Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Adaptacyjny tempomat w zimie

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    mokry to może być akurat od kondensacji - normalna sparawa - cieplej masz od strony silnika. natomiast u mnie był ewidentny zaciek - coś topniał o i się wlewało do środka - myslę że na krawędzi łączenia szybki w kratce leciało jak nabiło śniegu akurat na kratkę/szybkę (jak pisalem raz robiłem za pług bo trzeba było pomanewrować w głębszym śniegu gdzie jeszcze odgarnęli z ulicy i zrobiło się ze 30 cm)

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Zimą co jakiś czas wywala mi komunikat żeby wyczyścić szybkę radaru. Jak rozumiem trzeba zdjąć tę szybkę, żeby ją wyczyścić od środka? Jak się do tego zabrać, żeby niczego nie uszkodzić?

  3. #33
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Zimą co jakiś czas wywala mi komunikat żeby wyczyścić szybkę radaru. Jak rozumiem trzeba zdjąć tę szybkę, żeby ją wyczyścić od środka? Jak się do tego zabrać, żeby niczego nie uszkodzić?
    Naciskasz na dolną część tej "szybki" ciągnąc ją jak gdyby pionowo w górę ze 2-3mm po czym daje się ta dolna krawędź odchylić - i wyjmujesz ten plastik.
    Ale czyszczenie poza przypadkiem epsonixa to głównie od zewnątrz.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    mokry to może być akurat od kondensacji - normalna sparawa - cieplej masz od strony silnika. natomiast u mnie był ewidentny zaciek - coś topniał o i się wlewało do środka - myslę że na krawędzi łączenia szybki w kratce leciało jak nabiło śniegu akurat na kratkę/szybkę (jak pisalem raz robiłem za pług bo trzeba było pomanewrować w głębszym śniegu gdzie jeszcze odgarnęli z ulicy i zrobiło się ze 30 cm)
    Jakoś nie przyszło mi to do głowy, że kondensacja, bo jakoś sporo tego było. Ale może i masz rację. Śledztwo trwa:-).
    A czym tą zaślepkę wklejałeś, jaki klej łapie to dobrze? Po całych długościach czy punktowo jednak?

  4. #34
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Giulia Veloce MY2022
    Postów
    10

    Domyślnie

    Ja czyszczę bez zdejmowania, od zewnątrz skrobaczką do szyb. Po zdjęciu lodu lub śniegu ACC wraca... na kilka/kilkanaście kilometrów. Potem radar znowu momentalnie się zapycha, bo to co na nim osiada przecież nie jest w żaden sposób odprowadzane na zewnątrz ze względu na wklęsły kształt osłony. Widać nawet, że osad zatrzymuje na wklęsłych rantach. Przykładowo tablica rejestracyjna (przykręcona z przodu na śruby, bez ramki i lekko wygięta zgodnie ze zderzakiem) jest zazwyczaj jeszcze dość czysta.

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Domyślnie

    Zimą co jakiś czas wywala mi komunikat żeby wyczyścić szybkę radaru. Jak rozumiem trzeba zdjąć tę szybkę, żeby ją wyczyścić od środka? Jak się do tego zabrać, żeby niczego nie uszkodzić?
    głownie jeśli juz to oblepia z zewnątrz i wystarczy przejechać chwilkę po oczyszczeniu śniegu/lodu i wraca radar. wewnątrz to sporadyczny przypadek i jeśli masz czysty z zewnatrz a przy mrozach nie znika problem braku radaru to zdjąć trzeba. są nacięcia po skosach na włożenie czegoś i wstępne podwazenie, potem łyżka plastikowa do okoła. zatrzaski sa 2 z góry i 2 z dołu, pomiędzy tymi wpustkami.


    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Naciskasz na dolną część tej "szybki" ciągnąc ją jak gdyby pionowo w górę ze 2-3mm po czym daje się ta dolna krawędź odchylić - i wyjmujesz ten plastik.
    Jakoś nie przyszło mi to do głowy, że kondensacja, bo jakoś sporo tego było. Ale może i masz rację. Śledztwo trwa:-).
    A czym tą zaślepkę wklejałeś, jaki klej łapie to dobrze? Po całych długościach czy punktowo jednak?
    ja nigdzie nie napisałem że kondensacja, właśnie napisałem że u mnie ewidentnie pociekło z góry - podejżewam że śnieg którym była kratka oblepiona zaczął topnieć potem na postoju i podciekło na drugą stronę a potem zamarzło.

    Co do kleju to akurat miałem nadmiar rozrobionej żywicy epoksydowej do klejenia czegoś w domu, i poleciałem szybko wykorzystac do klapki radaru. przez to potem musiałem z 10 minut się bawić dodatkowo w jej zdjęcie. dałem trochę na zatrzaski i trochę na krawędzi do okoła, ale wtedy nie robiłem pod uszczelninie,ale pod utrudnienie jej zdjęcia i dostepu do radaru (aby mi radaru nie dziubnęli gdzieś w 30 sekund, bo auto miałem zabezpieczone swoim immo i tak)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 11-01-2024 o 20:50

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja nigdzie nie napisałem że kondensacja,
    No właśnie dokładnie tak napisałeś tyle, że o mnie a nie o sobie, ale nie ważne... :-)
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    mokry to może być akurat od kondensacji - normalna sparawa
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Co do kleju to akurat miałem nadmiar rozrobionej żywicy epoksydowej
    A to bym nie pomyślał że epoksyd to może złąpać. Może xylen/toluen w niej zawarty zawsze "nadgryza" ten plastik i łapie przyczepność. Myślałem bardziej o czymś w stylu klej do rynien który powierzchniowo lekko nadtapia właśnie.

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    No właśnie dokładnie tak napisałeś tyle, że o mnie a nie o sobie, ale nie ważne... :-)
    z kondensacją odniosłem się tylko do Twojej wypowiedzi że był mokry wewnątrz. mój nos mówi mi że mokry to nie problem i to stale występuje i to nie tylko w zimie, a i w lecie rano gdy się ociepla a na wszystkim jest rosa. Kondensacja jeśli nawet zamarznie to jest równa warstewka cienka szronu i ona pewnie nie przeszkadza zbytnio radarowi. Problemem raczej jest faktyczny lód jak sie zbuduje wewnątrz, tak jak u mnie taki przyklejony zaciek gruby który już zakłucał odczyty z radaru - był lód grubości powiedzmy 2-3 mm i szerokości ok 5-6mm pionowo prawie na środku szybki.

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    A to bym nie pomyślał że epoksyd to może złąpać. Może xylen/toluen w niej zawarty zawsze "nadgryza" ten plastik i łapie przyczepność. Myślałem bardziej o czymś w stylu klej do rynien który powierzchniowo lekko nadtapia właśnie.
    To było takie na szybko/przypadkowe użycie, trochę z zamysłem żeby nawet przyblokować tylko zatrzaski samą masą. Jak użyłbym za dobrego kleju, to potem nie mógłbym zdjąć szybki do wymiany radaru na pliftowy co już kiełkowało mi w głowie wtedy. Żywica po wielu podważaniach zaczęła pękać i powoli udało się wyjąć szybkę jak już wymieniałem na jesień radar, ale jak pisałem zamiast zrobić to w 0.5 minuty to zajęło mi to ponad 10 bo jednak trzymało. Do przyklejenia na dobre jeśli takie planujesz trzebaby dobrać inny klej.

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    epsonix, netzmark, dziękuję za wsparcie. Obadam sprawę

Podobne wątki

  1. Tempomat . Zapala się kontrolka, tempomat nie działa
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-03-2022, 10:36
  2. Klima w zimie
    Utworzone przez Pistolero86 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2021, 15:52
  3. [159] Rdza po zimie
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 20:56
  4. Ogrzewanie w zimie
    Utworzone przez dewos w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 07:05
  5. Problem z ON w zimie
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-12-2009, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory