Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83

Temat: VW zainteresowany Alfą

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Jak VW przejmnie alfe to już nigdy nie kupie i nie spojrze na nowo powstałe ich dzieła!
    nigdy nie mów nigdy...


    moja druga ulubienica...

  2. #22
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    A Lamborghini jakie jest? Z tego co wiem to projektowane i produkowane we Włoszech.
    Są dwie linie produkcyjne. Murcielago jest produkowane wg starej receptury, co nawet widać. A Gallardo? To taka popierdółka, międzynarodowa, a Lambo ogólem straciło taki pazur, który w Lambo uwielbiałem. Jak Diablo jest moim autem marzeń, tak Murcielago jest skreślone. Analogicznie było by z Alfą.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  3. #23
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Jakby Chińczycy przejęli Alfę to było by większe prawdopodobieństwo, że Alfa będzie miała jakiś indywidualizm. Pod banderą Fiata i VW nie ma co na to liczyć. Chociaż z drugiej strony - Chińczycy nie wiedzą co to tradycja.

    PS
    Ponoć pierwsze przymiarki do 4x4 były już w Diablo

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    Miała być 169, następca 159, SUV. A nie ma... Taka jest właśnie Alfa Romeo od Fiata

    Proszę ale ja jako alfista się do tego nie przyznaje...

    http://mensite.pl/pierwszy-suv-alfa-romeo/
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  5. #25
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Dajcie spokój z tymi Chińczykami...a ten suv.... nadmuchane 147.....tragedia stylistyczna, jak subaru tribeca... tylko,ze subaru to od strony estetycznej jeżdzące kubły na śmieci to wszyscy wiedzą ale alfa???
    Kolejny przykład idiotyzmu ekipy Marchionne (grabarza marki alfa romeo, rezerwuję sobie tutaj prawa autorskie, jak marka już padnie...). Zamiast pakować rozmaite silniki do 159, rozwijać promocję brery itd... oni chcą, wzorem innych marek, wejsc na wszystkie rynki.... Kiedy pojawi się autobus AR? Miejski?
    Ostatnio edytowane przez Pingwin ; 23-12-2009 o 20:08

  6. #26
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Rocky147
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    147 JTD 8V 115 km
    Postów
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiergloo Zobacz post
    Doskonale sobie z tego zdaję sprawę. Dlatego gdy Alfę przejął by VW to by oznaczało następną markę na mojej czarnej liście.
    Fiergloo jeśli Fiat dał by przejąć Alfę koncernowi VW, to ja podziękuje i wychodze. Cały charakter marki umarł by już na wieki. Po prostu wstydził bym się tym autem jeździć. Czuł bym się jak by mi ktoś kobietę dymał na boku....(z przeproszeniem)
    Tuti a przypadkiem to nie alfa romeo była na topie w latach 90 i początkiem lat 2000 w WTCC??

  7. #27
    bad boy
    Gość

    Domyślnie

    stylistycznie vw wysiada przy alfie,jedyne vw na które można zerknąć i nie męczą prostackim niemieckim designem to scirocco i TT-ka,może passat CC...to tyle.jeśli idzie o projektowanie i technologię budowy silników to narazie chyba nikt nie może konkurować z TFSI czy TDI CR. I to by Alfie wyszło na dobre jakby dostała nowe serca z grupy vw, ale czy vw chciałoby robić sobie konkurencję wewnątrz koncernową? pewnie by wsadzili do AR starszą technologię wycofywaną z vw i audi która wędruje do skody i seata

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Wszyscy wielcy, prawdziwi i ortodoksyjni wielbiciele marki - zluzujcie pałki. Lepiej być piątym kołem u wozu w polityce fiata, czy mieć możliwość rozwoju pod skrzydłami vw?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  9. #29
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rocky147 Zobacz post
    Tuti a przypadkiem to nie alfa romeo była na topie w latach 90 i początkiem lat 2000 w WTCC??
    Z naciskiem na "była". Od 2004 w Alfie nie dzieje się dobrze. Po krótce:
    -wycofanie V6 Busso i zastąpienie GMowskimi silnikami, a potem FPT (czyli zwyczajnie mówiąc Fiatowskimi)
    -wprowadzenie niemieckiej i ociężałej Brery i 159, a koncept Brery był dla mnie lepszy niż 8C

    Co się dzieje dzisiaj sami czytacie - zamrożone inwestycje - lepiej produkować hatchbacki niż nawet najmniejsze limuzyny stricte sportowe.

    Stylistycznie to po części ludzie z Alfy projektują niemieckie samochody. Niemieckie auta muszą być praktyczne, a ładne to sprawa drugorzędna. Alfa to marka z emocjami i tutaj jest odwrotnie i nie wierzę, że ktoś będzie chciał zrobić z Alfy kolejne niemieckie cudo motoryzacji. Po co kupować Alfę skoro to samo można zrobić z VW, Skoda czy Seatem?

    bimski - popieram

  10. #30
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Rocky147
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    147 JTD 8V 115 km
    Postów
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał bad boy Zobacz post
    chyba nikt nie może konkurować z TFSI czy TDI CR.
    No to z tym TDI CR. to przesadziłeś - MultiJet-y znakomicie dają sobie rade.

    Tuti, Bimski, podchodząc do sprawy bez emocji itp.... jeżeli Alfa Romeo została by przy swojej technologii nie adaptując żadnej niemcowni,... jeżeli koncern który zdecydował by się ją wykupić (VW,Audi), wpompował by niezbędną dawkę funduszy na "wewnętrzny" rozwój marki to rzeczywiście mogłoby być to do zaakceptowania - delikatnie i bez podniecania mówiąc
    Ale o żadnym miszmaszu płyt podłogowych z passata do alfy czy silników itp. nie powinno być mowy!!!
    Alfa ma doskonałe zaplecze rozwojowe i sama da rade, przy odpowiednich funduszach. My Alfisti mamy mieć z ewentulanego posiadania takiego pojazdu satysfakcje pod warunkiem ,że będzie to koncepcja, pomysł, projekt i wykonanie Alfy tak jak to zawsze było!!!! Aby nam nikt nie powiedział żę "Alfa to tylko ładniejszy VW"
    Ostatnio edytowane przez Rocky147 ; 24-12-2009 o 00:14

Podobne wątki

  1. Zainteresowany kupnem ar 166 2.4jtd
    Utworzone przez Kubejass w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 18:23
  2. Zaciski Brembo, ktoś zainteresowany?
    Utworzone przez gifwwl w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 11:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory