Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Klopoty ze sprzeglem

  1. #1
    christophe
    Gość

    Domyślnie Klopoty ze sprzeglem

    Witam goraco wszystkich.Od kilku dni w mojej alfie pojawil sie klopot ze sprzeglem a mianowicie podczas ruszania samo.pojawily sie dosc mocne drgania samoch.oraz niski pedal sprzegla a nawet klopoty z wrzuceniem biegu pierwszego i wstecznego.Mimo tych objawow gdy juz wrzuce jedynke i rusze z miejsca to jazda przeciega normalnie lecz pedal sprzegla jest ciagle zanizony.Wiec chcialbym wiedziec czy wymiana samego sprzegla wystarczy czy trzeba wymienic rowniez kolo dwumasowe.Dzieki za informacje i pozdrawiam.....

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Pierwsza sugestia jaka mi się nasuwa to poduszki pod silnikiem/skrzynią biegów.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Może to nie sprzęgło tylko siadła pompa albo wysprzeglik
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Popompuj trochę pedałem sprzęgła i napisz, co się dzieje. Jeśli będzie chwilowa poprawa to pewnie masz zapowietrzony układ. A wtedy sprawdzamy poziom płynu, pompę i wysprzęglik, bo na koło dwumasowe to mi nie wygląda.

  5. #5
    christophe
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za wskazowwki ale pomimo podpompowania pedalem sprze.klopot jest dalej. Dalej sa klopoty z zmiana biegow oraz to szarpanie samoch.podczas ruszania a nawet gdy wrzucam dwujke i puszczam pedal sprze.to szarpniecie tez sie pojawia. A wrzucenie wstecznego czy jedynki jest uciazliwe. Prosze o dalsza pomoc ....

  6. #6
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    To idealnie pasuje do awarii którą miałem w swoim aucie - najpierw pojawiło się szarpanie, jeździłem z tym jakiś czas, później pedał zrobił się niski a biegi wchodziły bardzo ciężko. Po rozebraniu sprzęgła okazało się że ( prawdapodobnie od tych drgań ) urwało się jedno uszko na łożysku wyciskowym, uszko to trzyma łapę tą którą pcha siłownik. W efekcie ta łapa się trochę skosiła a zakres jej pracy znacznie się skrócił co było powodem całej awarii, pomogła oczywiście wymiana całego sprzęgła

  7. #7
    cactooz
    Gość

    Domyślnie

    Spotkałem się z przypadkiem gdzie oberwała się poduszka silnika przez co silnik się lekko zeskosił, biegi wchodziły ciężko i szarpało oczywiście przy ruszaniu. Co prawda nie była to Alfa, ale łatwo sprawdzić, jeśli to poduszka to podczas szarpania zaobserwujesz też że rusza się drążek zmiany biegów.
    Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

  8. #8
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactooz Zobacz post
    Spotkałem się z przypadkiem gdzie oberwała się poduszka silnika przez co silnik się lekko zeskosił, biegi wchodziły ciężko i szarpało oczywiście przy ruszaniu. Co prawda nie była to Alfa, ale łatwo sprawdzić, jeśli to poduszka to podczas szarpania zaobserwujesz też że rusza się drążek zmiany biegów.
    Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
    No to poprawiam: Jak sam napisałeś przypadek który opisujesz nie był w Alfie, tu jest to nie możliwe. Niektóre samochody ruchy dźwigni zmiany biegów przekazują do skrzyni sztywnym drążkiem ( np część WV ) i faktycznie jak zespół napędowy się przekrzywi to z biegami będzie problem ale AR jako łącznik ma linki a tym obojętne jest położenie skrzyni czy silnika ponieważ są giętkie.

  9. #9
    dududs
    Gość

    Domyślnie

    dołączę się do tematu

    ja zauważam, że rączka od zmiany biegów lekko się rusza, zwłaszcza podczas gwałtownego dodania gazu lub na odwrót

    jakieś sugestie, może to faktycznie poduszka siedzi???

  10. #10
    christophe
    Gość

    Domyślnie

    No wiec po sprawdzeniu drgan na drazku zm.biegow ktorych nie ma wybralem sie do mechanika ktory stwierdzil wadliwe dzialanie sprzegla.Stwierdzil ze moze to byc dwumasa lub wychodzony docisk z lozyskiem ,po wcisnieciu do polowy pedalu sprz.slychac charakterystyczny szum lozyska sprzeglowego.Wiec stwierdzil ze jest to wibracyjne wlaczanie sprzegla co w rezultacie daje taki efekt szarpania podczas ruszania.Moja alfa ma juz przejechane ponad 200tys wiec lekarstwo na te dolegliwosci to wymiana sprze. oraz kola dwumasowego poniewaz wczesniej czy pozniej trzeba go bedzie wymienic. Dzieki wszystkim za podpowiedzi.....pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [146] problem ze sprzeglem
    Utworzone przez tomas200 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 21:34
  2. problem ze sprzeglem
    Utworzone przez soplu123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2013, 18:23
  3. [164] Problem ze sprzeglem ;/
    Utworzone przez Devil4833 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 20:10
  4. Cos nie tak ze sprzeglem.
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 23:23
  5. problem ze sprzeglem
    Utworzone przez BRONKO w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory