Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: jaki silnik - wady i zalety <AR156>

  1. #1
    cinek2006
    Gość

    Domyślnie jaki silnik - wady i zalety <AR156>

    Chciałem zmienić AR155-->AR156 tylko nie wiem jaki silnik szukać. Może ktoś mi podpowie o wadach i zaletach tego modelu. Z góry dziękuję.

  2. #2
    gardlo
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam 2.0 TS. Osiągi dobre :>> , ale trochę żałuje że nie poszukałem 2.5. Ciągnie mnie też do 3.2, ale to marzenia ściętej głowy jak na razie . Generalnie 2.0 to dobry kompromis między kosztami a osiągami z akcentem na to drugie. Daje dużo radości z jazdy i nie drenuje za bardzo portfela, choć wypić lubi (z pewnością jednak znacznie mniej niż 2.5, o 3.2 nie mówiąc). Mniejszych raczej niebrałbym pod uwagę, po co stresować się na światłach? Są jeszcze dizelki, ale chyba tylko 2.4 jest godny uwagi, musisz jednak podpytać kolegów ropniaczków jak to tam u nich to działa.

  3. #3
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie silnik

    No cóż ja tak samo jak mój znakomity przedmówca będe pisał o silniku który jest kompromisem między przyzwoitymi osiągami i spalaniem. Jedank za najbardziej kompromisowy motor uważam (zresztą posiadane przeze mnie 1.8). Wydaje mi się że zakup 2.0 nie ma sensu (mam nadzieje ze gardło się nie obrazi).
    I tak jak już było napisane gdybym miał go wymieniać na jakiś inny silnik kupiłbym 2.5 V6.
    3.2 jest cięzko dostać i koszty są już niesamowite. Zalezy do czego będzie potrzebny ci ten samochód.
    Pzdr

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar REIJO-AR166
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 3.0 V6 24V - poprzednio była AR 155 2.0 TS 16V
    Postów
    272

    Domyślnie

    TSowe silniki 16V w 155 i w 156 konstrukcyjnie się nie różnią.

  5. #5
    Efkwadrat
    Gość

    Domyślnie

    V6 pali swoje ...
    15l/100 po miescie , ale nie ma kozaka na swiatlach :mrgreen: ...
    Ostatnio nowa 5 od Kubicy polegla :mrgreen:
    Polecam ten motor , jesli Lubisz wiry w baku ...
    Nie wybralem Ts'a , bo oczytalem sie w necie sporo niepokojacych opinii ...

  6. #6
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    1.6 16V (120KM) - Za słaby, nadaje się tylko do lansu.
    1.8 16V (144-140KM) - W miarę jeździ i jest w miarę ekonomiczny. Dobry wybór, ale ma przypadłości typowe dla T.S-ów
    2.0 16V (155-150) - Mocny, ale mimo 4-rech garów potrafi wypić.
    2.0 JTS (165KM) - Nowsze modele, jeszcze drogie. Mniej przypadłości niż T.S i nieznaczne mniejsze spalanie.
    2.5 V6 (190-192KM) - Moc, wytrzymałość i ...wir w baku, choć tak tego nie widać na trasie (mój rekord 8.5 litra \100km).
    3.2 V6 (250KM) - j.w + jeszcze lepiej, spalanie nie jest jednak dużo wyższe. Minusem są wysokie ceny zadbanych egzemplarzy. W sumie GTA to limitowana edycja bo bardzo mało ich na rynku wtórnym.

    Co do Diesli to nie jestem biegły :mrgreen:

  7. #7
    Rosik
    Gość

    Domyślnie

    U nas w rodzinie byl 1.8. W miare ekonomiczny, a 9,4 s. do setki powinno w zupelnosci wystarczyc. Problemow z nim nie bylo, oprocz wariatora oczywiscie, ale ten odezwal sie jakos po ok. 70000km 8)

    Diesle (to wiem tylko z obiegowych opinii) sa bardzo wytrzymale, w miare dynamiczne (0 do 100km/h w 2,4 jtd = także kolo 9,4 s.). Tylko ze 2,4 jtd uznawany jest czesto za zbyt ciezki do tego samochodu, a co przez to idzie bardziej zuzywa zawieche i troche gorzej sie prowadzi. Znowuz 1.9 jtd ekonomiczniejszy ale oczywiscie osiagi juz nie te

    Dodam jeszcze ze wytrzymalosc diesli odzwierciedlona jest w ich cenach, ktore sa duzo wyzsze niz twinsparkow, co chyba zreszta zauwazyles

    Co do 2.5 i 3.2 to sie nie wypowiadam bo malo o nich wiem. Ale wiem jedno - Shell V-Power Racing w Szczecinie kosztuje 5 zł/litr...

  8. #8
    cinek2006
    Gość

    Domyślnie

    kurde normalnie to nie wiem 1.8 2.0 czy 2.5 bo 1.6 to odpada, a jak jest z wyposażeniem standardowym (abs itp)

  9. #9
    cinek2006
    Gość

    Domyślnie

    czyli zwyżka spalania paliwa jest rekompensowana mniejszymi kosztami eksploatacji ?

  10. #10
    gardlo
    Gość

    Domyślnie

    Zrób tak jak ja zrobiłem, szukaj po prostu najlepszych egzemplarzy z silnikami 2.0 lub 2.5, i bierz ten co będzie w lepszym stanie. Mój wybór padł na 2.0 ponieważ w tym okresie w którym kupowałem nie było lepiej utrzymanych 2.5 (brałem pod uwagę też 166, ale też nie było w wawie nic ciekawego). Oglądałem kilka 2.5 ale były tak zjechane i pogniecione że szkoda gadać. 2.0 znalazłem od razu i to z dobrym wyposażeniem i od I właściciela z polskiego salonu (był taki jedyny, teraz jest mój).

Podobne wątki

  1. AR silnik TSa wady i zalety wasze informacje
    Utworzone przez Magnett0 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 15:46
  2. Wady i zalety Alfy 166
    Utworzone przez Marcin_zgr w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2008, 16:03
  3. Wady i zalety AR 166 2.0 TS
    Utworzone przez apacz84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-12-2007, 18:52
  4. 145/146 TD wady i zalety
    Utworzone przez mick w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-08-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory