Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Giulia 2.0 280KM zapocenie z tyłu silnika [zdjęcie]

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie Giulia 2.0 280KM zapocenie z tyłu silnika [zdjęcie]

    Witam,
    w sumie problemu na tą chwikę z samochodem nie mam - brak jest jakichś objawów, nie mniej ostatnio oglądając silnik z każdej strony zauważyłem zapocenie jego tylnej części od góry.
    Auto mam od 3 miesięcy i zrobiłem nim jakieś 3-4 tyś km więc zapocenie mogło być już wcześniej po prostu pod osłoną silnika nie było go dobrze widać.
    na zdjęciu go widać dobrze zlokalizowane jest przy świecach na 3 i 4 cylindrze? jest tam taki element... który praktycznie dookoła jest zapocony a dodatkowo taki trzpień z gwintem który służy do trzymania blaszki jest tak jakby wygięty i jest tam mała dziurka?

    Wiecie może co to za element? czy da się go wymienić? lub uszczelnić? czy może mieć jakieś negatywne skutki?
    na ostatnim zdjęciu widać tą dziurke...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	element.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	61.5 KB
ID:	288905   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bok.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	74.9 KB
ID:	288906   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dziurka.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	51.3 KB
ID:	288907  

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

    Domyślnie

    Sądząc po skręcanej opasce podejrzewam, że "nasi tu byli" - ktoś tam już grzebał.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Jeśli tu się nie dowiesz to spytaj się na grupie na FB Adriana Pawłowskiego bądź Kamila Czeszejko, tam zapewne uzyskasz odpowiedź. Od góry przy pokrywie to nie wiem czy to nie jest z odmy czasem ale to moje gdybanie

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Sądząc po skręcanej opasce podejrzewam, że "nasi tu byli" - ktoś tam już grzebał.
    szczerze powiedziawszy to nie wiem czy nasi... bo ja kupiłem tą alfę od gościa który naprawił uszkodzenia (powypadek) i może 500km ją zrobił więc może i już w USA ktoś tam grzebał... - tego niestety nie wiem i się nie dowiem.

    Bardziej mnie interesuje czy zapocony element da się uszczelnić/wymienić..? i czy jest to jakiś element.. i za co jest odpowiedzialny? czy może część zintegrowana z pokrywą zaworów?
    dolny wąż biegnie do dolotu powietrza tzn wchodzi w dolot powietrza..

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Jeśli tu się nie dowiesz to spytaj się na grupie na FB Adriana Pawłowskiego bądź Kamila Czeszejko, tam zapewne uzyskasz odpowiedź. Od góry przy pokrywie to nie wiem czy to nie jest z odmy czasem ale to moje gdybanie
    też mi się wydaje że to od Odmy.. ale w obecnych warunkach pogodowych bez garażu nie chciało mi się tam za dużo tego rozbierać. odpiąłem tylko kostki od cewek.. i wyjąłem 2 cewki żeby mieć lepszy dostęp do oczyszczenia tego elementu z oleju żeby sprawdzić ewentualnie za pare km skąd leci.. ale potem obczaiłem że dookoła jeszcze sporo rzecz trzeba by zdemontować żeby dokładniej oczyścić.. wiec przesunąłem te prace na bardziej sprzyjające warunki pogodowe.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Jeśli tu się nie dowiesz to spytaj się na grupie na FB Adriana Pawłowskiego bądź Kamila Czeszejko, tam zapewne uzyskasz odpowiedź. Od góry przy pokrywie to nie wiem czy to nie jest z odmy czasem ale to moje gdybanie
    na jakiej grupie? alfaholicy.org?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1wilq Zobacz post
    szczerze powiedziawszy to nie wiem czy nasi...
    "Nasi" to znaczy "polski kowal". Zobacz jak wygląda ten przewód w oryginale na zdjęciach w poniższym wątku. Przewód prowadzi do zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego.

    https://www.reddit.com/r/AlfaRomeo/c...n_coils_on_my/

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    "Nasi" to znaczy "polski kowal". Zobacz jak wygląda ten przewód w oryginale na zdjęciach w poniższym wątku. Przewód prowadzi do zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego.

    https://www.reddit.com/r/AlfaRomeo/c...n_coils_on_my/
    Dzięki
    po tym wnioskuje, że ten trzpień na pewno jest uszkodzony i tej dziurki nie powinno na pewno tam być Pytanie zatem czy ktoś wiec co to jest ten cały element? czy jest to wymienialne... itp.
    Ktoś na pewno przy tym rzeźbił...

  7. #7
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1wilq Zobacz post
    Dzięki
    po tym wnioskuje, że ten trzpień na pewno jest uszkodzony i tej dziurki nie powinno na pewno tam być Pytanie zatem czy ktoś wiec co to jest ten cały element? czy jest to wymienialne... itp.
    Ktoś na pewno przy tym rzeźbił...
    Leci z odmy, pokrywa głowicy z odmą do wymiany ok 1,5 kzł nowa

Podobne wątki

  1. Giulia 2.0 280KM - czy ktoś zagazował ???
    Utworzone przez slawek986 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2021, 08:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory