Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Ciezko chodzi sprzeglo

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kodak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 156 2.4 JTD Distinctive z 2000r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomulus Zobacz post
    kodak warto spróbować. Przy okazji wymienisz troszke płynu hamulcowego.
    Potwierdzam ze jest lepiej - dzisiaj sporo jezdziłem i jest prawie jak po wymianie sprzegła. he he
    hehe płyn to prawie nowy bo już wcześniej kombinowałem i wymieniłem popmkę za pedałem sprzęgła a oprócz tego hamulce też były wcześniej robione a i sprzegło ma jakis niecały rok
    Ostatnio edytowane przez kodak ; 11-08-2012 o 18:24

  2. #32
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    Wymien wysprzeglik. Dzis zrobiłem ponad 400km i lewa noga cała.

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kodak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 156 2.4 JTD Distinctive z 2000r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Tomulu dokładnie jak napisałeś, wysprzęglik wymieniony i pedał sprzęgła chodzi jak trzeba, dzięks

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    W końcu miałem dziś chwile żeby zajrzeć w ten nieszczęsny wysprzęglik. Na początek z ciekawości przelałem stary wysprzęglik i układ nowym płynem. Jakie spostrzeżenia? a no takie że na pewno warto zrobić chociaż wymianę płynu w układzie sprzęgła,to co zaczęło wypływać z wysprzęglika można śmiało określić czarną smołą. Po wymianie samego płynu sprzęgło (pedał) zaczęło ewidentnie luźniej chodzić,bez jakiejkolwiek zacinki i charakterystycznego skrzypienia "starej gumy" co kilka osób zauważyło tez u siebie,że dziwnie skrzypi. To wysprzęglik tak skrzypi na starym płynie Dla świętego spokoju wymieniłem też sam wysprzęglik (Samko 69zł). Generalnie jest duża zmiana na plus

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    W końcu miałem dziś chwile żeby zajrzeć w ten nieszczęsny wysprzęglik. Na początek z ciekawości przelałem stary wysprzęglik i układ nowym płynem. Jakie spostrzeżenia? a no takie że na pewno warto zrobić chociaż wymianę płynu w układzie sprzęgła,to co zaczęło wypływać z wysprzęglika można śmiało określić czarną smołą. Po wymianie samego płynu sprzęgło (pedał) zaczęło ewidentnie luźniej chodzić,bez jakiejkolwiek zacinki i charakterystycznego skrzypienia "starej gumy" co kilka osób zauważyło tez u siebie,że dziwnie skrzypi. To wysprzęglik tak skrzypi na starym płynie Dla świętego spokoju wymieniłem też sam wysprzęglik (Samko 69zł). Generalnie jest duża zmiana na plus
    w sasiednim watku dot. skrzypienia pedalu sprzegla podejrzenie padlo na sprezyne odpychajacy pedal sprzegla do gory
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...tml#post958828

    duzo jest zabawy z wymiana tego wysprzeglika ? to jest gdzies pod akumulatorem ?

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Wymiana wysprzęglika to jakieś 30-40 min z odpowietrzaniem. Wyjmujesz aku,odkręcasz jego podstawe (4 śrubki,klucz 13) Odkręcasz przewód (metalowy,klucz 13 dobrze jak do przewodów hamulcowych) doprowadzający płyn. Odpinasz duży zeger na wysprzęgliku i wyjmujesz wysprzęglik. Wkładasz nowy,zapinasz zeger,przykręcasz przewód,odpowietrzasz itd. Przyda się druga osoba do pompowania pedałem sprzęgła (sąsiad,żona,dziewczyna ) i z pół litra nowego płynu DOT4 do przepłukania układu.

    U mnie ewidentnie była wina starego (bardzo) płynu i prawdopodobnie wysprzęglika (czyt. wyżej) Wszystkie objawy jakie były do tej pory (twardy pedał po rozgrzaniu,skrzypienie itp. )nie powróciły. Dzisiaj turlałem się po mieście sporo czasu i sprzęgło jest takie samo cały czas (NORMALNE)

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  7. #37
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    Wymiana wysprzęglika to jakieś 30-40 min z odpowietrzaniem. Wyjmujesz aku,odkręcasz jego podstawe (4 śrubki,klucz 13) Odkręcasz przewód (metalowy,klucz 13 dobrze jak do przewodów hamulcowych) doprowadzający płyn. Odpinasz duży zeger na wysprzęgliku i wyjmujesz wysprzęglik. Wkładasz nowy,zapinasz zeger,przykręcasz przewód,odpowietrzasz itd. Przyda się druga osoba do pompowania pedałem sprzęgła (sąsiad,żona,dziewczyna ) i z pół litra nowego płynu DOT4 do przepłukania układu.

    U mnie ewidentnie była wina starego (bardzo) płynu i prawdopodobnie wysprzęglika (czyt. wyżej) Wszystkie objawy jakie były do tej pory (twardy pedał po rozgrzaniu,skrzypienie itp. )nie powróciły. Dzisiaj turlałem się po mieście sporo czasu i sprzęgło jest takie samo cały czas (NORMALNE)
    ten opis tyczy sie rowniez 147 ?

    masz na mysli twardy pedal sprzegla po rozgrzaniu silnika ? na zimno po odpaleniu auta ma mniejsze opory ?

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacenty Zobacz post
    masz na mysli twardy pedal sprzegla po rozgrzaniu silnika ? na zimno po odpaleniu auta ma mniejsze opory ?
    Dokładnie,po dłuższym postoju było wszystko mięciutko,okej. Po rozgrzaniu, pedał czasem był twardy jak by wycieraczka pod niego się wsunęła. póxniej znowu dobrze i tak na przemian ze zgrzytaniem i skrzypieniem jak by "starej gumy"

    Poczytaj moje i użytkownika pawciu87 wypowiedzi wcześniejsze w tym temacie,takie miałem objawy.

    Czy 147 jest tak samo wysprzęglik? Duże prawdopodobieństwo że tak.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 15:01
  2. ciezko wchodza biegi i nisko sprzeglo
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 17:40
  3. [146] ciezko chodzi lewarek biegow boxer
    Utworzone przez erzet w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 11:30
  4. [159] Strasznie ciezko chodzi pedal gazu....
    Utworzone przez tomodati w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 06:33
  5. Sprzeglo, problem z biegami - ciezko wchodza
    Utworzone przez tomasz19830519 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory