Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: 1.9 JTDm - podczas powolnego przyśpieszania, koło 2000 obr/min występuje szarpnięcie

  1. #41
    Użytkownik Embrion Avatar Tomek998
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 16V
    Postów
    21

    Domyślnie

    Mieszkam w Olecku, jak 150km to moja nowa piękną alfą nawet 2 godziny mi to nie zajmie - opowiadaj co to za mechanior?

  2. #42
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Oj przepraszam liczyłem od Białegostoku Możesz próbować u ludzi robiących vectry. Ta sama usterka.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  3. #43
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Hmmm moze te moje delikatne szarpniecie to jednak inne niz Wasze... ja klap nie mam.

    Nie wiedzialem, ze tam jest jakas kostka. Mozecie glebiej wejsc w temat?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Tu są logi jakie robiłem dla Cinka rok temu kiedy zacząłem walczyć z tym szarpaniem, zerknijcie na nie.
    Przy wolnej jeździe widać jak koło 1500 obrotów zaczyna się duża różnica w doładowaniu.
    Według Cinka z logów jest wszystko tak jak ma być, winna zmienna geometria.
    Attached Files Attached Files

  5. #45
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ja sie wczoraj przyjrzalem- przy lekkim szarpnieciu wskazowka turbo opada o 0,2-0,3 bara.
    U mnie wystepuje zawsze, ale tylko w pewnym zakrecie wcisnietego gazu, wiec te moje "czasem" to wynikalo ze sposobu przyspieszania.

    Jeszcze raz powtorze- klap niet, egr niet, dpf da.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    u mnie to występuje idealnie przy 3 tys. obrotów i zawsze występuje na 2 i 3 biegu.

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Zawiercie
    Auto
    159 1.9 JTDm 2007r
    Postów
    78

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat.

    Alfa 159 1.9 jtdm 16V Automat

    Występowanie szapnięcia przy delikatnym naciśnięciu pedału gazu. Szczególnie w okolicach biegów 2-4. Po odpięciu przepływki szarpanie nie występuje. Ostatnio przekładany silnik kompletny z turbiną, wtryskami i całym osprzęcie i problem dalej występuje. EGR nowy z zaślepką (z dziurkami) Obstawiam że to będzie ten przepływomierz. Co myślicie ?

  8. #48
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Brak
    Postów
    205

    Domyślnie

    Witam, mam podobny "problem"... Delikatne szarpnięcie czuć przy ok 2000 obrotów na 2 biegu, nie jest to takie szarpnięcie żeby jakoś specjalnie przeszkadzało a odczuwalne jest jakbym delikatnie pedał gazu mocniej nadepnął. EGR zaślepiony całkowicie i wyłączony programowo, DPF wycięty, klapy wirowe usunięte, silnik 2.4 jtdm. Prawdopodobną przyczyną jest zmienna geometria turbo - tak mówił mechanik "specjalista" alfa romeo który sam 159 jeździ na codzień... I zalecenie dostałem takie, aby jeździć tak do póki turbo nie umrze, jak umrze to wymienić na większe bądź zobaczyć co będzie po regeneracji. Te typy tak po prostu mają no...

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rav3k Zobacz post
    Witam, mam podobny "problem"... Delikatne szarpnięcie czuć przy ok 2000 obrotów na 2 biegu, nie jest to takie szarpnięcie żeby jakoś specjalnie przeszkadzało a odczuwalne jest jakbym delikatnie pedał gazu mocniej nadepnął. EGR zaślepiony całkowicie i wyłączony programowo, DPF wycięty, klapy wirowe usunięte, silnik 2.4 jtdm. Prawdopodobną przyczyną jest zmienna geometria turbo - tak mówił mechanik "specjalista" alfa romeo który sam 159 jeździ na codzień... I zalecenie dostałem takie, aby jeździć tak do póki turbo nie umrze, jak umrze to wymienić na większe bądź zobaczyć co będzie po regeneracji. Te typy tak po prostu mają no...
    kierownice możesz wyczyścić.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    U mnie w V8 podobnie - delikatne pojedyncze szarpnięcie podczas przyspieszania w na 2-4 biegu w granicach 2k obrotów. Najpierw myślałem, że może poduszki, ale podobno wyglądają na dobre. Turbo regenerowane, a klap nie ma więc więc odpada.
    Teraz obstawiam, że może to być delikatny luz na mechanizmie różnicowym.
    Ale z ciekawością będę śledzić temat jakby miało się okazać, że ktoś znalazł rozwiązanie problemu w dużo niższej cenie

Podobne wątki

  1. [159] drgania nadwozia podczas przyśpieszania ar 159
    Utworzone przez Yoshi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-03-2021, 13:08
  2. JTDM 16V przeciąganie obrotów podczas przyśpieszania
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 15:21
  3. Wybracje samochodu podczas przyśpieszania
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 13:10
  4. [156] Szarpanie podczas przyśpieszania
    Utworzone przez Jerol w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 19:49
  5. Drgania podczas przyśpieszania i temperatura
    Utworzone przez mariuszmanek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 19:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory