Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Kompresor klimatyzacji

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 sportwagon
    Postów
    1

    Domyślnie Kompresor klimatyzacji

    Witam
    Jestem od tygodnia szczęśliwym posiadaczem alfy 156 w dieslu, do pełnego szczęścia brakuje mi tylko działającej klimatyzacji, sprawdziłem, nabiłem, czynnik nie ucieka, wszystkie kontroli działają, a klima nie rusza. Rozebrałem wszystko i okazało się, że z kompresora wychodzi przewód i urwany w okolicach osłony rozrządu. Gdy podpinam na krótko pod akumulator elektromagnes działa i klma chłodzi. Proszę o pomoc pod co podłączyć ten przewód, rozebrałem okoliczne wiązki i żadnego urwanego nie znalazłem.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar gregor159german
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kempten \ Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin08 Zobacz post
    Witam
    Jestem od tygodnia szczęśliwym posiadaczem alfy 156 w dieslu, do pełnego szczęścia brakuje mi tylko działającej klimatyzacji, sprawdziłem, nabiłem, czynnik nie ucieka, wszystkie kontroli działają, a klima nie rusza. Rozebrałem wszystko i okazało się, że z kompresora wychodzi przewód i urwany w okolicach osłony rozrządu. Gdy podpinam na krótko pod akumulator elektromagnes działa i klma chłodzi. Proszę o pomoc pod co podłączyć ten przewód, rozebrałem okoliczne wiązki i żadnego urwanego nie znalazłem.
    W twin sparku przewód do sprężarki wisi na wiązce od cewek zapłonowych. Poszukaj, gdzieś musi być urwany...

    Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo 1.9 JTD 8v 115KM
    Postów
    94

    Domyślnie

    Przewód powinien iść do przekaźnika w skrzynce bezpieczników pod maską. Weź pomocnika i przy odpalonym silniku niech włącza i wyłącza klimę w kabinie, a ty macaj przekaźniki pod maską. Ten od klimy będzie klikał, ale silnik może to zagłuszyć więc najlepiej sprawdzić palcem, będzie to wyraźnie czuć. Wiedząc już który to przekaźnik możesz tymczasowo podprowadzić na krótko dodatkowy przewód, podłączając go do nóżki "87" przekaźnika (będzie na nim opisane). Tylko nie pomyl się, bo jak zrobisz zwarcie to usmażysz sterownik silnika. Będziesz miał dzięki temu w pełni sprawną klimę zanim nie znajdziesz gdzie jest ten urwany przewód. Sprawdź też bezpiecznik klimy czy nie jest przepalony, bo jak kabelek się urwał to pewnie wisiał sobie gdzieś luzem i mógł zewrzeć się do masy.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Przewód sterujący elektromagnesem sprezarki leci pod pokrywa silnika w wiązce z której zasilane są cewki. Tam szukaj urwanej częsci. Powinien wychodzić z pod niej w lewym dolnym rogu razem z kablem od sondy lambda jeśli masz 3.
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

Podobne wątki

  1. kompresor od klimatyzacji
    Utworzone przez perlim121 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-10-2023, 10:08
  2. [MiTo] Kompresor klimatyzacji
    Utworzone przez Budzio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-07-2022, 11:46
  3. [159] Kompresor klimatyzacji
    Utworzone przez Mateusz1983 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2021, 07:45
  4. [159] Kompresor klimatyzacji
    Utworzone przez AlfaROMEO w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-06-2019, 19:26
  5. [159] Kompresor klimatyzacji
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-01-2019, 23:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory