Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: [164] Prosze o pomoc.

  1. #1
    szakal91
    Gość

    Domyślnie [164] Prosze o pomoc.

    Kochani. Kupiłem sobie Alfę 164 super v6 12v i jestem zakochany w niej . Ale przejdźmy do sedna. Silnik nie trzymał mi temperatury tzn w trakcie jazdy była bardzo niska co niekorzystnie wpływało na spalanie. No to doszliśmy do tego ze trzeba wymienić termostat. Kupiłem termostat lecę uradowany do domu.... jadę do mechaników... jak probowali odkręcić stary zerwali szpilkę no to totalna załamka zabrałem auto żeby nic więcej mu sie nie stało zjechałem do garażu i teraz wątpię żeby auto stamtąd wyjechało. No wiec tak :
    1. Odkręciłem ta osłonę termostatu razem z termostatem oczywiście szpilki zostały ale to nie jest wielki problem. Niedługo zamawiam ta podstawę i komplet uszczelek.
    2. Ale niestety okazało sie ze żeby wymienić ta podstawę trzeba odkręcić pompę płynu chłodniczego wiec chciałem to uczynić
    3. Niestety nie było mowy o ruszeniu tej pompy bez zdjęcia rozrządu.
    4. Trzeba było odkręcić napinacz , zdjąć pasek i taka rolkę odkręcić.
    5. Teraz siedzę i plącze bo był mechanik i powiedział ze tego już sie nie da zrobić ;( ;(

    PROSZĘ POMOCY !!! Złożyć na pewno dam rade tylko kwestia tego co potem z rozrządem , ach i namalowałem sobie na rozrządzie kreski tyle ze on sie sam trochę przestawił jak ściągnąłem napinacz to strzeliło i poprzestawiały sie te rolki. CO JA ZROBIŁEM ?? ;( Chwilowo przezywam załamanie jak sie otrząsnę to będę probował dalej.

    A może ktoś z Was mógłby mi udzielić pomocy przy robocie ?? Mieszkam w Zamościu.

    POZDRAWIAM

  2. #2
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Nieźle sobie namieszałeś :roll: , ale uszy do góry, ja nie znam się na 164 ale napisz na PW do piotriix.
    On mieszka w okolicach Lublina i ma V6.
    Powodzenia :wink:

  3. #3
    szakal91
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33
    Witam
    Nieźle sobie namieszałeś :roll: , ale uszy do góry, ja nie znam się na 164 ale napisz na PW do piotriix.
    On mieszka w okolicach Lublina i ma V6.
    Powodzenia :wink:
    Ale jak myślisz damy radę w ogóle coś z tym zrobić ?? jejku ja już jestem na skraju załamania to gorsze niż stracić dziewczynę i jeszcze nie wiem co mnie podkusiło i dałem koledze odkręcać śrubę i urwał ja ... bo zamiast odkręcać dokręcał i tez nie wiem co z nią zrobić to śruba od osłony paska rozrządu i za groma sie nie da jej ruszyć bo kawałek wystaje. tak z 3 mm może macie jakieś pomysły ?? Dlaczego człowiek dopiero uczy sie na błędach ??

  4. #4
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Przedewszystkim bez paniki, wszystko można zrobić 8)
    Trzeba tylko działać ze spokojem i wiedzieć co się robi, bo jak widzisz łatwiej coś zepsuć niż naprawić :wink:
    Napisz do piotriix i poczekaj na odpowiedz.

  5. #5
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Nie rozumiem powiązania, żeby wymienć podstawe od termostatu ruszyłeś w kierunku rozrządu i pompy wody? W jakim celu??
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  6. #6
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel
    Nie rozumiem powiązania, żeby wymienć podstawe od termostatu ruszyłeś w kierunku rozrządu i pompy wody? W jakim celu??
    W tych silnikach termostat jest montowany na pompie wody nie tak jak w naszych V6

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,470

    Domyślnie

    eh. odkrec pokrywy od zaworow .potem odkrec druga od rozrzadu panewke od walka rozrzadu tam masz znaki walki ustaw wedlug tych znakow zakladam ,ze nikt nie wpadl na pomysl aby krecic walem po tej operacji.jezeli walki beda sie przekrecaly same musisz je jakos ustabilizowac.najlepsze byly by blokady ale pewnie nie masz jezeli je juz jakos zablokujesz zaloz pasek itd.sprawdz jeszcze raz czy wszystko ok.powoli /po wykreceniu swiec/ kluczem nalozonym na wal obroc walem o 360 st/nie krec rozrosznikiem/ jezeli jest wszystko ok wal powinien sie bez zadnych stukow i wiekszych oporow obrocic./jak juz masz zdjete te pokrywy zrob regulacje zaworow / teraz zmontuj wszysto z powrotem i nastapi chwila prawdy odpalaj.ps jak cos smialo zadzwon 791001220

  8. #8
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Najlepiej ustawić wał w pozycji " do połowy opuszczony tłok " wtedy przy kreceniu wałkami zawory nie oprą się o tłok dopiero póżniej podkręcić wał na znak. Najlepiej odpuscić wałki rozrządu bo przy tym kręceniu napewno będzie kolizja

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PawełQV
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Łódź-San Francisco
    Auto
    Alfa Romeo 164 QV '91
    Postów
    205

    Domyślnie

    przede wszystkim relax - nie ma co panikować. Zawsze jest jakieś rozsądne wyjście. 75andrew155 ma rację - ustaw wał, zrób co masz zrobić, ustaw zawory i w kolejności ustaw najpierw wałki na znaki (panewki) złap wałki "żabką ze ściskiem" i ustaw wał pierwszym tłokiem do góry. Jak się mimo to blokuje to delikatnie przekręć wałkami tak aby bez kolizji doprowadzić do pozycji wału (na znak) i wałków na znaki. To co ci strzeliło to nie musiało być nic groźnego a jedynie przefazowanie wałka przez którąś ze szklanek siłą sprężyn na zaworze.
    Po ustawieniu na znaki załóż pasek tak aby był napięty po prawej stronie i był wykasowany luz paska na wałkach i pomiędzy wałkiem prawym a wałem korbowym - załóż na napinacz, napnij (masz tam dwie regulacje, jedna przesuw-kołyska na śrubie a druga docisk sprężyny w napinaczu - jest specjalny otwór w ramieniu napinacza i jego odpowiednik w bloku silnika do właściwej pozycji). Nie napinaj na "chama" ale zachowaniem ok 75% ścisku napinacza i jego pozycji na śrubie. dokręć napinacz i przekręć ręcznie wałem o 360 st. sprawdź ponownie znaki i napięcie paska po prawej i lewej stronie wałków. jeśli jest ok to składaj i wio

    pozdr.
    PawełQV

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,470

    Domyślnie

    kurcze temat jest dosc ciekawy.rozpial kolega rozrzad zaznaczajac tylko walki.jezeli walu nie ruszal to to zlozy ale jezeli ruszal walem to nie wiem czy sam sobie z tym poradzi

Podobne wątki

  1. [159] Prosze o pomoc.
    Utworzone przez Mistrz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 11:56
  2. prosze o pomoc
    Utworzone przez dejvv w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 21:37
  3. AR GT - Prosze o POMOC
    Utworzone przez jupass w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 15:27
  4. Prosze o pomoc!!
    Utworzone przez RAFALczudec w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 14:32
  5. 2,4 jtd 140 km Prosze o pomoc
    Utworzone przez JANUSZ 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-03-2010, 15:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory