Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Dwuletnia gwarancja na modele 2024

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia
    Postów
    1

    Question Dwuletnia gwarancja na modele 2024

    Cześć,

    Rozważam zakup nowego samochodu, ale mam pewne wątpliwości dotyczące braku gwarancji pięcioletniej w standardzie na nowe modele z rocznika 2024. Czy warto taką gwarancję dokupić jako opcje do samochodu? Czy korzystaliście z niej po upływie dwóch lat od zakupu? Uważacie, że jest ona niezbędna, czy te samochody raczej są bezawaryjne i szkoda na nią pieniędzy. Z tego co rozumiem z cennika, koszt gwarancji pięcioletniej i do 200k kilometrów to 15k zł.

    Będę wdzięczny za podzielenie się opinią.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    80

    Domyślnie

    To znaczy, że już nie ma 5-letniej gwarancji? To był tylko taki jednorazowy wybryk? W takim razie to moja ostatnia Alfa, nie żebym narzekał na obecną, ale jeżeli ktoś się uwstecznia, to ja nie chcę mieć z nim nic do czynienia, już wolę Dacię. I jeszcze ta lewacka deklaracja, że wszystkie nowe Alfy będą elektryczne. Jak żyć?

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nelson Zobacz post
    To znaczy, że już nie ma 5-letniej gwarancji? To był tylko taki jednorazowy wybryk? W takim razie to moja ostatnia Alfa, nie żebym narzekał na obecną, ale jeżeli ktoś się uwstecznia, to ja nie chcę mieć z nim nic do czynienia, już wolę Dacię. I jeszcze ta lewacka deklaracja, że wszystkie nowe Alfy będą elektryczne. Jak żyć?
    Wreszcie będzie mniej narzekaczy na forum.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRS
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    Stelvio QV & Veloce
    Postów
    58

    Domyślnie

    Szkoda czasu na gwarancję i wizyty w ASO.
    Stelvio na jutubie

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    80

    Domyślnie

    Rozumiem, że jak coś ci się zepsuje na gwarancji, to jedziesz nie do ASO, tylko do Mietek Garage?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Zabieg z gwarancją w celu obniżenia ceny bazowej w cenniku. My24 w porównaniu do my23 cennikowo 9k tańsze, dokupisz gwarancje i na jedno wyjdzie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    80

    Domyślnie

    Zwykły strzał w stopę. Skoro wprowadzenie 5-letniej gwarancji zwiększyło sprzedaż, to jej wycofanie ją obniży.
    Przeciętny potencjalny klient jeżdżący dotąd wieśwagenem, a dodatkowo zmanipulowany mądrościami kolegów, którym grube, rozlazłe żony w przydeptanych kapciach nie pozwalają wyjść poza przeciętność, z powrotem będzie mógł twierdzić, że "alfy się psują", skoro mają tylko 2 lata gwarancji.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nelson Zobacz post
    Zwykły strzał w stopę. Skoro wprowadzenie 5-letniej gwarancji zwiększyło sprzedaż, to jej wycofanie ją obniży.
    Przeciętny potencjalny klient jeżdżący dotąd wieśwagenem, a dodatkowo zmanipulowany mądrościami kolegów, którym grube, rozlazłe żony w przydeptanych kapciach nie pozwalają wyjść poza przeciętność, z powrotem będzie mógł twierdzić, że "alfy się psują", skoro mają tylko 2 lata gwarancji.
    Przeciętny potencjalny klient jeżdżący dotąd wieśwagenem nie jest potencjalnym nabywcą Alfy Romeo 2024 za minimum 250+ tys. zł. A tańszych wersji raczej już nie będzie, skoro producent musi płacić kary za emisję CO2, za każdy sprzedany egzemplarz Giulii/Stelvio. Sam rozważam zakup ostatniej prawdziwej Alfy póki jeszcze są dostępne, choć cena niestety nie zachęca
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 27-01-2024 o 21:53
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Przeciętny potencjalny klient jeżdżący dotąd wieśwagenem nie jest potencjalnym nabywcą Alfy Romeo 2024 za minimum 250+ tys. zł. A tańszych wersji raczej już nie będzie, skoro producent musi płacić kary za emisję CO2, za każdy sprzedany egzemplarz Giulii/Stelvio. Sam rozważam zakup ostatniej prawdziwej Alfy póki jeszcze są dostępne, choć cena niestety nie zachęca
    To bierz dopóki można, ja kupiłem w zeszłym roku i jestem zadowolony patrząc na to hybrydowo - elektryczne środowisko "zielonych" Fajny samochód dający jeszcze frajdę z jazdy.
    Z tego co przeglądałem to w MY 2024 obniżyli cenę ale zabrali 2 lata gwarancji. Jeden ciul.
    Nowa Giulia ma wyjść niby na tej samej płycie podłogowej ale tylko w wersji elektrycznej na tą chwilę. Nie wierzę w to bo tego "nikt" nie kupi i koncern będzie mógł walizy pakować.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Złakoś Zobacz post
    To bierz dopóki można, ja kupiłem w zeszłym roku i jestem zadowolony patrząc na to hybrydowo - elektryczne środowisko "zielonych" Fajny samochód dający jeszcze frajdę z jazdy.
    Z tego co przeglądałem to w MY 2024 obniżyli cenę ale zabrali 2 lata gwarancji. Jeden ciul.
    Nowa Giulia ma wyjść niby na tej samej płycie podłogowej ale tylko w wersji elektrycznej na tą chwilę. Nie wierzę w to bo tego "nikt" nie kupi i koncern będzie mógł walizy pakować.
    Jestem w kontakcie z moim ostatnim dealerem. Na razie nie mają jeszcze aut z rocznika 2024 i mają zabetonowane rabaty na ten rocznik. Czekam na rozwój sytuacji. Być może będę miał wkrótce do sprzedania na fakturę 23% VAT moją Alfę Romeo Veloce zakupioną w 2018 roku z przebiegiem 61 tys. Zainteresowanych zapraszam na priv.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Międzynarodowy zlot 916, Austria 2024
    Utworzone przez luckie w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2024, 20:47
  2. Piszczące klocki w 2024?
    Utworzone przez Damian w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-01-2024, 00:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory