Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Przeróbka lampy przedniej z USA na EU

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cenna uwaga z brakiem silniczków w lampach USA.

    I przychylam się do przedmówcy, najlepiej wrzucić lampy ECE i czujniki i nie drutować.

    Natomiast lampy LED zgodnie z ich homologacją (AFS, oznaczenie X na kloszu) muszą mieć tak samo autopoziomowanie. Spryskiwaczy nowe Stelvio chyba nie mają. I to, że nie działa matrix, to w niczym nie przeszkadza, jak w aucie które ma je fabrycznie ustawi się włącznik świateł w pozycję mijania (nie Auto), to światła działają jak zwyczajne mijania w klasie C, bez klasy autostradowej E ani miejskiej V, i drogowe bez ADB. Więc w przypuszczam że w aucie MY20 na pozycji auto po prostu grają w klasie C razem z AHB i to jest w porządku.

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Natomiast lampy LED zgodnie z ich homologacją (AFS, oznaczenie X na kloszu) muszą mieć tak samo autopoziomowanie.
    Czyli lampy led w Stelvio mają auto poziomowanie? Jeżeli tak, to czujniki poziomowania są taki same jak w biksenonach 35W?

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Czyli lampy led w Stelvio mają auto poziomowanie? Jeżeli tak, to czujniki poziomowania są taki same jak w biksenonach 35W?
    Nie znam sie na lampach ful led stelvio i one nie posiadają czujników poziomowania na wahaczach. nawet więcej w innych autach tez nie.
    Każdy może pisać sobie tu co chce.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Tak właśnie myślałem, że jak jest matrix, to raczej zbędne jest auto poziomowanie.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Czyli lampy led w Stelvio mają auto poziomowanie? Jeżeli tak, to czujniki poziomowania są taki same jak w biksenonach 35W?
    Muszą mieć autopoziomowanie zgodnie z regulaminem ECE R48.
    https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...LEX:42021X1718

    Lampy w Giulii i Stelvio do ostatniego liftu to lampy ze zwykłym światłem mijania (homologacja HCR dla H7 lub DCR dla D5S i D3S) - bez AFS - dlatego stosuje się do nich rozdział 6.2.

    Lampy MY23 full led już są homologowane jako AFS (homologacja XCVER - co to oznacza, szerzej pisałem w innym wątku albo zapraszam na priv), i tu obowiązuje rozdział 6.22, a konkretnie 6.22.6.2.1., który wymaga autopoziomowania. Potwierdza to też wyposażenie aut MY23, które nie mają owego pokrętełka.

    Nie podsyłam wersji polskiej regulacji bo tam tłumaczenie jest skopane, dokument wiążący jest tylko po angielsku i dostępny na stronie UNECE, podstłam z eur lex dla łatwości czytania (telst jednolity).
    O tym dlaczego lampy MY15-MY22 nie mają AFS też pisałem gdzie indziej. Skrętność lamp o tym nie świadczy, w katalogach AR z tamtych lat też zrezygnowali z tej nazwy, i słusznie.

    Edit:
    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Tak właśnie myślałem, że jak jest matrix, to raczej zbędne jest auto poziomowanie.
    Każda lampa wymaga poziomowania, ręczne poziomowanie dozwolone jest dla lamp H7 i D5S (strumień świetlny <2000 lm), autopoziomowanie konieczne dla D3S i dla wszystkich AFS niezależnie od technologii (w tym matrycowe LEDy)
    Ostatnio edytowane przez tomegm ; 30-12-2023 o 21:00

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Muszą mieć autopoziomowanie zgodnie z regulaminem ECE R48.
    https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...LEX:42021X1718

    Lampy w Giulii i Stelvio do ostatniego liftu to lampy ze zwykłym światłem mijania (homologacja HCR dla H7 lub DCR dla D5S i D3S) - bez AFS - dlatego stosuje się do nich rozdział 6.2.

    Lampy MY23 full led już są homologowane jako AFS (homologacja XCVER - co to oznacza, szerzej pisałem w innym wątku albo zapraszam na priv), i tu obowiązuje rozdział 6.22, a konkretnie 6.22.6.2.1., który wymaga autopoziomowania. Potwierdza to też wyposażenie aut MY23, które nie mają owego pokrętełka.

    Nie podsyłam wersji polskiej regulacji bo tam tłumaczenie jest skopane, dokument wiążący jest tylko po angielsku i dostępny na stronie UNECE, podstłam z eur lex dla łatwości czytania (telst jednolity).
    O tym dlaczego lampy MY15-MY22 nie mają AFS też pisałem gdzie indziej. Skrętność lamp o tym nie świadczy, w katalogach AR z tamtych lat też zrezygnowali z tej nazwy, i słusznie.

    Edit:

    Każda lampa wymaga poziomowania, ręczne poziomowanie dozwolone jest dla lamp H7 i D5S (strumień świetlny <2000 lm), autopoziomowanie konieczne dla D3S i dla wszystkich AFS niezależnie od technologii (w tym matrycowe LEDy)
    To wszystko jest w lampie , inżynier tak wymyślił i zwyklego kowalskiego to nie interesuje, jak to sie odbywa.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    R48 to regulacja instalacyjna. Dotyczy całego pojazdu. Może zwykłego Kowalskiego z krajowym autem to nie dotyczy, ale takiego co lepi auto z USA dostosowując lampy albo "retrofituje" lampy z innej wersji jak najbardziej obchodzić powinno, żeby nie oślepiać potem innych.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Stelvio MY20 US
    Postów
    17

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi!

    Podsumowując:
    1) Wymiana lamp na EU + poziomowanie + spryskiwacze
    lub
    2) Adaptacja lamp US + poziomowanie + spryskiwacze
    lub
    3) Wymiana soczewki bi-led w lampie US + poziomowanie

    Czy ktoś z forumowiczów wymieniał soczewki na bi-led? Jeśli tak to na jakie dokładnie i jak wrażenia?

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Ad.1 - ok.
    Ad.2 nie załozysz poziomowania do lamp USA, bo nie mają one silniczków. Regulacja wys. jest tylko manualna.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gniechus Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi!

    Podsumowując:
    1) Wymiana lamp na EU + poziomowanie + spryskiwacze
    lub
    2) Adaptacja lamp US + poziomowanie + spryskiwacze
    lub
    3) Wymiana soczewki bi-led w lampie US + poziomowanie

    Czy ktoś z forumowiczów wymieniał soczewki na bi-led? Jeśli tak to na jakie dokładnie i jak wrażenia?
    Z tymi lampami to jakaś dziwna sprawa, bo jak patrze w ogłoszenia to 90 procent Alf sprzedawanych u nas ze Stanów, ma albo amerykańskie
    obrysówki i śladu po spryskiwaczach w zderzakach też czesto nie widać. Ktoś przeglądy im jednak podbił. Ja założyłem lampy europejskie, bez spryskiwaczy i poziomowania. Na przeglądzie zero problemów, na moją sugestie że może by tak ustawić te lampy- świeciły za nisko, diagnosta powiedział że trzeba mieć do tego program, nie wdawałem się już w dyskusje (ustawiłem gdzie indziej-potrzebny imbus 6mm). Ja w planach mam dołożenie tylko poziomowania, spryskiwacze sobie daruje-policjant na drodze nie będzie mi sprawdzał czy pod zaślepkami mam jednak spryskiwacze. Co do przeróbki lamp na soczewki bi-led to też jest to niezgodne z prawem, no ale nie do poznania. Czy lepiej świecą niż ksenony -nie wiem ,ale w Auto Gamie powiedzieli mi za to chyba 1800 zł. Strasznie się rozpisałem, jak by co to mam lewą amerykańską.

Podobne wątki

  1. [MiTo] demontaż przedniej lampy
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 07:18
  2. mocowanie lampy przedniej
    Utworzone przez szefo79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 11:49
  3. lampy 156 przeróbka
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2011, 19:33
  4. Ar rozbiórka lampy przedniej
    Utworzone przez dobry człowiek w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2009, 10:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory