Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Fabryczne audio Harmann Kardon a wymiana głośników - Giulia Veloce

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie Fabryczne audio Harmann Kardon a wymiana głośników - Giulia Veloce

    Witam,
    jest tutaj wiele postów na temat słabej jakości audio Harmann Kardon w Giuliach. Nie o to dokładnie mi jednak chodzi.
    Zastanawiam się nad wymiana głośników na inne, innej marki, może np. trzydrożne w drzwiach i na podszybiu?? I tu pytanie - czy zostawiajac ten sam wzmak itd. i wymieniajac jedynie głośniki na "lepsze" będzie zauważalna poprawa dźwięku?
    Dzięki za sugestie.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Jeżeli to nowe auto to najpierw możesz trochę poczekać, głośniki powinny zmienić nieco charakterystykę po kilkudziesięciu godzinach grania. Może Ci się spodoba, może przywykniesz.
    Trzydrożne w mojej opinii bez sensu. Co to ma mieć na celu jak masz tam już i woofer i gwizdek. I zresztą być może że wzmak od HK ma wbudowane jakieś filtry.
    Głośnik na podszybiu to w ogóle do wywalenia albo ściszenia do poziomu rzędu 10% (na dodatkowym DSP albo jakiś dzielnik). Zresztą ciężko tam chyba byłoby coś wsadzić innego niż ori.
    Sama wymiana głośników bez strojenia całości raczej Cię nie powali. Na pewno dużą różnicę usłyszysz jak wyciszysz/wytłumisz drzwi i to jest wg mnie ruch na początek. Rozwal boczki i zrób drzwi, posłuchaj a na pewno będzie bez porównania lepiej. Będzie zadowalająco - koniec, nie będzie - zamawiasz lepsze głośniki. Możesz oczywiście też na odwrót jeśli możesz w ciemno wywalić te 1000-1500 na lepsze głośniki. Ale wg mnie bez wyciszania to lipa.
    Pozostanie na samym ori wzmaku... Marne szanse ale zobaczysz. Na pewno sama ilość mocy dla subwoofera jest żenująco za niska nawet dla tego badziewia co tam wsadzili. Więc co najmniej jakiś mono dla suba wg mnie jest "niezbędny". Wpakowanie tam więcej mocy nawet bez wymiany samego głośnika daje odczuć różnicę.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 05-10-2023 o 14:22

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Super, dzięki za wskazanie kierunku jak do tego tematu podejść

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Sonobart
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TB
    Postów
    12

    Domyślnie

    Zrobiłem u siebie coś takiego: Wymienione są głośniki trójdrożne z przodu na zestaw trójdrożny audison VOCE woofer, średniotonowy i tweeter, to tego wyrzuciłem środkowy głośnik w desce. Średniotonowy Audison AV3.0 wymagał trochę pracy z wytłoczką ale finalnie wszedł. Tweeter jest trochę za dyży więc zastanawiam się jak go wpasować ładnie w deskę. Na razie jeździ bez maskownic wsadzony w otwory.
    Generalnie teraz jakość przodu zdecydowanie się polepszyła na tyle, że przestało mnie to uwierać. W planach mam montaż aktywnego DSP + AMP więc na razie zaakceptowałem, że głośniki grają na aktywnych zwrotnicach HK. Tylko tweetery wymagały rezystora, żeby nie wywalało błędów.
    Po całej operacji stwierdziłem, że najwięcej szkody dla dźwięku w Giulii/HK robią wyjątkowo słabe głośniki średniotonowe, nic tu nie pomagają wyczytane patenty o naklejkach na maskownice, po prostu grają okropnym dźwiękiem.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/alfa-giuli...pnp-8378494794

    Montował ktokolwiek ? Jak to się sprawdza w podstawowej wersji audio stelvio/giulia (po wymianie z ori 4 ohm głośników zasilanych z radia) ? Celulozowe midwoofery + jedwabna kopułka, zwrotnice 12db/oct, wygląda nieźle. Pytanie, czy wzmacniacz wbudowany w radio poprawnie działa z midwooferami 3 ohm ?

    Czy kopułki da się wypruć z oryginalnych maskownic i wmontować w maskownice w podszybiu stelvio ?

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    https://allegro.pl/oferta/alfa-giuli...pnp-8378494794

    Montował ktokolwiek ? Jak to się sprawdza w podstawowej wersji audio stelvio/giulia (po wymianie z ori 4 ohm głośników zasilanych z radia) ? Celulozowe midwoofery + jedwabna kopułka, zwrotnice 12db/oct, wygląda nieźle. Pytanie, czy wzmacniacz wbudowany w radio poprawnie działa z midwooferami 3 ohm ?

    Czy kopułki da się wypruć z oryginalnych maskownic i wmontować w maskownice w podszybiu stelvio ?
    Wydaj lepiej na swieta te kase na piwo.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    https://allegro.pl/oferta/alfa-giuli...pnp-8378494794
    To najprostsza wersja AS, bez rewelacji ale na pewno lepsze niż ori. Choć to zawsze kwestia gustu.
    Nic Ci tam nie zagra ładnie jak nie wytłumisz/wyciszysz drzwi. To da 2x lepszy efekt niż sama wymiana głośników jakby nie były wspaniałe.

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Czy kopułki da się wypruć z oryginalnych maskownic i wmontować w maskownice w podszybiu stelvio ?
    Na pewno da się z tych. Woofery też ciekawsze zresztą.
    https://allegro.pl/oferta/alfa-giuli...df-14722207649

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Pytanie, czy wzmacniacz wbudowany w radio poprawnie działa z midwooferami 3 ohm ?
    Nie rzuciło mi się nigdzie w oczy żeby ktoś wsadzał do Alf 3R zamiast 4. Najczęściej albo ludzie dorzucali jakiś dodatkowy wzmacniacz albo wsadzali jakieś lepsze 4R.
    Zacznij od wygłuszenia, może Cię to zadowoli.
    I tak z niskimi będzie kupa więc Marka sugestia odnośnie piwa nie jest wcale taka bezpodstawna - tym bardziej że ten zestaw to taki raczej mizerny. Raczej ujdą od biedy do tylnych drzwi bym powiedział.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Odnośnie wyciszania drzwi, ma ktoś może zdjęcia jak to jest wykonane? Sam u siebie chce się za to zabrać, a nie chce wymyślać koła na nowo. Jakie maty kupić i ile?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Więc jakie głośniki polecacie do ok 500/zestaw.
    Dziś sobie trochę pojeździłem i posłuchałem, spostrzeżenia są takie, że midwoofery grają dosyć przyjemnie, mają nawet dosyć niskie zejście przy odpowiednim źródle, są rezonanse powyżej 50% głośności - tu faktycznie przydało by się oklejenie boczków jakąś matą, góra jest ale bez rozdzielczości, przestrzeni, barwy, nijaka.

    Odsłuchiwał ktoś te zestawy ?
    https://allegro.pl/oferta/crunch-dsx...rms-7965500155
    https://allegro.pl/oferta/crunch-dsx...az-12807754978
    https://allegro.pl/oferta/glosniki-s...0w-14873873857
    https://allegro.pl/oferta/powerbass-...9-b8b86a15fde4
    https://allegro.pl/oferta/alfa-giuli...np-14665619872

    Czy dystanse z giulietty pasują do stelvio/giulia ?
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 23-12-2023 o 21:32

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Może w Basic jest jakoś inaczej niż w Mid gdzie niskie są fatalne jak blaszanego bębenka. Na pewno w Mid są woofery 2R a w Basic 4R - więc są inne to może i grają jakoś lepiej (w co wątpię raczej bo w teorii Mid powinien być lepszy od Basic).
    Jak już mówiłem, zrób porządnie wygłuszenie i wtedy dopiero cokolwiek oceniaj bo zmiana będzie potężna od razu, nie żadna subiektywna ledwo zauważalna.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Giulia] Kodowanie wzmacniacza harman kardon Giulia 2019 USA
    Utworzone przez zdroju w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-03-2021, 18:37
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Fabryczne radio- sygnał tylko z dwóch głośników
    Utworzone przez mao2 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2018, 09:49
  5. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory