Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Poduszka/łapa silnika.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie Poduszka/łapa silnika.

    Witam,

    Mam problem mianowicie przy odpalaniu i gaszeniu Alfy ( 1.9 150km ) dość mocno rzuca silnikiem, raz mocniej a raz lżej, wydaje mi się, że to może być poduszka ta od strony rozrządu ( dwie dolne z tyłu silnika wymienione) i pytanie brzmi, jak można zdiagnozować tak aby mieć 100% pewności a druga sprawa to gdzie można w.w poduszkę kupić? Obdzwoniłem już 3 hurtownie i nigdzie takowej nie ma :/

    Pzdr

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    159 Ti->`09->1,9jtdm->190/430
    Postów
    13

    Domyślnie

    Raczej nowej tej poduszki nie znajdziesz. Pozostaje kupno używanej albo dać swoją do regeneracji żeby zalali poliuretanem. Co do szarpania to niekoniecznie to może być wina poduszki. Jeśli przy odpalaniu szarpie, szczególnie na zimnym to może któraś świeca słabo grzać, ewentualnie coś jest nie tak z układem wtryskowym. Natomiast przy gaszeniu jeśli szarpie to warto sprawdzić klapę gaszącą i szczelność dolotu. Najlepiej posprawdzaj te rzeczy zanim zaczniesz wymieniać bo może niepotrzebne to będzie.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Dobrze przedmówca prawi.

    Serio do 15-letniego auta nie ma dostępnych tak elementarnych części jak poduszka najpopularniejszego silnika?
    Czytajcie posiadacze Gulii i już zbierajcie części na przyszłość. to może być lepsza inwestycja niż bitcoin i metale szlachetne

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajaak93 Zobacz post
    Obdzwoniłem już 3 hurtownie i nigdzie takowej nie ma :/

    Pzdr
    A, do jakiegoś ASO dzwoniłeś?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Właśnie tak myślałem, znalazłem jakąś firmę w Olkuszu która regeneruje takie tematy, do ASO nie dzwoniłem bo podejrzewam, że jak nawet będą mieli to cena mnie może zabić . Jeżeli chodzi o świece to nie wydaje mi się bo generalnie to nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły, zawsze jest tak samo, nieszczelność też raczej wykluczam bo dokładnie sprawdzałem przy regeneracji turbiny, auto generalnie jeździ bez zarzutów tylko te szarpania przy odpalaniu i gaszeniu mnie irytują, dodam, że na stojącym samochodzie przy zapiętym biegu i delikatnym "strzelaniu" ze sprzęgła silnikiem dość mocno rzuca właśnie w okolicach poduszki przy rozrządzie, a jeżeli chodzi o tą klapę zamykająca to jak ją mocna zdiagnozować? Po prostu pod kompa i weryfikować jej parametry? Czy jakoś to rozłożyć?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajaak93 Zobacz post
    do ASO nie dzwoniłem bo podejrzewam, że jak nawet będą mieli to cena mnie może zabić [emoji85].
    Nie prościej jest się zwyczajnie przekonać, bowiem wytworzyłeś wrażenie, podchwycone natychmiast przez właściciela nie Alfy, jakoby części zamienne do Alfy, były niedostępne, bo "zadzwoniłeś do 3 hurtowni", które nie mają obowiązku posiadania tych części

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Omyłkowy post.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 26-09-2023 o 07:42

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Tak więc przekonałem się tak jak zasugerowałeś i np w Krakowie tego nie mają i na magazynie centralnym również, zapytałem o cenę czysto informacyjnie gdy takowa poduszka by była to Pan mi powiedział 870 zł netto, tak więc się nie myliłem Pisząc "3 hurtowni" miałem na myśli ogólno polski intercars oraz dwie bardzo duże hurtownie z częściami w Krakowie jakimi jest motorol i motogama również w krakowie, dodatkowo allegro i inne hurtownie w internecie, również brak, nie twierdzę, że nie ma części do alfy, wręcz przeciwnie, tym bardziej nie pisałbym tak gdybym obdzwonił tylko jakieś budki z częściami gdzieś na końcu świata ale śmiało jestem w stanie stwierdzić, że AKURAT tą części do alfy dostać jest praktycznie niemożliwe, może jakąś używkę ale z doświadczenia wiem, że gra nie warta świeczki, no i jakaś hurtownia gdzieś w angli za 160 funtów ale to już bardziej się skłaniam ku regeneracji w takim wypadku.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Alfa_lover Zobacz post
    Raczej nowej tej poduszki nie znajdziesz. Pozostaje kupno używanej albo dać swoją do regeneracji żeby zalali poliuretanem. Co do szarpania to niekoniecznie to może być wina poduszki. Jeśli przy odpalaniu szarpie, szczególnie na zimnym to może któraś świeca słabo grzać, ewentualnie coś jest nie tak z układem wtryskowym. Natomiast przy gaszeniu jeśli szarpie to warto sprawdzić klapę gaszącą i szczelność dolotu. Najlepiej posprawdzaj te rzeczy zanim zaczniesz wymieniać bo może niepotrzebne to będzie.
    Dasz jakieś wskazówki jak ew. zweryfikować poprawność działania owej klapy? Komp czy jakoś łopatologicznie ją palcem poruszać? Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Podaj mi 5 ostatnich cyfr numeru VIN - jutro będę w ASO, bo mam przegląd rejestracyjny do zrobienia, a tam jest SKP, to zajdę do chłopaków i zapytam czy i za ile - oni mają podgląd do magazynów chyba wszystkich ASO w Polsce, bo kiedyś znaleźli mi zbiorniczek wyrównawczy od wspomagania w ASO w Warszawie.

    P. S.
    Niestety trzeba się liczyć z tym, że niektóre części nie są dostępne w zamienniku, a więc pozostaje ASO, albo jakieś alternatywne rozwiązania, jeśli są możliwe.
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 26-09-2023 o 09:47

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Podaj mi 5 ostatnich cyfr numeru VIN - jutro będę w ASO, bo mam przegląd rejestracyjny do zrobienia, a tam jest SKP, to zajdę do chłopaków i zapytam czy i za ile - oni mają podgląd do magazynów chyba wszystkich ASO w Polsce, bo kiedyś znaleźli mi zbiorniczek wyrównawczy od wspomagania w ASO w Warszawie.

    P. S.
    Niestety trzeba się liczyć z tym, że niektóre części nie są dostępne w zamienniku, a więc pozostaje ASO, albo jakieś alternatywne rozwiązania, jeśli są możliwe.

    ...45299, będę bardzo wdzięczny jeśli się zapytasz przy okazji , jeśli też nie będą mieli dostępnego lub będą to jakieś astronomiczne liczby to oddam na regenerację do tych speców w Olkuszu, z tego co widziałem to siedzą w tym temacie poliuretanu i ogarniają takie rzeczy, koszt koło 400 zł więc spoko cena.

Podobne wątki

  1. łapa - poduszka silnika
    Utworzone przez yogi w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 22:57
  2. Łapa silnika
    Utworzone przez Jerol w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 20:58
  3. [156] łapa i poduszka amortyzatora przedniego
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory