Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Pękła szyba przednia

  1. #11
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    niemożliwe, musiałboby to byc makrouszkodzenie woda nie zamarznie w mikroszczelinie w szybie, bo czasteczka wody tam nie wniknie. Nie ma szans

  2. #12
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    Wystarczy,że szyba była naprawiana a tego czasem nawet nie widać - więc auto niekoniecznie musi być po jakimś dzwonie, czy uszczelka miała być źle spasowana.
    Ja miałem tak naprawianą szybę i trzeba by z lupą chodzić żeby znaleźć miejsce naprawy.
    Szyba oczywiście pękła i to nie w zimę a latem w trakcie gwałtownych opadów deszczu i znaczącego spadku temperatury.
    A,że teraz mamy taką temp.jaką mamy więc takie rzeczy się po prostu zdarzają...
    Jeśli masz AC polecam załatwić sprawę przez ASO i nie bawić się używki czy tym podobne rzeczy.Dobiorą Ci szybę pod Twój konkretny model i przy okazji fachowo ocenią całe podszybie i wymienią co trzeba.Jeśli ktoś CI to zrobi chałpniczo różnie może być...
    Polecam także zrobić zdjęcie przed naprawą- tak jeśli kiedyś będziesz chciał odsprzedać autko- zawsze to jakiś dokument,że nie zaliczyłeś "dzwona".

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsob Zobacz post
    Tak, są różne rodzaje.
    Ja właśnie przeżywam podobny problem - tyle, że u mnie oberwałem kamieniem (klasyczne uderzenie pod wycieraczką) i muszę ją wymienić
    Z tego co się zorientowałem (mam szybę bez czujnika deszczu):
    - koszt szyby w ASO (bez montażu) - ponad 1 kpln,
    - koszt szyby (oryginalnej, ze znaczkiem AR) poza ASO - ok. 800 pln,
    - koszt szyby marki Pilkington (taką mam teraz zamontowaną - oryginalną, ze znaczkiem AR - ta będzie identyczna tylko bez znamietygo znaczka) wraz z montażem, rachunkiem, itd. ok. 500 pln + ewentualny koszt uszczelki (ok.120 pln),
    - koszt szyby NordGlass wraz z montażem - ok.350 - 450 pln, zależnie od miejsca i firmy - to najbardziej popularna szyba na naszym rynku chyba.

    Ja się raczej zdecyduję na Pilkingtona, bez znaczka AR - szyba taka sama jak oferowana w ASO, a mam przedstawicielstwo ich firmy u mnie na wsi, więc nie będzie problemów z prawidłowym montażem itd.
    A co z szybami z ogrzewanym obszarem wycieraczek i przyciemnianym pasem na górze? kolejny rodzaj?
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  4. #14
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    dodajmy do tego, że 156 ma dosc sztywne nadwozie

  5. #15
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siekier Zobacz post
    Panowie - jak w temacie - szyba pękła podczas jazdy..

    Pytanie 1. co mogło być powodem?
    Może zamykając maskę przytrzasnąłeś lód na podszybiu?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    dodajmy do tego, że 156 ma dosc sztywne nadwozie
    Kolega któremu stał się ten przykry przypadek z szybą ma 159-tke!

  7. #17
    demon7791
    Gość

    Domyślnie

    he, ciezko wyczuc. Slyszalem o przypadkach wjechania w dziure i od tego szyba pekla.

  8. #18
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawcio Zobacz post
    Kolega któremu stał się ten przykry przypadek z szybą ma 159-tke!
    moje niedopatrzenie, zasugerowałem sie opisem i avatarkiem 156 Chociaż, 159 też ma sztywną bude, może nawet bardziej niż 156.

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    moje niedopatrzenie, zasugerowałem sie opisem i avatarkiem 156 Chociaż, 159 też ma sztywną bude, może nawet bardziej niż 156.
    Nawet na pewno sztywniejsza, nie pamietam ile % ale zdecdowanie.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    moje niedopatrzenie, zasugerowałem sie opisem i avatarkiem 156 Chociaż, 159 też ma sztywną bude, może nawet bardziej niż 156.
    hehe - nom - pojawiła sie nowa Bella w rodzinie


    Cytat Napisał pitt24 Zobacz post
    Wystarczy,że szyba była naprawiana a tego czasem nawet nie widać - więc auto niekoniecznie musi być po jakimś dzwonie, czy uszczelka miała być źle spasowana.
    Ja miałem tak naprawianą szybę i trzeba by z lupą chodzić żeby znaleźć miejsce naprawy.
    Szyba oczywiście pękła i to nie w zimę a latem w trakcie gwałtownych opadów deszczu i znaczącego spadku temperatury.
    A,że teraz mamy taką temp.jaką mamy więc takie rzeczy się po prostu zdarzają...
    Jeśli masz AC polecam załatwić sprawę przez ASO i nie bawić się używki czy tym podobne rzeczy.Dobiorą Ci szybę pod Twój konkretny model i przy okazji fachowo ocenią całe podszybie i wymienią co trzeba.Jeśli ktoś CI to zrobi chałpniczo różnie może być...
    Polecam także zrobić zdjęcie przed naprawą- tak jeśli kiedyś będziesz chciał odsprzedać autko- zawsze to jakiś dokument,że nie zaliczyłeś "dzwona".
    tak właśnie kolego zrobię. Szzcegolnie ze jak zle wkleja szybe to moga bec powazne problemy pozniej z wilgocia itd. Dwa ze pewnie ostrzoznie trzeba z tymi czujnikami deszczu czy pary - a tak i gwarancja za taka naprawe i pewnośc ze bedzie ok (chociaz czasem z ASO - sami wiecie )
    Ostatnio edytowane przez Siekier ; 06-12-2010 o 14:16

Podobne wątki

  1. [Giulietta] na parkngu pękła szyna samochodowa przednia od strony kierowcy.
    Utworzone przez euroscan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 12:09
  2. Pękła szyba po montażu mechanizmu wycieraczek
    Utworzone przez mariatchi w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 08:08
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 11:15
  4. [146] Szyba przednia.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 23:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory