Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: 156 1,9 jtd 16v CF3 dziwny dzwiek (szum) gdy spada z obrotów

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radek 145
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    AR 156 1,9 JTD 16v Sportwagon
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    radek a po wszystkich tych zabiegach które robiłeś, opaski dobrze trzymają? mi to na jakąś nieszczelność wygląda.
    Tak, sprawdzałem każdą i trzymaja się dobrze, help!!!

    ---------- Post dodany o godzinie 17:45 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:42 ----------

    Cytat Napisał Neolux Zobacz post
    Wiecie, dźwięk który wydobywa się u mnie trochę się różni od tego z filmiku kolegi mskk. Na filmiku słychać jakby coś tam klekotało,czy to w obudowie filtra albo może w wydechu. Z tego przeczytałem to obudowę filtra i wydech wykluczyliście.... Mój dźwięk to bardziej taki rezonans jakby ta plastykowa osłona na silniku była gdzieś niedokręcona, i przyznam się szczerze bez bicia że tego nie sprawdzałem

    A tak na marginesie, jak sprawdzaliście wydech to tą plecionkę też "osłuchiwaliście"? może tam coś przerdzewiało i grzechocze??

    Ale obawiam się, że jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie wziąć stetoskop do reki i każdy element układu napędowego osłuchać! Ale do tego trzeba jakiegoś Dr.JTD :-D
    Wiesz ze to moze byc dobry trop, ja wymienialem nie dawno ta plecionke tylko ze nie wiem jak to odbywalo sie przed wymianą bo stara miala spora nieszczelnosc i to zagłuszało wszelkie inne odgłosy. Ta ktora założylem konstrukcyjnie troche sie rozni od oryginału. A ty kolego MSKK masz oryginał czy tez juz po zmianie?

  2. #12
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    na 80% orginał, znam całkiem sporą część historii auta, jak nie całą, zadnej wzmianki o plecionce czy układzie wydechowym nie było, samochód ma 100tyś km

  3. #13
    Użytkownik Embrion Avatar Neolux
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    AR156 1.9JTD 115KM 2001r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Kolego mskk to skoro obstawiasz, że to od nowości jedna plecionka, i ma na karku 100 tys. km, to może po prostu ją już korozja dopadła i grzechocze?? Wcześniej napisałeś : "dzwiek jakby wychodzi z okolic obudwy filtra lub sprezarki" , jak to sprawdziłeś?? Przy otwartej masce, ktoś dodawał gazu a Ty próbowałeś zlokalizować ten odgłos? Czy może samochód stał na kanale i od spodu obserwowałeś co się dzieje? Bo może być tak, że przy otwartej masce tego nie zauważysz tylko dopiero na kanale będzie widać. I tu prośba do kolegi radek 145, który pisał że ma samochód na podnośniku/kanale (niepotrzebne skreślić), jak już uporasz się z zawieszeniem to obejrzyj i osłuchaj auto od spodu, może tam znajdziemy odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Neolux ; 07-09-2010 o 22:12

  4. #14
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    sprawdzałem w 2 osoby bez podnośnika/kanału przy otwartej masce, tak jak piszesz, dźwiek 100% słyszalny z lewej strony samochodu (podczas jazdy z otwartymi szybami również) z tąd nie trafione podejzenie obudowy filtra bo wlot powietrz jest po lewej, czekam na raport z kanału az sam w wolnej chwili podjade sprawdzić.
    ale .... czy taki ewentualny feler nie powinien postępować z czasem i stawać sie coraz bardziej słyszalny? ....
    tak sobie jeszcze głośno myśle .. ale moze to być bzdura, ze na parkingu podziemnym nieraz wyczuwałem zapach spalin tam gdzie go nie powinno być (chyba) zaraz po wyjściu z zamochodu i wydawało mi sie to dziwne, ale tak jak mówie, mały flashback być moze to całkiem normalne, silnik tez nieco głośniej pracował, porównując do 16v znajomego, nie ma co wróżyć trzeba to sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez mskk ; 07-09-2010 o 23:29

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radek 145
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    AR 156 1,9 JTD 16v Sportwagon
    Postów
    37

    Domyślnie

    Dzis tego nie sprawdzilem bo musialem na biegu poskladac wahacze i zwolnic kanał ale na dniach przyjze sie temu z bliska. Jeszcze jedna teoria albo raczej fakty ktore w pewnym stopniu sugeruja mi turbine jesli jako calosc to moze jakis jej element, a mianowicie moje auto sporo stało czasami przepalane na postoju zeby sie zagrzalo na wolnych obrotach, jak juz zaczalem jezdzic okazalo sie ze zbyt pozno "dmucha" i zaczyna ciagnac dosc wysoko, pewnego razu przy ok 4-4500 obr pjawila sie znienawidzona kontrolka Motor....failure wiec zabralem sie za sprawdzanie czujnikow rurek itp , skoro i tak swiecilo moglem sobie spokojnie wszystko porozpinac i okazalo sie ze tzw gruszka a konkretnie trzpien praktycznie nie pracuje, skorzystalem z opisow na forum i usprawnilem overboosta. Trzpien ruszył, auto zaczelo swietnie jezdzic i wlasnie wtedy pojawil sie ten dzwiek. Wybralem sie do serwisu Fiata, Alfy w okolicy nie mam pokasowali bledy, sprawdzili dzialanie zaworu uruchamiajac jakas symulacje i wszystko ok a na moje pytania apropo tego odgłosu rozkładali rece. Myślcie Panowie może jakos wspolnie damy temu rade

  6. #16
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    ktoś w temacie na alfaclub upierał sie, ze to zmienna geometria... ale po konsultacji z serwisem wykluczyliśmy ten typ. Nie chce wprowadzać w błąd, bo mechanikiem nie jestem.
    Generalnie temat godny wyjaśnienia.

  7. #17
    Użytkownik Embrion Avatar Neolux
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    AR156 1.9JTD 115KM 2001r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Kolego radek 145 na początku posta napisałeś, że podejrzewasz katalizator, może go za szybko wykluczyliśmy!

    http://www.youtube.com/watch?v=OM9JT...eature=related

    To filmik na którym jest Alfa 33 z wypalonym juz katem i co prawda benzyna ale dźwięk kiedy obroty silnika spadają jest bardzo podobny,a dokładnie to grzechotanie jest niemal identyczne jak na filmiku kolegi mskk no może częstotliwość jest trochę większa. Wydech w tej Alfie jest jakiś głośniejszy i charczy ale klekotania też łatwo się doszukać. Zobaczcie i oceńcie.

  8. #18
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    sorry ale nie słysze zadnego podobieństwa

    okurde.. leon tdi bez katalizatora !
    http://www.youtube.com/watch?v=5wXm6D76_bk

    moze neolux masz racje.
    co o tym myślicie ?
    Ostatnio edytowane przez mskk ; 08-09-2010 o 21:39

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radek 145
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    AR 156 1,9 JTD 16v Sportwagon
    Postów
    37

    Domyślnie

    Co do tej Alfy 33 to nie bardzo mi sie to sklada z reszta boxer specyficznie chodzi i ciezko to jakos porownac ale ten Leon ponizej juz bardziej mi pasuje.

  10. #20
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    jak sprawdzić kat. ?
    jak sie do niego najszybciej dostać od góry czy od dołu zdejmując tylko osłone ?
    http://img07.allegroimg.pl/photos/or.../08/1190050885
    pewnie u mnie jest w tym samym miejscu
    w tym tygodniu napewno tego nie sprawdze, jakbyś sprawdzał swoj kat. to daj znać jak poszło.

    ---------- Post dodany o godzinie 00:08 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie Wczoraj 23:32 ----------

    Cytat Napisał radek 145 Zobacz post
    Rozmawialem z kilkoma osobami tzw znawcami i twierdza ze to powietrze tylko ze nie maja pomysłu co konkretnie, slyszalem teorie o przytkanym katalizatorze itp.
    to moze jednak dobrze słyszałeś
    chociaz mam nadzieje ze to nie to bo katalizator nie jest tani, a uzywki bym nie załozył
    Ostatnio edytowane przez mskk ; 08-09-2010 o 22:44

Podobne wątki

  1. [159] Auto gaśnie po odpaleniu, wchodzi i spada z obrotów
    Utworzone przez chojnackis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-09-2013, 20:53
  2. szum po zwiększeniu obrotów silnika
    Utworzone przez peter27 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 22:08
  3. dziwny dzwiek
    Utworzone przez sebek93pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:38
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 22:10
  5. [159] Podczas przyśpieszania w zakresie 1500-3000 obrotów spada ciśnienie doładowania
    Utworzone przez noe9 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory