód opłacony leci do Polski, zanim przypłynie trochę czasu minie czy w ogóle jest sens go robić? Zakładam że 30k zł to będzie mało żeby to poskładać i w ogóle czy warto

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu120 Zobacz post
    Nieźle wyszło, w takim razie tak czysto teoretycznie, co byście polecili teraz zrobić? Samochód opłacony leci do Polski, zanim przypłynie trochę czasu minie czy w ogóle jest sens go robić? ������ Zakładam że 30k zł to będzie mało żeby to poskładać i w ogóle czy warto ������
    Naprawiać i nie przejmować sie oszczedzisz na poduszkach i regeneruj cala polska tak robi i handlarze i zapewniam cie ze dzialaja powtórnie.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Wstrzymaj się z decyzją do czasu przyjazdu auta. Nie byłbym tak pesymistycznie nastawiony jak kolega wyżej, błotnik to 1-1.4k, maska 2.5-3k, lampy europejskie 3k sztuka (jak chcesz mieć legalnie skrętne ksenony to drożej), nadkole komplet 800 zł, przeróbka lamp z tyłu 600, przeprogramowanie na europę 200-900 zł. Do tego poduszki (osobiście regeneracji bym nie wybrał), coś w zawieszeniu i robocizna. Gdybym miał strzelać to powiedziałbym, że w 25k się zmieścisz, ale też żadnym specjalista nie jestem. Czasem dochodzą dodatkowe koszty wynikłe z kradzieży czy uszkodzenia w transporcie.
    Ostatnio edytowane przez p11k ; 12-08-2023 o 15:48

Podobne wątki

  1. [Giulia] Części eksploatacyjne - oryginalne i zamienniki
    Utworzone przez pankracy w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2020, 21:51
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 21:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory