Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Preróbka lamp USA za pomocą foli - możliwe ?

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Oklej i daj znać

    W stelvio jest wyższe prawdopodobieństwo że zadziała niż w Giulii. Tzn i tak jest bardzo małe ale wyższe )

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    No i przyklejenie żółtej folii ochronnej nawet na czerwone daje jak sądzę podobny efekt jak wymiana ledów na żółte.
    Może być różnie... Zależy od materiału filtra ale mam przed nosem: zielony LED przez czerwony filtr świeci na żółto a niebieski na biało. Co wyjdzie jak nakleisz żółte na czerwone i podświetlisz białym to daj znać :-)

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Już teraz nie sprawdzę bo lampki spakowane do wysyłki ale dałbym sobie rękę obciąć, że na czerwono migały te białe pola.

    Załącznik 287940

    No i przyklejenie żółtej folii ochronnej nawet na czerwone daje jak sądzę podobny efekt jak wymiana ledów na żółte.

    Co do druciarstwa takiej metody, znajomy niedawno kupował skodę w salonie, ASO mu oklejało cały przód, lampy i nie wiem co jeszcze folią, taka aktualnie moda i jakość powłok.
    dobra, bo to stelvio, tak, tam są jasne szkła. tylko co z tego? diody są czerwone, więc jak nakleisz na to folię pomarańczową to co, magia się stanie czy jak? folia to tylko ~filtr na pomarańczowy+-. wytniesz do jakiegoś stopnia z dość wąskiego spektrum jakie emituje dioda te bardziej czerwone długości fal, zostanie więcej tych bardziej pomarańczowych. myślisz że to będzie wyglądać jak pomarańczowe? będzie widać że jest lewe i na pewno nie będzie legalne. już przynajmniej jak żałujesz 1200zł na używany komplet EU, weź rozklej swoje i załóż dobre ledy o właściwej barwie - koszt ok 600zł o ile wiem.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dobra, bo to stelvio, tak, tam są jasne szkła. tylko co z tego? diody są czerwone, więc jak nakleisz na to folię pomarańczową to co, magia się stanie czy jak? folia to tylko ~filtr na pomarańczowy+-. wytniesz do jakiegoś stopnia z dość wąskiego spektrum jakie emituje dioda te bardziej czerwone długości fal, zostanie więcej tych bardziej pomarańczowych. myślisz że to będzie wyglądać jak pomarańczowe? będzie widać że jest lewe i na pewno nie będzie legalne. już przynajmniej jak żałujesz 1200zł na używany komplet EU, weź rozklej swoje i załóż dobre ledy o właściwej barwie - koszt ok 600zł o ile wiem.
    Tak zrobię, przeróbka, wątek jako ciekawostka przyszedł mi do głowy przeglądając aukcje i trafiając na https://allegro.pl/oferta/folia-term...ta-11458148008.
    Wymiana kosztuje tyle samo co przeróbka ale czytałem gdzieś, że europejskie gorzej wyglądają ze względu na barwę tworzywa.

    - - - Updated - - -


    https://products.aspose.app/svg/pl/color-mixer

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Moje lampy już dawno przerobione, wstawię później zdjęcie jak wyglądają kierunki po przeróbce w Giulii.

    Mój post odnosił się do stwierdzenia, że oklejanie lamp to "rzeźba". Jeśli kolor po oklejeniu byłby w porzadku to w czym problem? Po Polsce jeździ masa aut, które mają nalozoną folię na lampy i nikomu to problemu nie robi.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Pisane bylo o tylnych i magii ktora nie nastapi po oklejeniu folia.

    Do autora watku: w stelvio kolor szkla jest chyba taki sam eu i us, giulua ma wlasnie inne i kierunki w us czerwone

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    Moje lampy już dawno przerobione, wstawię później zdjęcie jak wyglądają kierunki po przeróbce w Giulii.

    Mój post odnosił się do stwierdzenia, że oklejanie lamp to "rzeźba". Jeśli kolor po oklejeniu byłby w porzadku to w czym problem? Po Polsce jeździ masa aut, które mają nalozoną folię na lampy i nikomu to problemu nie robi.
    A mój post dotyczył właśnie zmiany koloru folią, i że właśnie to jest rzeżba, a nie oklejania lamp,masek czy zderzaków. folią ochronną.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    A mój post dotyczył właśnie zmiany koloru folią, i że właśnie to jest rzeżba, a nie oklejania lamp,masek czy zderzaków. folią ochronną.
    Oklejasz lampy folią ochronną żółtą a przy okazji masz (być może) odpowiedni kolor świateł. Rzeźba ?

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie DPF za pomocą płynów do usuwania sadzy
    Utworzone przez czemrej w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 10:05
  2. [JTD] Dogrzewanie silnika za pomocą świec
    Utworzone przez siapek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 10:46
  3. Adaptacja przepustnicy za pomocą FES-a w 1.6 TS
    Utworzone przez czaja18 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 16:08
  4. [145] Otwieranie bagażnika za pomocą przycisku
    Utworzone przez Pol3wa w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 18:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory