Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 177

Temat: Skradzione Dziś w nocy Stelvio

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Wszystko prawda. Ale zabezpieczyć można i w prostrzy sposób.
    Nie wystarczyłoby po prostu żeby taki radar (czy podobny wrażliwie dostępny element gdzie indziej) był odcinany od can na czas gdy samochód jest zablokowany? Na naszym konkretnym przykładzie, na cholerę potrzebny w nim działający can jak samochód nie jest włączony?
    Jasne, to nie rozwiązuje problemu dostępu do linii jak "gość" wejdzie do środka, jak przy kompleksowym podejściu które opisujesz, to jednak mocno zabawę utrudnia. A takie wystawienie dostępu na radarze jak u nas to niemal jak zaproszenie, czy sabotaż właściciela pojazdu przez producenta. A tak naprawdę to zapewne zwykła głupota współczesnych fachowców.
    Raczej kwestia niesamowicie szybkiego rozwoju cyber-zagrożeń. Stelvio jest oparte na Gulii, która miała premierę w 2015roku, wiec konstrukcyjnie komputer to okolice 2010-2012. Dla porównania 2010rok to pierwsza generacja procesorów intel i3/5/7 (teraz mamy13-tą).
    Microsoft w 2015roku wypuścił Windows 10. I od tego czasu nie ma miesiąca, żeby nie wypuścił aktualizacji poprawiających bezpieczeństwo. 8 lat a oni ciągle poprawiają. Ile update-ów miała od tego czasu Gulia czy Stelvio? Kto wgrywa updaty na bieżąco? Jeszcze trochę a ubezpieczyciele się zorientują i jak nie będziesz miał w aucie wgranego aktualnego softu, to ci z AC za kradzież nie wypłacą.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] jak idzie z Twoim modułem?

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Codziennie ktoś mnie o to pyta Idzie - prototypy mam, muszę potestować to trochę choc chcę napisac kod od nowa i dodać pewne dodatkowe funkcje. do tego w płytce chcę wprowadzić drobne zmiany.
    Całą mechanikę/części mam już na stanie na minimum 350szt na początek. Jeszcze muszę automatyczny tester zrobić, do tego pokompeltować set do dozabezpieczenia radaru jako dodatkowe zabezpieczenie (po co ktoś ma wchodzić do auta łatwo i choćby zacząć szukać elektroniki immobilizera), instrukcje jeszcze i produkcja w międzyczasie. Sprzedaż myślę początek 2024.
    Pozdrawiam
    Leszek

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Czas chyba pozdejmować na stałe zamontowane by-passy SGW. Bo to też trochę ułatwienie dla złodzieja, a także jakby co, argument dla ubezpieczyciela o nie wypłacaniu odszkodowania.

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Czas chyba pozdejmować na stałe zamontowane by-passy SGW. Bo to też trochę ułatwienie dla złodzieja
    No kurde odkrywcze spostrzeżenie :⁠-⁠).

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Na rynku jest can blu firmy seo który blokuje can małe sprytne i nie do znalezienia . Co z tego jak ludzie i tak żałują na montaż .
    montuje to raz na rok

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Też nie do końca rozumiem po co epsonix chce produkować swój immo. Aczkolwiek nie znamy do końca jego idei i czym ma się różnić.
    Inna sprawa, że can blue zabezpiecza przed odjazdem ale nie zabezpiecza samej magistrali jako takiej i otwarciem pojazdu. Najlepiej byłoby mieć oba zabezpieczenia jednocześnie.
    Pewnie montujesz raz na rok bo większość ma samochody w leasingu czy wynajmie i ma zabezpieczenia w d...

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Czas chyba pozdejmować na stałe zamontowane by-passy SGW. Bo to też trochę ułatwienie dla złodzieja, a także jakby co, argument dla ubezpieczyciela o nie wypłacaniu odszkodowania.
    Jeśli piszemy o chyba najbardziej popularnym sposobie i chyba ostatnio popularnym, to złodziej podłącza się z radaru, ma dostępny główny CAN auta, nie tylko na otwarcie go, ale tez na dorobienie kluczyka - nie musi podłączać się do OBD i ewentualnie dorabiać dopiero stamtąd kluczyka, więc tu mu SGW niewiele przeszkadza to po pierwsze. Nawet gdyby mu przeszkadzało to w przypadku Giulii ruch ręką i za 30sek przy wprawie przepina jedną wtyczkę z SGW do swoje bypassa (drugiej nie musi, po co tracić czas).
    Tak wiec obecność SGW z ww powodów wiele nie wnosi, chociaż ja zawsze piszę w instrukcji, bypass jest na czas diagnostyki, a to że wielu woli na stałe (lub musi - np dongle Squadry), to inny temat.

    Są jeszcze inne sposoby kradzieży. Gameboy, walizka(range extender), kradzież kluczyków czy laweta.


    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Na rynku jest can blu firmy seo który blokuje can małe sprytne i nie do znalezienia . Co z tego jak ludzie i tak żałują na montaż .
    montuje to raz na rok
    Dlatego że montaż w warsztacie to problem - umawianie się, sprawa gwarancji bo cięte wiązki, bo nie znają itp

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Też nie do końca rozumiem po co epsonix chce produkować swój immo. Aczkolwiek nie znamy do końca jego idei i czym ma się różnić.
    Inna sprawa, że can blue zabezpiecza przed odjazdem ale nie zabezpiecza samej magistrali jako takiej i otwarciem pojazdu. Najlepiej byłoby mieć oba zabezpieczenia jednocześnie.
    Pewnie montujesz raz na rok bo większość ma samochody w leasingu czy wynajmie i ma zabezpieczenia w d...
    Moja idea się o tyle różni, że każdy samodzielnie będzie mógł to założyć w 10-15 minut, a złodziej nawet jakby wiedział że jest to konkretne zabezpieczenie to musiałby poświęcić conajmniej tyle na usunięcie (bo będzie dodatkowe dozabezpieczenie a na to i alarm na wstrząsy). To są własnie przewagi. Ja robię produkty tylko takie które zwykły Kowalski może zamontować sam o ile umie w ręku tylko trzymać śrubokręt czy zdjąć jakiś prosty panel/osłonę. Cena też będzie przystępna. Urządzenie też będzie można zamontować gdzie indziej we wiązce odcinając wtyk i juz się lutować do ciętych wiązek w dużo trudniejszych miejscach jak ktoś chce się bawić w montaż typu 2h samemu bądź w warsztacie.

    Poza tym że ochroni również sprawy jak gameboy, kradzież kluczyków czy walizka, moje urządzenie da też alarm w przypadku np załadowania na lawetę czy jazdy potem z autem, czego różne CANlocki itp nie dadzą a i fabryczne alarmy wyłączają się przy odcholowywaniu (kąt je rozbraja). Mój projekt jest nastawiony na ochronę auta a nie na nietrąbienie na lawecie bo jakoś trzeba się bronić przed nagminnymi kradzieżami.

    W zestawie myślę jeszcze czy nie wprowadzić podstawowego zabezpieczenia samego radaru - odpięcie wtyczki, obejma dla radaru żeby go nie odpieli łatwo (nawet pod kątem kradzieży radaru tylko, to kosztowne). Sam mam u siebie to zrobione i żeby się dostać do radaru to nie tak jak w stockowym aucie pół minuty, ale mi zeszło ostatnio 15 minut jak przygotowywałem się do wymiany radaru na polift (część retrofitów do MY20).

    Kolejna sprawa - w przyszłym roku może wyjdzie rozszerzenie do tego immo (projekt przygotowany pod to, ma nawet gniazdo rozszerzeń na wpięcie się, ale nie wiem czy będzie rynek) - kodowana/parowana transmisja do drugiego boxa w któym będą przekaźniki - będzie można trzymać odcięty np przekaźnik rozrusznika, albo podpiąć gdzie się chce - np do awaryjnych - tu już jako nisza bo zakłądam że większość kupi podstawową wersję.

    W skrócie [MENTION=90487]netzmark[/MENTION] żeby rozwiać Twoje obawy bo juz któryś raz wątpisz na forum w sens - myślę że mam rynek dla takiej formy produktu i wielu klientów właśnie moje rozwiazanie wybierze ze względu na choćby łatwość montażu.

    A to że da się każde auto ukraść, z każdym zabezpieczniem to w ogóle inna historia. Mój device będzie miał na celu do minimum wyeliminować możliwość, przy zachowaniu łatwego montażu i przystępnej ceny, zostawiając tylko drogę dla tych złodziei co znają system, ale i tu musieliby grzebać przy aucie np 15 minut, co przy kradzieżach jest właściwie nie do zaakceptowania - auta mają znikać w minutę - reszta to za duże ryzyko że jak bedzie skupiony na grzebaniu w aucie to podjedzie już auto policyjne i go łatwo zawinie w środku, albo wyskoczy właściciel z psem czy gazem i go spacyfikuje.

    Dajcie robić projekt, bo kurcze codziennie 1 czy 2 pisze czy to na forum czy na PW, czy na FB, czy na maila a ja zamaist skupiać się na robocie to się odrywam wiecznie. A nie mam dużo czasu na to - bo za dużo innych obowiazków czy to firmowych czy rodzinnych.

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    W skrócie @netzmark żeby rozwiać Twoje obawy bo juz któryś raz wątpisz na forum w sens
    Serio? Raz tylko napisałem, że kontroler ibs wydaje mi się istotniejszy bo jest czymś czego nie ma na rynku, a lepsze czy gorsze immobilizery jednak są. Więc immobilizerem będziesz jakoś tak konkurował z innymi a ibs-em nie. To tyle, takie moje zdanie, a nie żadne wątpienie w sens, a jakby co to już na pewno nie żadna choćby próba krytyki, gdzież bym śmiał :⁠-⁠).

    Tak szczerze mówiąc to w tym obszernym opisie nie napisałeś czy zamierzasz jakoś elektronicznie chronić/blokować can radaru. Domyślam się tylko, że w skrócie pewnie chcesz robić to co can blue (wyłączać silnik jeśli uruchomiony bez jakiejś autoryzacji) plus reagować na wstrząsy i wyć jeśli one wystąpią. Plus opcja przekaźników.

    I żeby było jasne, napisałem tylko że czekamy na Twój produkt i opis możliwości jak powstanie. To nie było żadne wywoływanie Cię do odpowiedzi. Tak jak i teraz nie jest. Działaj w spokoju!!!

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    cokolwiek epsonix nie zmajstruje - z tego co pisze szykuje się na 350sztuk, więc będzie to bardzo krótka seria. Dla potencjalnego złodzieja będzie to dodatkowa przeszkoda, bo nie będzie to rozwiązanie standardowe. I tylko z tego powodu to zabezpieczenie zyskuje przewagę nad produktami popularnymi, nawet jeśli funkcjonalnie będzie robić dokładnie to samo, tylko inaczej + epsonix pisze, że jego rozwiązanie będzie mieć jeszcze dodatkowe bajery.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 26-10-2023 o 13:29

Podobne wątki

  1. Dziś i mnie dopadło
    Utworzone przez Cubus00 w dziale 156
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 12:15
  2. Spotkanko Warszawa, dziś (26.09)
    Utworzone przez Przemek_Docent w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 18:15
  3. Dziś stawia Scrat-155
    Utworzone przez Brzoza w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2007, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory