Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: Moja pierwsza Alfa - pytania i spostrzeżenia

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    62

    Domyślnie

    Co do skrzyni to ja mam soft 0401 ten najstarszy bodajże i nie posiadam tego znanego laga. Znajomy wsiadł i myślał że mam softa zrobionego bo dużo lepiej się zbiera niż jego bliźniacza o rok starsza. Co do zamykania szyb to trzeba nacisnąć raz, potem drugi raz i przytrzymać aż sie otworzą/zamkną. A co do konkurencji to BMW f30 umywa się do Julki pod względem prowadzenia i jakości spawania wnętrza i materiałów.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Czy ten lag to jest to uczucie że auto nie rusza momentalnie po odpuszczeniu hamulca tylko trzeba mu gaz wcisnąć, tak jakby to było jakieś DSG?
    W 159 jak tylko zdejmę nogę z hamulca to od razu auto rwie do przodu, i przyznam że Giulia mnie przy tym zawodzi.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    Co do skrzyni to ja mam soft 0401 ten najstarszy bodajże i nie posiadam tego znanego laga. Znajomy wsiadł i myślał że mam softa zrobionego bo dużo lepiej się zbiera niż jego bliźniacza o rok starsza.
    No właśnie, ciekawe czy coś da się z tym zrobić.

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    A co do konkurencji to BMW f30 umywa się do Julki pod względem prowadzenia i jakości spawania wnętrza i materiałów.
    BMW średnie pod względem wnętrza według mnie. W nowych to w ogóle ta podpórka za tabletem... No i zasadniczo trzeba dopłacić na max, żeby to jako tako wyglądało, inaczej to poziom forda. Mówię o wrażeniach z jazd testowych, co do jakości wykonania ciężko mi porównać, trzeba by pojeździć z rok jednym i drugim.

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Czy ten lag to jest to uczucie że auto nie rusza momentalnie po odpuszczeniu hamulca tylko trzeba mu gaz wcisnąć, tak jakby to było jakieś DSG?
    W 159 jak tylko zdejmę nogę z hamulca to od razu auto rwie do przodu, i przyznam że Giulia mnie przy tym zawodzi.
    Tak, nie ma wciśnięcia w fotel. Outback 2012 H6 ze skrzynią 5EAT potrafi wcisnąć a Julka niezbyt. Jest to trochę rozczarowujące.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo_gurt Zobacz post
    7. Czy da się softowo uruchomić asystenta kierowcy+ (mam bez plusa) czy to wymaga dodatkowego sprzętu?
    pewnie, skoro ja zretrofitowałem całego asystenta kierowcy plus z MY20 do swojej MY18, tylko musiałem wymienić kupę sprzętu.

    U Ciebie wymiana przycisków lewych kierownicy, sama kierownica możliwe że u Ciebie jest dobra, tzn ma czujnik obecności rąk (jeśli nie to do wymiany). reszta to ominięcie SGW i programowanie.

    Przy okazji, HAS działa bardzo dobrze, TJA to jest jakieś nieporozumienie - do 60kmph max do tego cały czas gubi ścieżkę - bo za ostry zakręt, bo wysepka, bo przejście, bo słabiej widoczne linie itp - działa po kilka sekund raz na kilkanaście i odpuszcza np w trakcie zakrętu.

    acc sam spoko, ale ISC wyłączyłem w menu - ma taką głupią cechę, że jak wyświetla strzałki do akceptacji zmiany prędkości wg ograniczenia, a naciśniesz gaz żeby zrobić "ręcznie" jakiś manewr - np wyprzedzić, to naciska hamulec i trzyma prędkość!!!


    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    Co do skrzyni to ja mam soft 0401 ten najstarszy bodajże i nie posiadam tego znanego laga. Znajomy wsiadł i myślał że mam softa zrobionego bo dużo lepiej się zbiera niż jego bliźniacza o rok starsza. Co do zamykania szyb to trzeba nacisnąć raz, potem drugi raz i przytrzymać aż sie otworzą/zamkną. A co do konkurencji to BMW f30 umywa się do Julki pod względem prowadzenia i jakości spawania wnętrza i materiałów.
    401 to nie skrzynia tylko DTCM (Q4) i akurat w sprawie laga on nic nie ma do rzeczy. Jeśli faktycznie nie masz laga przy ruszaniu (szcxzególnie na skręconych kołach pod górkę), to może on zaszyty jest w sofcie silnika (bo są inne dla Q4), niestety tunerzy z tym sobie nie poradzili i to Ci typowo od alf co niejedna giulię/stelvio robili (a nawet sami mają własną giulię q4).

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pewnie, skoro ja zretrofitowałem całego asystenta kierowcy plus z MY20 do swojej MY18, tylko musiałem wymienić kupę sprzętu.

    U Ciebie wymiana przycisków lewych kierownicy, sama kierownica możliwe że u Ciebie jest dobra, tzn ma czujnik obecności rąk (jeśli nie to do wymiany). reszta to ominięcie SGW i programowanie.

    Przy okazji, HAS działa bardzo dobrze, TJA to jest jakieś nieporozumienie - do 60kmph max do tego cały czas gubi ścieżkę - bo za ostry zakręt, bo wysepka, bo przejście, bo słabiej widoczne linie itp - działa po kilka sekund raz na kilkanaście i odpuszcza np w trakcie zakrętu.

    acc sam spoko, ale ISC wyłączyłem w menu - ma taką głupią cechę, że jak wyświetla strzałki do akceptacji zmiany prędkości wg ograniczenia, a naciśniesz gaz żeby zrobić "ręcznie" jakiś manewr - np wyprzedzić, to naciska hamulec i trzyma prędkość!!!
    Czyli w sumie nic co daje "+" nie jest jakieś specjalnie przydatne/dopracowane.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    nie, sam ACC (bez ISC) oraz HAS działają bardzo dobrze (szkoda że HAS tylko do 140kmph, ciut więcej mógłby wspierać)

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    HAS chyba do 145 działa. I potwierdzam, to akurat działa świetnie.

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    no może, ważne że działa fajnie - może jeszcze nie miałem okjazji bardzo tego potestować, ale jechałem parę razy po 20-40km zarówno w dzień, w nocy i też w deszczu i działało - na tyle jazd raz mi przerwało na moze 5 sekund. TJA za to jest nieporozumieniem - ta funkcja to wręcz wstyd coś takiego oferować.
    ISC ma też błąd IMHO w hamowaniu do utrzymania prędkości jeśli się wcisnie gaz a wyświetla strzałkę w górę lub w dół do akceptacji zmiany ograniczenia - silnik przeciw hamulcom. i wiem że to się dzieje nawet na najnowszych firmwarach ABS bo gadałem z gościem któremu Q zupdatowali na najnowszy firmware 8841 (bo miał kampanie na hamulce carboceramic) i dalej to samo z ISC. gdy nie to, to ISC byłoby spoko, tak to do spokojnej jazdy jeśli faktycznie chcemy tempomat ACC po znakach

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    62

    Domyślnie

    A to nie było tak że chłopaki wygrywali nowszy soft w DTCM i miało wpływ na pracę skrzyni? Może coś pokićkałem. Tak jak mówisz na skręconych kołach i pod górkę ruszanie bez problemu pedał reaguje odrazu, tak samo przy przyspieszaniu. Ale zdarzyło się parę razy że ja daję gaz a auto w ogóle nie zareagował i samochód dalej stoi albo prędkość się zmniejszyła. Dopiero odpuszczenie i wciśnięcie drugi raz pedału była reakcja.
    Ostatnio edytowane przez lisu7 ; 22-01-2024 o 21:56

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie, sam ACC (bez ISC) oraz HAS działają bardzo dobrze (szkoda że HAS tylko do 140kmph, ciut więcej mógłby wspierać)
    ACC mam w tym pakiecie. Nie wiem co to HAS :/ Macie gdzieś tu słowniczek?

Podobne wątki

  1. [147] Pierwsza Alfa- 3 pomocne pytania
    Utworzone przez mate00sh w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 11:48
  2. [159] Pierwsza alfa, pierwsze pytania i wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy zakupie
    Utworzone przez megauchuch w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 08:34
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 13:58
  4. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 14:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory