Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Nie działa sterownie lusterek zewnętrznych

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    147
    Postów
    30

    Domyślnie

    jakie bezpieczniki odpowiadają za sterowanie lusterkami zewnętrznymi w alfie 147 ?

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    Ty jak zwykle musisz być złośliwy .Urodziłeś się taki czy to cecha nabyta?
    Gość nie umie prostych rzeczy ,jak ma coś popsuć / a naprawa nie jest tania/ to lepiej niech idzie do fachowca a naukę zaczyna od tańszych przy zepsuciu sprawach.
    Ale riposta to cięta fakt może niech zacznie od wymiany wahacza albo łożyska zawsze się nauczy jak zdejmować panel sterowania to bardzo pomocne.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Parzi Zobacz post
    Odkurzę trochę temat ze względu, że wczoraj rozebrałem ten moduł, poskładałem go z powrotem i problem jest taki, że nie działa tylko sterowanie lusterkiem kierowcy. Reszta wszystko jest ok. Panel gdy sie przełącza na lewe lusterko to normalnie "pika" więc myślę, że to wina lusterka. Co myślicie?
    A działał wcześniej, przed rozebraniem?? sprawdź miernikiem czy napięcie wychodzi od niego w czasie naciśnięcia przycisku.


  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    147
    Postów
    30

    Domyślnie

    witam,
    nie ma ktoś do sprzedania samej dźwigni do zmiany lusterka do regulacji do alfy 147 ?

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Obowiązkowo sprawdź cały panel sterowania szybami, oczywiście od strony kierowcy. On odpowiada nie tylko za szyby, ale takze za lusterka i bagażnik. Ja ostatnio sam popsułem niestety i musiałem wymienić. Teraz chodzi jak nówka nierdzewka

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    Witam, odświeżę temat, przestało mi jakoś chyba 2msc temu podgrzewać lewe lusterko i jak się okazało dzisiaj nie działa mi też sterowanie lusterkami ( ale pika jak wciskam strzałeczki, ale nie wiem czy powinno pikać jak się przełancza na L/R bo wtedy nie pika)
    więc działa mi tylko podgrzewanie prawgo lusterka:/ szyby działają. Miał ktoś taki przypadek?
    AR 147 2001r 3D

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 140 5d 2003r
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witajcie,

    Moja niedawno kupiona Alfa 147 (1.9 JTD 5d 2003) również posiada takowy problem, jednak różnica jest taka, iż po rozłączeniu centralki w drzwiach i ponownym jej podłączeniu, sterowanie szybami, bagażnikiem, lusterkami działa. Termometr również funkcjonuje, i to poprawnie. Problem zaczyna się po wyłączeniu samochodu i powrocie po jakimś czasie, prawdopodobnie od pół godziny wzwyż (Kiedy centralka działa, po zgaszeniu silnika i ponownym jego włączeniu problem nie występuje). Licznik przebiegu dziennego i całkowitego mruga niezależnie od tego, czy centralka działa czy nie. Czasem pojawia się ostrzeżenie immobilizera oraz awarii tylnych świateł przeciwmgielnych, nie działa również silnik wycieraczki tylnej. Wiem że podobne problemy mogą być spowodowane wilgocią w samochodzie, a ten stał nieruszany pod chmurką około 2 lat, zanim go nabyłem (uprzedzając ewentualne komentarze, wiedziałem co brałem ) Centralka funkcjonuje tak samo, po spędzonej nocy w towarzystwie ciepłego kaloryfera w suchym pomieszczeniu. Nie rozbierałem jej na części pierwsze, jednak rozebrałem do momentu, gdy widoczna jest górna płytka. jej stan oceniam na dobry, nie wyglądała na zaśniedziałą, luty i płytki nie wyglądają na popalone, a taśmy wydają się być nieuszkodzone. W tym momencie ciężko jest mi diagnozować co jest przyczyną "jednorazowego" działania centralki. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

    Pozdrawiam,
    Maciek

Podobne wątki

  1. [159] Składanie elektryczne lusterek zewnętrznych
    Utworzone przez Arthcc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 23-12-2019, 10:06
  2. Składanie lusterek zewnętrznych [147]
    Utworzone przez sham w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 00:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory