Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Farba olejna na lakierze :/

  1. #1
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie Farba olejna na lakierze :/

    Witam kolegow.
    ktos sobie zrobil super dowcip i wylal mi puszke farby olejnej na dach :/ pryslo rowniez na szyby.
    caly dzien spedzilem z benzyna ekstrakcyjna i metrami szmat. na koncu drobne kropki i smugi potraktowalem z bliska karcherem i zdecydowana czesc zeszla. jeszcze mi zostalo doczyszczenie uszczelek.
    mam teraz dwa pytanka.
    czy farba mogla zapchac kanaliki odprowadzajace wode z szyby tylnej?
    drugie pytanko to - jest jakis sposob na odtluszczenie tych miejsc gdzie byla farba? Bo widac na lakierze tluste miejsca oraz na szybach i niestety w tych tez miejscach szyby mi paruja;/
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    ja bym zrobił polerkę lakieru... wcześniej kilka razy by trzeba było ją umyć jakimś dobrym szamponem
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    No co za chu* Ci to zrobił!!??!! (jak masz foto to 'pochwal' się...).
    A co do przywrócenia normalnej powłoki to jak napisał fr33, porządnie umyć, a potem nałożyć wosk i jazda. Z szyb powinno zejść po dobrym myciu ciepłą wodą i płynem, w końcu to tylko tłuste ślady. A kanaliki raczej nie ucierpiały z tyłu, no chyba, że ktoś Ci oblał auto mega dużą ilością. Gorzej by było, jakby naleciało na boczne, przednie szyby - tam wlatuje normalnie woda między uszczelki i wylatuje dołem..

    Pozdrawiam,
    GrzesiuŻar
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    uszczelki spróbuj benzyną lakową.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Umyj auto dobrym płynem do naczyń - on nieźle odtłuszcza, potem szamponem z woskiem, a na koniec połóż wosk, bo płyn do naczyń ściąga z auta całość powłoki ochronnej wosku. Jak po płynie do naczyń zostaną tłuste plamy, to chyba tylko polerka Cię ratuje. Ewentualnie przejedź te miejsca delikatnie pastą automax.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  6. #6
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    kolego jako ze mam stycznosc z lakiernikiem to wiem ze w sklepach z lakierami samochodowymi jest taki srodek jak zmywacz do silikonow tlustych miejsc itp itp. nie uszkadza lakieru nie zostawia smug nie dziala drazniaco na elementy polakierowane nie odbarwia itditd. jest on stosowany wlasnie do usowania tlustych sladow na samochodzie. po nim wystarczy wypolerowac auto mleczkiem woskujacym i bedzie sie swiecilo jak psu boooje lub jak nie chcesz polerowac mleczkiem to zrob to woskiem np w spreju czy tez w pascie. pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    uszczelki spróbuj benzyną lakową.
    do uszczelek możesz śmiało użyć rozpuszczalnika nitro,na pewno nic im się nie stanie a będziesz mógł łatwiej je doczyścić.

    farba jest dużo gęściejsze od wody i jak mniemam została wylana tylko puszka,więc nie powinna pozapychać żadnych odpływów w drzwiach.na koniec proponuję zrobić polerowanie lakieru,gdyż w miejscach gdzie była farba lakier na pewno trochę zmatowiał.

    masz szyberdach w alfie??
    jeśli tak to musiałbyś wymontować tą szybę i wszystko dokładnie wyczyścić w środku mechanizmu a zwłaszcza odpływy gdyż w razie deszczu może zalać wnętrze auta.

    swoją drogą to totalne KU........WO żeby tak postąpić z czyjąś własnością!!!
    ktoś to zrobił z czystą premedytacją...

    w mojej alfie jakaś łajza zarysowała przednią maskę aż do podkładu,czeka mnie więc lakierowanie.


    moja druga ulubienica...

  8. #8
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34 Zobacz post
    do uszczelek możesz śmiało użyć rozpuszczalnika nitro,na pewno nic im się nie stanie a będziesz mógł łatwiej je doczyścić.

    .
    a potem uszczelki beda pekac bo zostana przez nitro wysuszone i po niedlugim czasie stwardnieja. do takich rzeczy jest zmywacz nie rozpuszczalnik patrcz wyzej

  9. #9
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    Lakier na szczescie nie wymatowial. Bynajmniej az tak nie widac, choc tez sie tego obawialem.
    Co do polerki to, tak sie sklada ze po stluczce mam dwa elementy do wymiany, wiec lakiernik napewno bedzie auto polerowal, ale to dopiero jak sniegi stopnieja ;d Na szczescie szyberdachu nie mam. Ale to co jest pod klapa od bagaznika tez mnie przeraza;/
    No niestety niektorzy maja ku...skie pomysly ;/ atakowanie samochodu to szczyt chamstwa.
    Dzięki wszystkim za rady w tygodniu się zajme doprowadzeniem auto do porzadku korzystajac z Waszych sposobow
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [159] Usuwanie odprysków na lakierze
    Utworzone przez Indy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 12:18
  2. farba olejna na lakierze ;(
    Utworzone przez boyafvander w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 18:39
  3. rysy na lakierze
    Utworzone przez Wili w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory