Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Moja pierwsza Alfa - pytania i spostrzeżenia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie Moja pierwsza Alfa - pytania i spostrzeżenia

    Cześć

    Po ponad 10 latach wierności Subaru z różnych względów zasiadłem za kierownicą Giuli 2.0T Sprint MY23 z salonu
    Jako, że nie mam zbyt dużo doświadczenia z samochodami poza Subaru, mam kilka spostrzeżeń i pytań, które może pomożecie mi potwierdzić lub zaprzeczyć:

    1. Pilot w kluczyku: wydaje mi się, że działa z bardzo małej odległości (takie 5-10m). W Subaru Outbacku było to bardziej 50m. Tak ma być, czy mam narzekać w ASO?
    2. Trochę irytuje szeroko omawiany lag skrzyni przy starcie. Czy w ogóle pojawił się jakiś sposób na to? Ponoć przed liftem tak nie było, może da się wrzucić inną mapę?
    3. Jadąc w wietrzną pogodę przy ok 170km/h na autostradzie zauważyłem, że faluje maska. Wydaje mi się, że to po prostu miękka blacha wpadła w rezonans. Przy tej prędkości raczej nie miałem czasu na przemyślenia i głębsze obserwacje. Ktoś coś takiego zauważył?
    4. Jak działa domykanie/otwieranie szyb z pilota? Jak próbuję to za którymś razem w końcu się udaje, ale sam już nie wiem jaka jest poprawna procedura.
    5. Pisk cewki po wciśnięciu Start bez uruchomienia silnika (czyli bez hamulca). Ktoś wie co to? Aż poszedłem do salonu i sprawdziłem na świeżaku stojącym na wystawce i wydaje się było to samo, ale ciszej, choć to może być po prostu efekt akustyczny garaż vs hala wystawowa.
    6. Jak najlepiej podejść do dorzucenia lotki na bagażniku? ASO robi takie rzeczy czy to raczej już zewnętrzna firma? Jak z gwarancją? Ktoś robił?
    7. Czy da się softowo uruchomić asystenta kierowcy+ (mam bez plusa) czy to wymaga dodatkowego sprzętu?

    Poza tym jak dotąd (niecałe 5 tys km) z Julki jestem bardzo zadowolony Fajnie się odpycha (jak już zacznie), jest prześliczna i bardzo miło się w niej siedzi (przy zakupie porównywałem z Mercem C, BMW 3, Audi A4 i A6 - nic mnie tam nie urzekło tak jak Alfa, niemieckie tablety są wręcz odpychające, jedynie Lexus się bronił, ale trochę nie ta półka cenowa). Jestem też bardzo mile zaskoczony jakością Q4. Matrix LED też działa przyzwoicie, pomimo takiej sobie rozdzielczości.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    43

    Domyślnie

    1. Pilot w kluczyku: wydaje mi się, że działa z bardzo małej odległości (takie 5-10m). W Subaru Outbacku było to bardziej 50m. Tak ma być, czy mam narzekać w ASO?

    U mnie sprawdziłem przed chwilą z 20m spokojnie złapał ale baterię wymieniałem miesiąc temu. Może Twój kluczyk już trochę leżał w salonie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał StelvioRed Zobacz post
    1. Pilot w kluczyku: wydaje mi się, że działa z bardzo małej odległości (takie 5-10m). W Subaru Outbacku było to bardziej 50m. Tak ma być, czy mam narzekać w ASO?

    U mnie sprawdziłem przed chwilą z 20m spokojnie złapał ale baterię wymieniałem miesiąc temu. Może Twój kluczyk już trochę leżał w salonie.
    W jednym z 2 wymieniłem baterię, ale w sumie nie zauważyłem jakiejś specjalnej poprawy :/

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo_gurt Zobacz post
    3. Jadąc w wietrzną pogodę przy ok 170km/h na autostradzie zauważyłem, że faluje maska. Wydaje mi się, że to po prostu miękka blacha wpadła w rezonans. Przy tej prędkości raczej nie miałem czasu na przemyślenia i głębsze obserwacje. Ktoś coś takiego zauważył?
    Potwierdzam, że maska trochę "pracuje" przy wyższych prędkościach. Zakładam, że dzieje się tak dlatego, że maska jest aluminiowa.
    Tak samo miałem zresztą przy aluminiowej masce np. w Subaru Legacy IV 3.0R.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Potwierdzam, że maska trochę "pracuje" przy wyższych prędkościach. Zakładam, że dzieje się tak dlatego, że maska jest aluminiowa.
    Tak samo miałem zresztą przy aluminiowej masce np. w Subaru Legacy IV 3.0R.
    Ja właśnie tego nie zauważyłem (był wcześniej OBK 2005 z maską alu, ale 2.5), choć takie prędkości nie były zbyt komfortowe w tamtym samochodzie. Wydaje mi się, że jednak Julka ma delikatniejszą blachę.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

    Domyślnie

    Ad.1. Pilot zasięg na otwartej przestrzeni ma poprawny zasięg, ale czasami ma problem z przeszkodami, np. innymi samochodami.
    Ad.2. Przed liftem też był. Wewnętrzna komisja alfaholików ustaliła, że problem jest mniejszy w autach z USA lub ze szperą.
    Ad.3. Możesz próbować zlecić regulacje w ASO. Moim zdaniem zjawisko falowania maski nasila się właśnie w wietrzną pogodę.
    Ad.4. Przytrzymujesz przycisk zamykania samochodu i po chwili szyby zaczynają się zamykać do momentu puszczenia przycisku. Przytrzymujesz przycisk otwierania samochodu i po chwili szyby zaczynają się otwierać do momentu puszczenia przycisku. Jeśli nie działa to może problem z zasięgiem pilota z pkt 1.
    Ad.5. Piszczą zaworki, pompki. W nowych samochodach raczej normalne.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Ad.5. Piszczą zaworki, pompki. W nowych samochodach raczej normalne.
    Jak robię różne doświadczenia w garażu (audio, radar) na włączonej stacyjce to szlag trafia od tego pisku.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, czyli większość tak jak podejrzewałem to standardowe "ten typ tak ma".
    Na szczęście nie są to jakieś straszne rzeczy (poza tym pilotem, ale to będę jeszcze badał), ciągle przyjemność z jazdy jest na wysokim poziomie

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    na falującą maskę - otworzyć, wkręcić kołki gumowe aby maska była minimalnie niżej niż zderzak.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    43

    Domyślnie

    Dokładnie to miałem też napisać, u mnie podziałało "obniżenie maski". Patrząc na codzień kompletnie tego widać a jednak działa jak struga nie wpada na rant maski.

Podobne wątki

  1. [147] Pierwsza Alfa- 3 pomocne pytania
    Utworzone przez mate00sh w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 11:48
  2. [159] Pierwsza alfa, pierwsze pytania i wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy zakupie
    Utworzone przez megauchuch w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 08:34
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 13:58
  4. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 14:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory