Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [1.7 16v bx oczywiscie :)] problem z krokówka czy aby napewno?

  1. #1
    Miskow
    Gość

    Domyślnie [1.7 16v bx oczywiscie :)] problem z krokówka czy aby napewno?

    witam, od jakiegoś czasu moja alfa lubi sprawiać problemy, a mianowicie nie trzyma obrotów na zimnym silniku to znaczy po odpaleniu muszę ją trzymać na obrotach żeby niezgasła, po jakichś 5 min z reguły już trzyma ale nie zawsze, tak samo lubi ją lekko przymulić przy ruszaniu ale to nie zawsze z reguły te objawy występują razem.
    Jako ze się uczę na mechanika wpadłem na pomysł z wyczyszczeniem silniczka krokowego , nie schlebiając sobie zbytnio dodam ze pomogło przynajmniej na jakiś tydzień po czym objawy wróciły, ponowne czyszczenia pomagają na coraz krócej wiec teraz proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń (jako że jestem jeszcze niedoświadczony) czy to aby na pewno wina krokówki, i prosił bym o informacje o ewentualnej cenie (tak mniej więcej ile może ona kosztować 50 czy 500zł od razu dodam ze cena z intercarsu mnie powaliła na kolana i dostałem palpitacji serca razem z migotaniem przedsionków coś około 1050zł tej ceny jak i sklepu już nie traktuję poważnie ) i czy jest sens zakładać "używkę" z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich posiadaczy alf oraz wszystkie osoby którym się marzy piękna "włoszka"



    @elliot55 dzięki wielkie za rade jutro po pracy postaram sie coś z tym zrobic a tak nawiasem czy boxser nie jest czasem na 4 przepustnicach??? po 1 na cylinder na końcach kolektora (obok wtrysków paliwa)?? jeśli się mylę to mnie popraw teraz wpadłem na to ze faktycznie masz racje na 99.9% a powód jest prosty zapomniałem dodać że podczas podtrzymywania jej na obrotach(tylko i wyłącznie) jak już sama utrzymuje obroty to dosłownie nie widać ani śladu po jakimkolwiek dymie)lubi zakopcić czarnym dymem (sadzą, jak już sama utrzymuje obroty to dosłownie nie widać ani śladu po jakimkolwiek dymie)co może być spowodowane złym dawkowaniem paliwa przez nagar na przepustnicy przez co mieszanka jest przesycona i dopala się w kolektorze wydechowym co może skutkować czarnym dymkiem z wydechu wiem ze strasznie zamotałem ale miałem przypływ weny XD i nie mogłem się powstrzymać proszę o zweryfikowanie mojej teori
    Ostatnio edytowane przez Miskow ; 10-06-2010 o 22:21

  2. #2
    elliot55
    Gość

    Domyślnie

    skoro silnik krokowy tak często ci się zabrudza a po czyszczeniu jest widoczna poprawa to
    przeczyść sobie przepustnice w "zrób to sam" jest mniej wiecej opisany manual do tej czynności... tam pokazane jest chyba na t.s ie ale chodzi o to samo
    Z częściami do boxerów jest ciężko ja mam obecnie 1.6 po swapie z 1.4 i nie moge np. dostać sondy lambda a silnik krokowy do mojej oryginalny kosztował 872zł...(dlatego puki co kupiłem najtańszy zamiennik za 30 zł i o dziwo działa i mam gwarancje na rok) ale zapytaj w aso gdzieś na forum przeczytałem,że ktoś miał podobny problem i w sklepie za oryginał chcieli wiecej niż w aso...
    czy to prawda nie wiem ale sprawdzić warto...

    pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Tak, boxer 1.7 16V posiada 4 przepustnice. Zdejmij "pająka" i wszystko zobaczysz.


Podobne wątki

  1. [145] Alfa 145 QV ale czy napewno QV ?
    Utworzone przez Kamciooo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-05-2020, 11:05
  2. 1.6 Twin Spark - Stuka jakby panewka, ale czy napewno
    Utworzone przez 4fingers w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 08:21
  3. Wyciekl olej ze skrzyni i biegi oczywiscie nie wchodza
    Utworzone przez Damian1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 16:45
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 12:44
  5. Czy to aby napewno przeplywomierz
    Utworzone przez mor w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-04-2009, 16:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory