Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Giulia 2.0 280km dziwne dzwieki na 8 biegu przy przyspieszaniu

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    ok mały update.
    bo cały tydzień jeździłem i nic.. aż w końcu raz znów usłyszałem ów dźwięk tym razem udało mi się zapamiętać trochę więcej rzeczy. A więc jechałem lekko pod górkę na trasie s8, bieg 8 prędkość 114km obrotów było około 1900 i w zasadzie myślałem na początku że to napęd/skrzynia biegów? ale w zasadzie nie czułem niczego na kierownicy ani na pedale jak przyśpieszałem delikatnie (tak zaczęło to wystepować podczas delikatnego przyśpieszania na 8 biegu około prędkości 112-115km na godzinę. zaczałem się zastanawiać czy dźwięk nie jest wynikiem rezonansu jakichś blach? osłon? pod spodem auta? dodam że ktoś w stanach założył kompletny tłumik sportowy przelotowy 3 calowy o dosyć basowym brzmieniu. a Te n dźwięk (chociaż może mi się tylko wydawać) to połączenie tego basowego brzmienia z takim głuchym trykotaniem? cieżko to opisać

    nie mniej to czego najbardziej się boję to to czy np może być uszkodzona skrzynia biegów? czy mogłaby wydawać podobne dźwięki tylko na 8 biegu pod obciążeniem? (jazda pod lekką górkę)? czy warto w niej wymienić olej wraz z filtrem? ponieważ nie wiem kiedy był wymieniany ostatnim razem a auto ma już 120 tyś przebiegu.

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Olej w skrzyni automat powinien być wymieniany pomiędzy 60-80tys w zależności od stylu jazdy. Jeśli nie wiesz czy był wymieniany - koniecznie wymień.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Olej w skrzyni automat powinien być wymieniany pomiędzy 60-80tys w zależności od stylu jazdy. Jeśli nie wiesz czy był wymieniany - koniecznie wymień.
    Jak wymianę zalecasz, statyczna czy dynamiczna ? Są różne opinie na ten temat ……

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal94 Zobacz post
    Są różne opinie na ten temat
    Ja do tej pory w swoich wcześniejszych samochodach (nie Alfach) robiłem tylko dynamicznie, ale ZF dynamicznej nie zaleca (choć wyraźnie też i nie zabrania). Niektórzy tu się na dynamiczną mocno obruszają, nie do końca wiem czemu ale i nie drążyłem tematu za bardzo - może w ZF to jest jakoś trudne. Napewno mniej bezpieczne jeśli ktoś nie potrafi tego odpowiednio zrobić.

    Jeśli chcesz robić sam a nigdy wcześniej nie robiłeś - zrób statyczną.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Ja do tej pory w swoich wcześniejszych samochodach (nie Alfach) robiłem tylko dynamicznie, ale ZF dynamicznej nie zaleca (choć wyraźnie też i nie zabrania). Niektórzy tu się na dynamiczną mocno obruszają, nie do końca wiem czemu ale i nie drążyłem tematu za bardzo - może w ZF to jest jakoś trudne. Napewno mniej bezpieczne jeśli ktoś nie potrafi tego odpowiednio zrobić.

    Jeśli chcesz robić sam a nigdy wcześniej nie robiłeś - zrób statyczną.
    Dzięki za info podjadę jednak na statyczna myślę że będzie bezpieczniej a napewno lepiej niż wogule tak jak przewiduje producent…. Zastanawiam się jeszcze nad wymiana w dyferencjale mam prawie 70 tysięcy kilometrów

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Producenci z czasem ewoluują z interwałami w skrzyniach. Mercedes na początku też był wieczny, później zaczęli mówić że co 150 a na końcu co 60.
    Co do dyfrów to się nie znam na tym wcale ale pisał ktoś o tym w którymś wątku obok ze trzy dni temu, szukaj!

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    Będę wymieniał w najbliższym czasie olej metodą statyczną - słyszałem ostatnio od kolegi a ten od mechanika że skrzynie z większym przebiegiem (ponad 100k) powinny mieć wymieniany olej tylko statycznie - nie wiem ile w tym prawdy?
    Że niby dynamiczna zmiana może rozpuszczać coś i potem zapychać?
    Co do dźwięku to dalej nie wiem co to bo wystąpiło 2 razy.
    ale mam też inny dźwięk może żeby nie zakładać osobnego tematu..
    Przy dynamicznym ruszaniu (z miejsca) słyszę z okolicy tyłu - prawe koło pojedyncze takie trochę głuche puknięcie. (jakby coś się naprężało trochę za bardzo?) Nic więcej się nie dzieje. Zatrzymam się szybciej i znowu zrobię jej kickdawna w pedał i znowu słyszę to puknięcie - występuje w 95% przypadków. byłem na szarpakach - diagnosta wytrzepał nią na każde strony z wciśniętym pedałem hamulca i nie - prawie pawia puściłem. i powiedział że on w zawieszeniu nie czuje kompletnie żadnego luzu.. Pytanie zatem gdzie szukać? Dyfer? przegub? Tuleje trzymające dyfer? łączenie wału i dyfra?

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1wilq Zobacz post
    słyszałem ostatnio od kolegi a ten od mechanika że skrzynie z większym przebiegiem (ponad 100k) powinny mieć wymieniany olej tylko statycznie - nie wiem ile w tym prawdy? Że niby dynamiczna zmiana może rozpuszczać coś i potem zapychać?
    Ciekawe od czego ten mechanik. Raczej jakieś bzdety. Dynamiczna nic nie rozpuszcza tylko wymieniasz powiedzmy 100% oleju zamiast 60-70. Wykonanie nieumiejętnie może doprowadzić do zerwania jakiegoś tam filmu olejowego (pogooglaj to znajdziesz temat) niezależnie czy skrzynia ma 10 czy 100 tysięcy. Zresztą - jeszcze kwestia jak się tą dynamiczną robi -domowym sposobem czy odpowiednią maszyną. Ogólnie - jak się nie znasz jak to zrobić to samemu nie dotykaj dynamicznej.

    Cytat Napisał 1wilq Zobacz post
    i powiedział że on w zawieszeniu nie czuje kompletnie żadnego luzu.
    Jest mnóstwo luzów-puków, jak sam widzisz, których bez rozkręcania nie wyczujesz ile byś nie szarpał. W okolicach Wa-wy mogę Ci dać namiar na super fachowca firmę tylko od zawieszeń (ale nie ASO). A u stukaniu o którym piszesz wydaje mi się, że niedawno było też tu na forum poruszane - ale nie pamiętam czy w pierwszym wątku czy wydzielony temat.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=46381]1wilq[/MENTION] puknięcia przy dziurach/przyspieszaniach/zakrętach miałem parę tygodni temu - wypadł swożeń w łączniku stabilizatora - badziewie widać straszne. Dałem mocniejsze Meyle HD.
    podjechać na SKP, zwykle za darmo jak u nich robisz niechc sprawdzi na szarpakach/obluka wszystko i tyle, to na poczatek. jeśli zawias dobry, no to szukasz dalej już u specjalistów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2021.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	43.5 KB
ID:	288506Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2038.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	166.7 KB
ID:	288507Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2040.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	58.3 KB
ID:	288508

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1wilq Zobacz post
    ... byłem na szarpakach - diagnosta wytrzepał nią na każde strony z wciśniętym pedałem hamulca i nie - prawie pawia puściłem. i powiedział że on w zawieszeniu nie czuje kompletnie żadnego luzu.....
    Niestety SKP nie jest wyrocznią pomimo sprzętu jaki mają. Tam też pracują tylko ludzie. Ostatnio w innym samochodzie walczyłem ze stukami z tyłu - w międzyczasie musiałem zrobić roczny przegląd w SKP, i gość mówi że wszystko ciasne, tuleje całe tylko coś stuka więc pewnie to poduszka tylnego amora... ale wiedziałem, że amorki i poduszki wymieniałem niedawno Niestety więc musiałem zanurkować pod samochód i poniuchać osobiście - za przeproszeniem, oczo***ny problem z łącznikami stabilizatora, wymienione i po kłopocie. Żeby nie wspominać o wcześniejszych wpadkach SKP...
    Co do wymiany oleju w skrzyni - statyczna czy dymaiczna mówi nie kolega, nie sąsiad, nie wróżka Dzidzianna Solska tylko producent - a producent naszych skrzyń ZF mówi - tylko statyczna. Wszystko inne to pier****nie. Znowu - za przeproszeniem.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Terkotanie przy przyspieszaniu na 1 2 3 biegu
    Utworzone przez javer w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2020, 18:26
  2. [159] Drgania przy przyspieszaniu na III biegu 1,9 JTD
    Utworzone przez Basia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 21:33
  3. Problem przy przyspieszaniu na 4 i 5 biegu
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 14:44
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 13:57
  5. Dziwne dzwieki przy ruszaniu z 1
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 19:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory