Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72

Temat: Ubytek płynu chłodniczego, pod samochodem sucho, gdzie szukać wycieku?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar gibson
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    szczecin
    Auto
    AR 159 SW High Ti
    Postów
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saimonse Zobacz post
    Mi z kolei na trasie ostatnio pojawił się komunikat Excessive radiator fluid temperature, stop and switch off engine. Zatrzymałem samochód i z niedowierzaniem spojrzałem na zbiornik płynu chłodniczego. Nie było go tam prawie wcale.. Na szczęście stacja była niedaleko więc uzupełniłem płyn. Niestety minął tydzień a ja musiałem uzupełniać płyn już dwa razy i to nie małą ilością. Wycieku żadnego nie widać. Ostatnio przy wymianie opon mechanicy 'rzucili' okiem i też żadnego wycieku się nie dopatrzyli.. Ma ktoś jakiś pomysł ?

    Ps - Nie wiem czy to ma jakikolwiek związek ale mniej więcej w tym samym czasie zauważyłem, że po wyłączeniu zapłonu pojawia mi się komunikat Vehicle protection system not available. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    No niestety w twoim przypadku to ja bym obstawiał uszczelkę pod głowicą bo za duże są ubytki płynu a ile dolewasz bo dużo to mało precyzyjne.U mnie było tak że nagle temp. poszła na 130 i też dolewałem bo płyn znikał poniżej minimum i prawie go nie było .Niestety nie skończyło się na uszczelce ale na wymianie głowicy,także wte-pędy do mechanika.

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saimonse Zobacz post
    Mi z kolei na trasie ostatnio pojawił się komunikat Excessive radiator fluid temperature, stop and switch off engine. Zatrzymałem samochód i z niedowierzaniem spojrzałem na zbiornik płynu chłodniczego. Nie było go tam prawie wcale
    Raz tak miałem, jak wyciekł mi nagle płyn w czasie jazdy z powodu rozszczelnienia przewodu wodnego. Na szczęście z tego powodu nic złego się nie stało. Wkurzyło mnie to, że dopiero wzrost temp. silnika informuje mnie o braku płynu. Obecnie mam w zbiorniczku wyrównawczym zamontowany czujnik poziomu płynu, który brzęczykiem sygnalizuje mi, gdy poziom spadnie poniżej min.Silnika już raczej nie przegrzeje.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    ja też mam takie ubytki płynu w 156 jtd.... nigdzie tego płynu nie ma... albo leci uszczelką do oleju albo do komory spalania... bo gdzie indziej?
    jedno i drugie to kiepska sytuacja
    nie wiem, jak to sprawdzić, co się realniez tym płynem dzieje....

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Saimonse
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    3-CITY
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16 V 2007 Q-T | eks : AR 147 16 V TS 88 kW 2006
    Postów
    104

    Domyślnie

    Co kilka dni muszę dolać z pół litra myślę. Dolewam do max - sprawdzam za dzień dwa i już jest poniżej minimum. Ostatnio naprawiałem alternator w aso i kazałem im sprawdzić co to może być to też się niczego nie dopatrzyli... Nie wiem co z tym zrobić : [

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Zrób test na obecność CO2 w płynie chłodniczym. Tester to kilkanaście zł. na allegro. Jeśli wynik będzie negatywny, i nie znajdziesz wycieku, to zacznij od zmiany korka zbiorniczka wyrównawczego.
    Miałeś wymieniany płyn ostatnio? Układ może się jeszcze odpowietrzać.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    pooglądaj jeszcze sobie wszystkie węże gumowe, z lusterkiem i latarką, z tyłu, z dołu, z bok, od razu po jezdzie (nie macaj ich rękami, na obkurzonych lepiej widać wycieki) - u mnie kuna parę razy przebiła je ząbkami - o ile wąż od turbo po prostu zjadłą i była dziura, to węże gumowe nie miały widocznych śladów - ale jak się okazało, wysączał się płyn gdy było ciśnienie, po kropelce, i chyba odparowywał - bo śladów kapanie tez nie było widać. Najpier mi wymienili np 4 węże bo te zdniagnozowali, ale dalej uciekał (tylko wolniej) i wypatrzyliśmy kolejny. Gdyby to okazały się węże to lepiej niż uszczelka pod głowicą, choć i tak można się zdziwić bo w sklepie ASO zostawia się ok 1000zł za wąż turbo + 4 węże ukł chłodzenia, do tego robota i płyn i rachunek też nie mały.

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witajcie .
    Dawno mnie nie było ale mam problem wiec jestem.
    W mojej Alfie Romeo 159 (po remoncie silnika w Sierpniu 285000 tys) przy 290000 tys zaczely sie problemy z układem chłodzenia. Silnik 1.9JTDM 8V
    Objawy poniżej :
    Ubytki płynu chłodniczego.Po dłuższym postoju zostaje plama plynu na parkingu.
    Wąż który idzie od chłodnicy w kierunku silnika jest bardzo twardy i nabrzmiały.
    Po odkręceniu korka od zbiorniczka wyrównawczego ciśnienie w układzie podnosi plyn do góry i syczy bardzo mocno.
    W drodze jadac spokojnie około 70km/h nie ma problemu.W trasie i szybszej jezdzie (okolo 100/120 km/h) czasem temperatura się podnosi , zwalniam i opada do 90 stopni a czasem opada do 70 stopni.
    Dodam tylko że samochód nie kopci na biało.Na korku od oleju nie ma żadnego osadu.Nie widze też "masła" na korku od zbiornika wyrównawczego.
    Dzisiaj zawiozłem samochód do mechanika zeby wymienił płyn i odpowietrzył układ.Włączył samochód , nagrzał się do 90 stopni i wszystko ok (weże miekkie).
    Odebrałem samochód , przejechałem 800 metrów i węże znowu zrobiły sie bardzo twarde i gdzieś wycisło płyn.
    Jak wieczorem wyłączalem samochód (wczesniej przejechałem 500 metrów na wysokich obrotach , tempertura wzrosła do 100 stopni) to w zbiorniku pojawiło się "bulgotanie", płyn sie zagotował a po odkręceniu ze zbiorniczka parowało.

    Wiele wskazuje ze to uszczelka pod głowicą.Jedyne co trzyma mnie przy nadziei ze to co innego to fakt ze plyn ktory ubywa jest pod samochodem.
    Następny krok jaki wykonam to sprawdze obecnosc spalin w układzie.

    Proszę o opinie co to może być za problem, z góry dzięki !!

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    To co piszesz wskazuje na uszczelkę lub głowicę. To że płyn ucieka na ziemię, oznaczać może że gwałtowny wzrost ciśnienia w wężach, musiał mieć gdzieś swoje ujście. Ja przerabiałem u siebie pękniętą głowicę i do samego końca test na CO nie wychodził, płyn był czysty, żadnej mazi pod korkiem oleju.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał bzosinho Zobacz post
    Witajcie .
    Dawno mnie nie było ale mam problem wiec jestem.
    W mojej Alfie Romeo 159 (po remoncie silnika w Sierpniu 285000 tys) przy 290000 tys zaczely sie problemy z układem chłodzenia. Silnik 1.9JTDM 8V
    Objawy poniżej :
    Ubytki płynu chłodniczego.Po dłuższym postoju zostaje plama plynu na parkingu.
    Wąż który idzie od chłodnicy w kierunku silnika jest bardzo twardy i nabrzmiały.
    Po odkręceniu korka od zbiorniczka wyrównawczego ciśnienie w układzie podnosi plyn do góry i syczy bardzo mocno.
    W drodze jadac spokojnie około 70km/h nie ma problemu.W trasie i szybszej jezdzie (okolo 100/120 km/h) czasem temperatura się podnosi , zwalniam i opada do 90 stopni a czasem opada do 70 stopni.
    Dodam tylko że samochód nie kopci na biało.Na korku od oleju nie ma żadnego osadu.Nie widze też "masła" na korku od zbiornika wyrównawczego.
    Dzisiaj zawiozłem samochód do mechanika zeby wymienił płyn i odpowietrzył układ.Włączył samochód , nagrzał się do 90 stopni i wszystko ok (weże miekkie).
    Odebrałem samochód , przejechałem 800 metrów i węże znowu zrobiły sie bardzo twarde i gdzieś wycisło płyn.
    Jak wieczorem wyłączalem samochód (wczesniej przejechałem 500 metrów na wysokich obrotach , tempertura wzrosła do 100 stopni) to w zbiorniku pojawiło się "bulgotanie", płyn sie zagotował a po odkręceniu ze zbiorniczka parowało.

    Wiele wskazuje ze to uszczelka pod głowicą.Jedyne co trzyma mnie przy nadziei ze to co innego to fakt ze plyn ktory ubywa jest pod samochodem.
    Następny krok jaki wykonam to sprawdze obecnosc spalin w układzie.

    Proszę o opinie co to może być za problem, z góry dzięki !!
    a skąd dokładnie wylatuje ten płyn?
    termostat moze nie otwiera się wystarczająco i stąd duże ciśnienie i twarde węże?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Może korek zbiorniczka wyrównawczego nie upuszcza ciśnienia?

Podobne wątki

  1. [159] Znaczny ubytek płynu chłodniczego w 1.8 - bać się? Jak zdiagnozować?
    Utworzone przez messmaker w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-04-2023, 14:08
  2. [159] 2.0 JTDm czyste płyny brak co2 w płynie , ubytek płynu chłodniczego
    Utworzone przez kedzior303 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 21-02-2017, 12:53
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 22:27
  4. jednorazowy ubytek płynu chłodniczego
    Utworzone przez prz3mooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 13:58
  5. Ubytek płynu chłodniczego
    Utworzone przez b0rn20wn w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 22:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory