Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Masz alfe 156 JTD przeczytaj to!!!

  1. #11
    ***mach***
    Gość

    Domyślnie

    Kupiłem alfe równo dwa lata temu i zrobiłem nia jakieś 40tys. jeśli chodzi o silnik to nigdy nie miałem z nim najmniejszych problemów. Przy przebiegu blisko 180 tys chodzi idealnie równiutko, cichutko nie kopci. Jeżdziłem wieloma dieslami opla, WV, fiata, i JTD to najlepszy silnik z tych wszystich. Inna kwestia to zawieszenie ciagle trzeba cos wymieniać, i to są kosztowne naprawy.

  2. #12
    sciesill
    Gość

    Domyślnie

    Macie racje z tymi czesciam , bo zalezy tez jakie czesci sie kupuje , ja wole nie ryzykowac i kupliem wszystko poza paskiem SKFa , nie chce ryzykowac pasek mam Gatesa , choc lepsze sa podobno Contitechy

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaholik-Bioły
    Witaj!!
    Poza tym czesci są tansze do alfy niz do passata i alfe kupisz 03r za tyle co passata 99 lub 00!! Zrób jak uważasz ja bym szczerze polecał alfe po Feceliftingu ze skóra i standard ma wysoki wiec passat jest przy niej cienki...poza tym alfa oszczedna jest z nowym silnikiem 1,9JTD 16v a passat nie bardzo. Jazda passatem jest wolniejsza i na zakretach nie zbyt miła,alfą pojedziesz po zakrecie pewniej i dynamika silnika jest bdb!!

    Pozdrawiam i życze dobrego wyoru,napewno ktoś jeszcze napisze oprócz mnie więc sobie porównasz

    NIe bardzo się z Tobą zgodzę, owszem wole każde inne auto niż Passata, choćby z zasady, że nie jeżdze tym czym wszyscy bo niby taki standard. mam kolegę w intercarsie i kiedys z nudów przy kawie wyliczaliśmy ceny poszczególnych części, skupiliśmy się na przednim zawieszeniu bo to pada najczęściej w obydwu markach i po wymianie wszystkich wahaczy, drążków kierowniczych, reakcyjnych, końcówek dr. kier., stabilizatora, w passacie wyszło około 200 zł taniej i jak by nie liczył. Poza tym róznica w szybkim pokonywaniu zakrętów jest tak niewielka na korzyść alfy, że wystarczy naprawdę nie wiele lepszy kierownik w Passacie i jeden drugiemu nie ucieknie, przy porównawczych mocach i momentach obrotowych. (oba są na wielowahaczowym zawieszeniu z tym, że alfa ma też takie z tyłu, a passat nie, ale za to w VW żadziej się coś psuje w tym tyle). No i ostatnia sprawa, o jakiej dynamice Ty piszesz przy silnikach 1.9, prawdziwa dynamika i dźwięk to 2.4 JTD i żaden 2.5 Szmelcwagena mu nie podskoczy. he he

Podobne wątki

  1. Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.
    Utworzone przez Tomek_KRK w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 210
    Ostatni post / autor: 03-08-2023, 18:07
  2. Byłem, widziałem i nie kupiłem. Dlaczego? Przeczytaj!
    Utworzone przez Nowy44 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 03:54
  3. masz alfe ? nie bój się ostro wchodzić w zakręty!
    Utworzone przez TREMOR w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory