Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Skrzynia automatyczna AISIN AF40 - problem - serwis Kraków

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Automat
    Postów
    27

    Domyślnie Skrzynia automatyczna AISIN AF40 - problem - serwis Kraków

    Witam,

    poszukuję informacji odnośnie dobrego serwisu automatów koniecznie w Krakowie i najlepiej za bardzo dobre pieniądze

    Wyskoczył mi błąd P0753 - cewka s2 - zakładam wymianę elektrozaworu/elektrozaworów. Jednak bardzo dużo rzeczy mimo wszystko może być, od właśnie elektrozaworów po same kostki, piny, a może i cały sterownik. Skrzynia pracuje normalnie do momentu zagrzania się (103 stopni) i wskakuje w tryb awaryjny i zostaje na "dwójce".

    Dlatego pytanie czy nie znacie jakiegoś dobrego serwisu w Krakowie?

    Drugie pytanko takie poboczne - 103 stopni na skrzyni to chyba trochę za dużo, co może być przyczyną - olej?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał bxdoka Zobacz post
    Witam,

    poszukuję informacji odnośnie dobrego serwisu automatów koniecznie w Krakowie i najlepiej za bardzo dobre pieniądze

    Wyskoczył mi błąd P0753 - cewka s2 - zakładam wymianę elektrozaworu/elektrozaworów. Jednak bardzo dużo rzeczy mimo wszystko może być, od właśnie elektrozaworów po same kostki, piny, a może i cały sterownik. Skrzynia pracuje normalnie do momentu zagrzania się (103 stopni) i wskakuje w tryb awaryjny i zostaje na "dwójce".

    Dlatego pytanie czy nie znacie jakiegoś dobrego serwisu w Krakowie?

    Drugie pytanko takie poboczne - 103 stopni na skrzyni to chyba trochę za dużo, co może być przyczyną - olej?
    Ja robilem remont skrzyni w zielonej gorze u kamila. Mam juz druga 2.4 w automacie i w pierwszej blad cewki 2 byl spowodowany wiazka.

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Automat
    Postów
    27

    Domyślnie

    Chodzi o wiązke do elektrozaworu? Robiła by spięcie/zwarcie przy nagrzaniu się?

    Choć zrobiłem próbe na MES'ie i wykres pracy elektrozaworów i nie znam się na tym ale z tym prądem coś mi tam nie pasuje faktycznie.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Tak. Gorsza opcja to padnięty elektrozawor bo wtedy trzeba wyciagac sterownik.

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar mcrace
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 - Diavolo Rosso - 3.2 V6, Q4, AF40
    Postów
    42

    Domyślnie

    Również mogę polecić Pana Kamila z Zielonej Góry

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Automat
    Postów
    27

    Domyślnie

    Chłopaki a mam takie pytanie bo konsultowałem się już z jednym mechanikiem i faktycznie może wskazywać na jakąś wiązkę, bądź sam komputer.

    W którym miejscu jestem sam w stanie sprawdzić czy nie dostała się gdzies tam woda czy cokolwiek? Ta cała elektronika wychodzi na wysokości akumulatora, pod komputerem sterowania silnikiem czy gdzies od przodu od chłodnicy?

    Zawsze sprawdze czy nie ma tam jakiejś wigloci/wody czy innych dziwnych przetarć. Obecnie megą ciężko znależć kogoś przynajmniej w okolicach Krakowa, żeby się tym zajął - okres urlopowy

    Dodatkowo, Jasio, ten błąd P0753 będzie na pewno elektryczny? (mi tak przynajmniej na pewno pokazuje w rozpisce błędów). To by bardzo usprawniło pracę, szukałbym tylko elektronika. Jeden mechanior powiedział że jak jest elektroniczny to na stoprocent któryś elektrozawór/wiązka/komputer.


    PS: Rozmawiałem z Panem Kamilem, sugeruje elektrozawory/wiązki, skoro problem pojawia się po nagrzaniu oleju w skrzyni. Mam do niego 500 km ale chyba się wybiore, wszyscy tutaj zachwalali, a w Krakowie ciężko kogokolwiek znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez bxdoka ; 11-08-2023 o 14:05

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Automat
    Postów
    27

    Domyślnie

    Dla potomnych.

    W moim przypadku były to elektrozawory. Uszkodzone elektrozawory powodowały tryb awaryjny, oraz przy rozgrzanym oleju w skrzyni uderzenia, przeciągania itd.

    Pojechałem dziś do Pana Kamila z Zielonej Góry i powiem tak: gdyby każdy mechanik był taki jak Pan Kamil to świat byłby o wiele piękniejszy. Fachowiec przez duże "F", jestem bardzo zadowolony, skrzynia chodzi jak nowa, zrobił wszystko w 6 godzin. Jutro jeszcze raz mu podziękuję.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Jak miały nie padać te skrzynie skoro producenci aut lecą ostro w kulki w kwestii wymiany oleju w tym aisinie. Ta skrzynia lubi czysty olej, większość awarii tych skrzyń wynika z braku wymiany oleju (tak samo jak w ZF6HP BMW nie przewidziało wymiany oleju).
    Jakiś czas temu widziałem PDFa autorstwa AISIN gdzie wymiana oleju była zalecana co 30 tysięcy km.
    Ja obecnie robię wymiany co 5-15 kkm (4l oleju kosztują ~130 zł, + uszczelki, całość zamyka się w 150 zł), bo chcę powoli przepłukać skrzynię, potem wymiany będę robił co 30 kkm lub rok (koszt śmieszny a skrzynia na pewno posłuży dłużej).

Podobne wątki

  1. [159] Problem ze skrzynia automatyczna w 159 2.4 jtdm
    Utworzone przez KamilPartycki w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-05-2021, 08:46
  2. 2,4 jtd problem ze skrzynia automatyczna aisis
    Utworzone przez loniu1991 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-03-2021, 23:05
  3. [159] Skrzynia QTronic (Aisin AF40) czy taka sama jest w 1,9 i 2,4?
    Utworzone przez camil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 11:09
  4. [159] Problem z automatyczna skrzynia biegów
    Utworzone przez Prim w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-09-2016, 18:46
  5. automatyczna skrzynia problem
    Utworzone przez ziomulu w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 07:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory