Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Prąd ucieka

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    Co to za przepis?

    Najszybciej bierzesz miernik, nie masz kup w markecie, najpierw sprawdzasz napięcie aku, później jego ładowanie. Jak wszystko ok sprawdzasz pobór prądu, jak zjada za dużo wyciągasz po kolei bezpieczniki i tak dowiadujesz się gdzie jest przyczyna.
    Nie czujesz się na siłach poproś jakiegoś kolegę. Bardzo łatwa diagnoza.

    Tu masz to pokazane, może się przyda

    zwykłym miernikiem nie określisz czy akumulator jest dobry, do tego służy taki przyrząd http://www.megamaszyny.com.pl/tester...9-id-3748.aspx
    zwykłym miernikiem dowiesz się tylko że akumulator ma takie napięcie po ładowaniu przed itd, zostają jeszcze parametry pojemności i prądu rozruchu
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Cytat Napisał palchon Zobacz post
    wykłym miernikiem nie określisz czy akumulator jest dobry
    określisz
    podczas kręcenia rozrusznikiem, napięcie nie może spaść poniżej 10V (jeżeli dobrze pamiętam)
    to urządzenie które pokazałeś działa na tej samej zasadzie co odpalanie samochodu.
    dotykasz klem - dajesz na nie bardzo duże obciążenie - tak samo jak rozrusznik który ma od 1kW do 2kW

  3. #13
    Miss Alfaholicy 2011 Alfa i Omega Avatar bija22
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Rymanów Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    307

    Domyślnie

    ok, bede wszystko sprawdzac od nowego tygodnia dzieki za pomoc chlopaki
    bija22 i Alfa156 V6 są powody do mruczenia
    ...i do płaczu

    http://imageshack.us/photo/my-images/37/nnnh.jpg/

  4. #14
    ervin
    Gość

    Domyślnie

    witam

    podłącze się pod temat ponieważ też mam problem ze znikającym prądem. Auto czasami rano odpala normalnie jednak gdy wieczorem zaparkuje autko pod domem to okazuje się że rano akumulator jest wyczerpany...

    akumulator nowy, ładowanie sprawdzone i też jest ok, wyczyściłem masy na silniku i na podłużnicy jednak problem pozostał... naładowałem aku na maxa i zmierzyłem pobór prądu miernikiem.Zdjąłem kleme i i ku mojemu zdziwieniu miernik pokazał mi wartość 3-4A poboru przy wyłączonym silniku i powyłączanych odbiornikach... zacząłem po kolei wyciągać bezpieczniki i gdy wyciągłem bezpiecznik który wg rozpiski na klapce bezpieczników jest odpowiedzialny za ...centralny zamek(symbol drzwi z kluczykiem), pobór prądu spadł do ok 300mA.

    więc teraz mam pytań pare:
    - czy w ten obwód są jeszcze podłączone jakieś inne "fabryczne" odbiorniki??
    - co zrobić z tym centralnym zamkiem??? ... warto dodać że centralny działa prawidłowo jednak pobór prądu na poziomie 3A mnie przeraża
    - czy ktoś miał już podobny problem???

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    kolego, na inne pytania to muszą Ci pomóc inni koledzy/koleżanki
    natomiast
    Cytat Napisał ervin Zobacz post
    300mA
    to i tak ok 3-4 razy więcej niż powinno być

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    ja mialem ostatnio przypadek nastepujacy -przy dosc sporej predkosci jadac noca po wlaczeniu swiatel drogowych zgasyl zarowno mijania i drogowe w jednym momecie (nie polecam nikomu) do domku dojechalem powoli na halogenach ,sprwdzilem bezpieczniki ,nastepnie wlasnie te przekazniki w schowku i wszystko ok.,a swiatel brak -przyczyna okazal sie zasniedziany styk w takiej kostce pod kierwonica ,kostka polaczeniawa znajduje sie zaraz przy manetce kierunkowskazów pod oslona kierownicy styk wyczyscilem dojscie jest tam strasznie utrudnione posmigalem kilka dni i znow to samo ,tym razem zdjolem kierownice sciaglem caly ten mechanizm od manetek odciolem wtyczke a przewody wlutowalem w styki -jak reka odjol na lutowanie zdecydowalem sie tylko dlatego ze zanik swiatel podczas jazdy w nocy jest dosc exstremalnym przezyciem i niechcialbym aby zdarzylo sie to poraz trzeci
    tak ze Sabina moze tam warto zagladnac
    a tak poza tematem niedawno przestaly mi dzialac wycieraczki oczywiscie podczas padajacego sniegu gryyy przyczyna okazal sie brak styku na wtyczce przy mechanizmie wycieraczek w podszybiu -cos jest nie tak z ta elektryka w tych samochodzikach

Podobne wątki

  1. [159] ucieka w prawo
    Utworzone przez Hesus88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 22:57
  2. Paliwo raz ucieka a raz nie.
    Utworzone przez Petross w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 08:11
  3. Paliwo Ucieka
    Utworzone przez bialcon w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-01-2015, 17:42
  4. Gdzie ten prąd ucieka??
    Utworzone przez majkel_dg w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 15:38
  5. Prąd ucieka przez pęknięcie cewki W.N.
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 10:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory