Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [Stevie] Wymiana oleju w transfer case / dyfer przód

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Post [Stelvio] Wymiana oleju w transfer case / dyfer przód

    Cześć. Jest kilka tematów o wymianie oleju w tylnim dyfrze, ale nie mogę znaleźć szczegółów na temat transfer case i dyfra z przodu. Tył udało mi się wymienić bez problemu. Chciałbym od razu ogarnąć resztę, ale nie mogę zlokalizować korków spustowych i przelewowych.
    Czy ktoś byłby tak dobry i podzielił się wiedzą jak wygląda procedura? Może ktoś dysponuje zdjęciem lub schematem gdzie znajdują się korki ?

    Edit: nie zauważyłem autokorekty w tytule
    Ostatnio edytowane przez lukosław ; 07-11-2023 o 00:10

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Co do transfer case to od spodu będziesz widział korek spustowy, bodajże na klucz imbusowy. Korek wlewowy znajduje się w tylnej częsci nad łapą, która to trzyma. W celu wlania oleju zaopatrz się w jakąś pompkę ręczną i cienki wężyk (5-6 mm)bo grubszym nie wlejesz a samą butelką już w ogóle nie uda ci się dojść. Co do przedniego dyfra jak dobrze się rozejrzysz to też zobaczysz korek spustowy, gorzej jest z tym, co się wlewa. On znajduje się od strony prawej półosi, nalanie możliwe też tylko od tej strony, długi węzyk i pompka. Wymaga troche gimnastyki, ogólnie do zrobienia samemu ale niewygodne. Znajdź jakies zdjęcia przedniego dyfra i transfercase w sieci, wrzuć tutaj z zaznaczonymi wg ciebie korkami spustowymi i wlewowymi to napiszemy czy dobrze zaznaczyłeś.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Thumbs up

    Dzięki za odpowiedź. Wychodzi mi na to, że to by były te pozycje które zaznaczyłem na zdjęciach. Proszę o potwierdzenie lub poprawkę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dyfer-l.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	56.1 KB
ID:	288376Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dyfer-p.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	61.6 KB
ID:	288377Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tc-1.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	46.5 KB
ID:	288378Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tc-2.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	56.5 KB
ID:	288379
    Ostatnio edytowane przez lukosław ; 07-11-2023 o 10:53

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Dobrze zaznaczyłeś jeśli nie masz dużego przebiegu to przedni dyfer możesz odpuścić. Ja wymieniałem jakoś około 50 tkm i olej był czysty. W transfer case też w miarę ok za to tylny dyfer przy 38 gnój i teraz przy 60.tkm razem ze skrzynią robiłem to tylny dyfer też już brudny.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dzięki piękne. Mam właśnie 63tyś i zmieniam w skrzyni i tylnim dyfrze. Chciałem właśnie ten przód i transfer case zrobić, ale jeszcze pomyślę bo w tylnim nie było tragedii

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukosław Zobacz post
    Dzięki piękne. Mam właśnie 63tyś i zmieniam w skrzyni i tylnim dyfrze. Chciałem właśnie ten przód i transfer case zrobić, ale jeszcze pomyślę bo w tylnim nie było tragedii
    To zrób sobie w skrzynce transferowej a przedni dyfer zostaw sobie na później. Przy skrzynce jest prosto,trzeba tylko cienki wężyk. Ja miałem przy pomoce grubszy,bodajże 8mm i niestety nie mieścił się w otwór.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory