Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: metalowe elementy deski rozdzielczej ?

  1. #1
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie metalowe elementy deski rozdzielczej ?

    Jakie znacie dostępne wykończenia panelu centralnego w desce 156tki po FLu ?
    Powszechne najbardziej to plastik "pociągnięty" srebrzanką
    Widziałem też w czymś imitującym włókno węglowe.
    Może spotkał się ktoś z metalowymi (nie imitacja metalu) elementami tych części ? (tak samo kółka wokół tub zegarów + elementy kierownicy z przyciskami, no i popielniczka, panel radia, plastik wokół lewarka biegów)
    Może znacie jakieś firmy które mogłyby się podjąć wykonania tego (nie znam się na technologii obróbki metali - ale to byłby chyba odlew jak felgi?)

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ktoś już poruszał ten temat. 156 po fl z fabryki wychodziła tylko ze srebrną konsolą. Widziałem kiedyś na allegro zrobioną coś na kształt karbonu, ale to z pewnością okleina. Wykonanie takiego odlewu z aluminium (byłoby najlżejsze) kosztowałoby pewnie tyle co połowa samochodu... Jak już chcesz zmienić coś, to właśnie najlepiej okleić, ale całkowicie fachowo i profesjonalnie, materiałami z najwyższej półki w jakiejś firmie specjalizującej się takimi zabiegami. Można też poflockować, ale jaki dałoby to efekt, nie wiem.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Ktoś już poruszał ten temat. 156 po fl z fabryki wychodziła tylko ze srebrną konsolą. Widziałem kiedyś na allegro zrobioną coś na kształt karbonu, ale to z pewnością okleina. Wykonanie takiego odlewu z aluminium (byłoby najlżejsze) kosztowałoby pewnie tyle co połowa samochodu... Jak już chcesz zmienić coś, to właśnie najlepiej okleić, ale całkowicie fachowo i profesjonalnie, materiałami z najwyższej półki w jakiejś firmie specjalizującej się takimi zabiegami. Można też poflockować, ale jaki dałoby to efekt, nie wiem.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Aż takie drogie te odlewy w dziesiątkach tysięcy ? no właśnie nie mam za bardzo orientacji...
    Okleina nie bardzo, fajny były "kawał ciężkiego metalu"

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Aż takie drogie te odlewy w dziesiątkach tysięcy ? no właśnie nie mam za bardzo orientacji...
    Okleina nie bardzo, fajny były "kawał ciężkiego metalu"
    Właśnie takie drogie... - Konstrukcja 3d elementu detalu, konstrukcja formy pow.o skurcz materiału, przygotowanie technologii + programowanie maszyn, wykonanie formy na maszynach CNC, wykonanie elementu wformie - niezależnie, którą technologią, to i tak mniej więcej tak to właśnie wygląda praca maszyn, programistów, konstruktorów liczona jest w setkach zł/h, do tego materiał i nie widzę aby w mniej niż 10tyś zł dało się zmieścić

    no i kupę innych czynników fizyko-chemicznych które mogą dyskwalifikować możliwość wykonania takiego detalu, gdyż grubość detalu musi pozostać jak w oryginale - aby pasowała

    diesel power http://je.pl/qeuy

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał RogerIZ28 Zobacz post
    ...tak mniej więcej tak to właśnie wygląda praca maszyn, programistów, konstruktorów liczona jest w setkach zł/h, do tego materiał i nie widzę aby w mniej niż 10tyś zł dało się zmieścić

    no i kupę innych czynników fizyko-chemicznych które mogą dyskwalifikować możliwość wykonania takiego detalu, gdyż grubość detalu musi pozostać jak w oryginale - aby pasowała
    Hm, dzięki za uświadomienie na razie więc biorę się za inne elementy, ale może kiedyś o tym jeszcze można będzie pomyśleć. Nie wiem wciąż czy tylko odlew wchodzi w rachubę ? czy przy większym zamówieniu może nie byłoby już tak drastycznie drogie...

Podobne wątki

  1. Element deski rozdzielczej
    Utworzone przez alfavirus w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 22:28
  2. Demontaż deski rozdzielczej
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 16:08
  3. Hałasy z deski rozdzielczej.
    Utworzone przez kusior007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 17:49
  4. [146] Podświetlanie deski rozdzielczej
    Utworzone przez rooxorek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 20:26
  5. [146] Podświetlanie deski rozdzielczej
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory