Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Zakup używanej alfy Veloce czy słabsza wersja

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie Zakup używanej alfy Veloce czy słabsza wersja

    Jabkyście mieli brać teraz alfe, to czy lepsza dla was opcja to taki super, sprint, business, ale młodsze, z mniejszym przebiegiem, czy jednak starszy o rok, dwa veloce czyli lepsze fotele, 280KM awd? Jakie są wasze spostrzeżenia, doświadczenia? Mowimy o w miarę młodych samochodach zarówno giulia jak i stelvio w budżecie w okolicach 150k.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszko Zobacz post
    Jabkyście mieli brać teraz alfe, to czy lepsza dla was opcja to taki super, sprint, business, ale młodsze, z mniejszym przebiegiem, czy jednak starszy o rok, dwa veloce czyli lepsze fotele, 280KM awd? Jakie są wasze spostrzeżenia, doświadczenia? Mowimy o w miarę młodych samochodach zarówno giulia jak i stelvio w budżecie w okolicach 150k.
    Miesiac temu szukalem giulii dla zony i wybor ograniczylem tylko do veloce. Inny wyglad, 280 KM, q4. To ostatnie bylo priorytetem. Kiedys przy odsprzedazy tez latwiej bedzie sprzedac zadbane veloce niz golasa.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszko Zobacz post
    Jabkyście mieli brać teraz alfe, to czy lepsza dla was opcja to taki super, sprint, business, ale młodsze, z mniejszym przebiegiem, czy jednak starszy o rok, dwa veloce czyli lepsze fotele, 280KM awd? Jakie są wasze spostrzeżenia, doświadczenia? Mowimy o w miarę młodych samochodach zarówno giulia jak i stelvio w budżecie w okolicach 150k.
    Odpowiedz sobie na pytanie, czek jeździsz rocznikiem, czy samochodem?
    W przypadku aut używanych liczy się zawsze stan egzemplarza a nie wyposażenie rok, czy kolor.
    Dla mnie każda inna wersja poniżej veloce w AR nie powinna istnieć. Szczególnie diesle z jasnym wnętrzem i drewnem, grrr


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Na otomoto są wystawione 2 sztuki nowej Gulii '22 za 175tys., jest parę za ~180-190tys. Za 200tys. jest demówka 280KM AWD z 150km przebiegu (pewnie jeszcze coś urwiesz). Te 25tys. w racie miesięcznej to będzie z 500zł różnicy. Ja osobiście bym w takie coś celował.
    Jeśli zaś chodzi o używkę, w obecnych czasach warunek brzegowy, to potwierdzone częste wymiany oleju. Auto serwisowane co 30tys. - to kupienie sobie za ciężkie pieniądze problemu. Najgorsza opcja to kupienie takiego poleasingowego niedbanego 3-4 latka, co jest prawie nowy, a już dojechany.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 07-09-2023 o 08:28

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    To jest dobry przykład, może lekko powyżej budżetu, ale tutaj za 175 jest podstawowa wersja z 2022 i za tyle samo można mieć veloce z 2021 z 20k km przebiegu.
    Hipptetycznie to będą świeże samochody do 50kkm, tego oleju raczej nie ma co demonizować

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Przez 5 lat jeździłem Giulia Super, 2 miesiące temu zmieniłem na Stelvio Veloce. W moim przypadku fotele z Veloce warte dopłacenia każdej ceny. Kilka razy w roku robię trasy po ok 2 tyś km w ciagu kilku dni i te z Super są ok, ale plecy bolą po całym dniu jazdy. W Stelvio już mam jedna taka trasę za sobą i jest niebo lepiej. Poza tym w wersji super idzie znaleźć praktycznie to samo wyposażenie co w Veloce, tylko oprócz foteli i pełnej skory, przynajmniej tak było pare lat temu. Dużo zależy od tego jak będziesz użytkował auto, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Musi mieć wyposażenie które uważasz za niezbędne - wiesz są rzeczy tanie w miarę i łatwe do dołożenia jak łopatki czy ACC, ale inne rzeczy to sobie odpuść zamiar dokładania - musi być w konfigu bo inaczej za duża kasa i za duży problem. Każdy ma inne wymagania, ja zacząłem od skonigurowania sobie doposażonej veloce (6 pakietów i 7 opcji), ale i tak kupy rzeczy z czasem uznałem że mi brakuje - częśc dodatków doszło z Q jak progi, kierownica i lampy dymione (pojawiło się w Veloce Ti ale to nie było dostępne jeszcze jak zamawiałem swój samochód, z resztą ja akurat nie chciałem czarnego wnętrza/podsufitki/kół), część doszło z polifta (radio, licznik, dotykowy ekran), dołożyłem LSD, częśc to aftermarket (customowy wydech 4 końcówkowy na klapach, wykonanie porządnego audio mimo że brałem akurat to z mniejszym wzmakiem - wymieniłem głośniki/wygłuszone wszystkie drzwi, część okablowania, większy wzmak z DSP), część proste doposażenie jak ACC, był też upgrade z foteli veloce z 6 strefową regulacją na 8 strefową z dawcy stelarz i części wiazki/sterownik (wtedy też nie dało się zamówić tego w fotelach innych niż lux czy Q). Generalnie dołożyłem w ciul pieniędzy i kasy i setki godzin pracy/szukania/kminienia mimo że kupiłem wtedy to co wydawało się max to co potrzebuje i nie było szczególnego oszczędzania.

    Jeśli chcesz się autem cieszyć to naprawdę restrykcyjnie do listy opcji - zrób sobie taki must have i nice to have listę. Do tego inne wymagania na nią - stan, serwisy, jakieś przygody kolizyjne jak na to patrzysz. Rocznik cóż, czy wezniesz 22r czy 21 to nie ma znaczenia szczególnego, bardziej liczy się stan/zadbanie auta. Choć jeśli masz tyle kasy, to może jednak nowy (albo jakieś demo) już z nowymi lampami? Podobno rewelacyjnie świecą.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszko Zobacz post
    Hipptetycznie to będą świeże samochody do 50kkm, tego oleju raczej nie ma co demonizować
    Ja akurat jestem świeżo po zakupie. Auto mam zamiar trzymać dłużej niż leasing, więc olej zmieniony przy 800km i przy 3000km. I nawet po drugiej wymianie było jeszcze kilka opiłków w filtrze. I dalej będzie zmieniany max co 10kkm. Mam w pracy auto, które szefostwo serwisuje wg zaleceń producenta i do 100tys. 2x wymieniana głowica, raz turbo i teraz znowu coś na niebiesko kopci...(2.0TDI VW), a znajomy, co kupił 3-letnie poleasingowe Megane z 100tys nalotu pół roku po zakupie robił cały silnik. Więc tak - może jestem trochę przewrażliwiony - czy bezpodstawnie oceń sam. Teraz są silniki wysilone, ciasno spasowane, oleje rzadkie, DPF-y, GPF-y. Z silnikiem to trochę jak z ogórkiem - jak zaczniesz kisić to już nie cofniesz. Nie uważam tego za demonizowanie, ale to już twoje pieniądze - twoje ryzyko. Ja auta z raz wymienionym olejem po 30tys, czy 20tys bez wymiany kijem bym nie tknął. Zwłaszcza konstrukcji z MultiAir.
    Zresztą Seat/Cupra sam zachęca do wymiany oleju po dotarciu i mają promocję do 5tys przebiegu - płacisz tylko za olej i części.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    [MENTION=28817]tomaszko[/MENTION]
    1. Wersja 200KM będzie Ci paliła ok 1l/100km mniej - jeśli to dla Ciebie ważne.
    2. Jeśli jesteś "kawał chłopa", to wpierw wypróbuj fotele w Veloce. Trzymają świetnie w zakrętach ale szczyt wygody to nie jest, szczególnie dla kogoś trochę szerszego.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Podobno rewelacyjnie świecą.
    Właśnie podobno wcale nie tak rewelacyjnie wg tych z którymi rozmawiałem. Chyba to mocno subiektywne.
    I zdaje się nie są skrętne (pomijając, że aż tak bardzo dużo to wg mnie nie daje) a ich matrixowość pozostawia sporo do życzenia.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 07-09-2023 o 11:42

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Ja słyszałem że rewelacyjnie od kolegi w którego opinie wierzę - osobiście się nie przekonałem bo mieszka w Wwie, a ma porównanie bo na codzień jeździ Giulią z 2019r xenonem 35W.

    Co do braku skrętności/doświetlania - on twierdzi, że w ogóle nie potrzeba przy ledach - one świeca w standardzie tak szeroko, że byłoby to zbędne. To jego opinia którą przekazuje po jeździe takim autem kilka godzin w nocy - miał akurat taką możliwość i potestował na trasie.

Podobne wątki

  1. Zakup używanej alfy, a gwarancja
    Utworzone przez Farfocel w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2018, 12:05
  2. Zakup używanej skrzyni biegów
    Utworzone przez czanket w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 08:23
  3. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory