Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Ciezko chodzi sprzeglo

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Może i tak ale jak "ten typ będzie miał to dłużej" to poleci wysprzęglik - bo ciężką ma pracę, nowy też długo nie pociągnie - bo dalej będzie miał ciężko i prędzej czy później Ciebie albo następnego użytkownika to czeka.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  2. #12
    M&M
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ten typ tak niekoniecznie ma. Czyszczenie i nasmarowanie dźwigni rozłączającej sprzęgło redukuje problem, a połączony z wymianą sprzęgła eliminuje go całkowicie. Czynności te połączone z wymianą płynu hamulcowego zmuszają do rewizji nawyków i ponownej nauki obsługi zespołu dźwigni gaz-sprzęgło z uwagi na brak oporów
    Niestety opcje te (po za wymianą płynu) są drogie i czasochłonne a tym samym dosyć niepopularne wśród użytkowników. Więc w/w czynności zastępowane są chwytliwym chasłem - "ten typ tak ma".

    Mam nadzieję nie urazić nikogo
    O i takiej odpowiedzi długo szukałem

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Panowie podczepiam się pod temat... sprzęgło wymienione jakieś 2 miesiące temu... doczytałem wszystko o tej "sprężynie" - założona, tłoczek od pompy smarowany. Ale cały czas coś ciężko chodzi to sprzęgło - idzie lekko i po 2/3 wciśnięcia czuć opór do przeskoczenia; co najdziwniejsze nie jest tak zawsze - czasami chodzi leciutko że aż mordka się uśmiecha, ale częściej z oporem... dzisiaj już wkurzony jak alutka złapała temperaturę, przegoniłem ją(sprzęgło ciężko chodziło) i zaczęło chodzić leciutko, ale pewnie niedługo wróci opór... co może mieć coś w tym wspólnego? jakieś sugestie? nie chciałbym wszystkiego wymieniać i żeby okazało się że dalej ciężko chodzi...

    zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz - przy zgaszonym silniku i wciskaniu sprzęgła słychać trzeszczenie jakby guma o coś tarła. Namierzyłem że dochodzi to z okolic jakby dźwigni którą popycha wysprzęglik. I teraz pytanie czy w jakiś prosty sposób się to czyści/smaruje ?










  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Co znaczy ciężko??! może każdemu chodzi tak samo tylko subiektywne odczucia są różne

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Mam identycznie objawy i spostrzeżenia po obserwacji jak pawciu87 z tym że u mnie jest to sporadycznie raz na jakiś czas. Sprzęgło mam nowe,dźwignia/łapa w skrzyni wyczyszczona i nasmarowana. Objaw czasem taki jak by mi wycieraczka pod pedał sprzęgła się wsunęła i ciężko jest docisnąć pod koniec. Jutro wywale aku i pogmeram przy wysprzęgliku może tam coś,może płyn,nie wiem wkurza mnie to

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    daj znać czy do czegoś doszedłeś... ja jutro jak znajdę czas to też postaram się tam głębiej zajrzeć

    pozdr Paweł

  7. #17
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    Mam podobnie. Rano jest lala a jak sie rozgrzeje to chodzi ja stara babcia. Niestety.
    Moje zdanie jest takie i już sie do tego przyzwyczaiłem. Nasze belle moją swoje lata i nigdy niezrobisz ze starego - nowego.
    Zbierajmy kase do emerytury i przesiadajmy sie do 159 a pewnie bedą już 161.
    Tak jjest juz ciniusiek. Kolega ma racje - może być wszystko do wymiany a najlepiej jezdziić i mnieć to w dup.....

  8. #18
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    i wykrakałem!!! dzis mi padło sprzegło - slizga sie tarcza. Wiec wymianka. Polecacie jakies??? 2.4 jtd 136km

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 2.0 155kM 1998r.
    Postów
    253

    Domyślnie

    Mogę wiedzieć o jakiej dźwigni rozłączającej sprzęgło mowa? Z tego co mi wiadomo(niedawno wymieniałem) oprócz pompki przy pedale i wysprzęgliku przy docisku więcej nic tam nie ma... Co to za dźwignia?
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują.
    Albert Einstein

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Luk lub valeo do luka najczęsciej jest wkładane valeo

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 15:01
  2. ciezko wchodza biegi i nisko sprzeglo
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 17:40
  3. [146] ciezko chodzi lewarek biegow boxer
    Utworzone przez erzet w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 11:30
  4. [159] Strasznie ciezko chodzi pedal gazu....
    Utworzone przez tomodati w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 06:33
  5. Sprzeglo, problem z biegami - ciezko wchodza
    Utworzone przez tomasz19830519 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory