Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: hałas silnika od strony rozrzadu

  1. #11
    smooder
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz777 Zobacz post
    smooder-chodzi o tą rolke paska napedzającego osprzęt.Czy ona aby nie jest plastikowa?
    Jest plastikowa. Ja nawet nie przypuszczałem, że ona może tak hałasować. Pisk i dziwne, głośne stukanie. Mimo że jest plastikowa, jak ma luz i rozleci się w środku to łożysko, na którym chodzi potrafi nieźle hałasować. A u Ciebie huczy coś czy tylko stuka? U mnie dodatkowo huczało. Jedna mała rolka a tyle złego może poczynić.

  2. #12
    tomasz777
    Gość

    Domyślnie

    u mnie huczy jak by wentylator chodził nawet gosniej tylko tak nieregularnie.Popiskuje tez .Całokształt jest taki ze w połączeniu z silnikem chodzi to jak stary gratPodejrzewam ze to bardzo szybka robota dla mechanika,pare minut.Ja nie chce sam pchac łap raczej

    ---------- Post dodany o godzinie 20:21 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:04 ----------

    Tylko ciekawe dlaczego przy wyzszych obrotach silnika jej nie słychac?Moze nie wpada az w takie wibracje

    ---------- Post dodany o godzinie 21:04 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:21 ----------

    Jeszcze takie jedno pytanko.W tej chwili mieszkam w holandii.Znalazłem rolke w necie.http://www.winparts.nl/602/motor/dis...6521/ombuigrol Czy to ta rolka ?Moge ją kupic?

    ---------- Post dodany o godzinie 22:07 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:04 ----------

    http://www.winparts.nl/602/motor/dis...6522/ombuigrol Czy ta rolke?To jest chyba powadzaca

  3. #13
    smooder
    Gość

    Domyślnie

    Rolka prowadząca / zwrotna to ta druga. W1.9 JTD jest jedna rolka prowadząca, w 2.4 są 2. Można ją wymienić samemu, jeśli masz trochę czasu. Nie jest droga. Jeśli masz możliwość zrzuć pasek, odpal i posłuchaj. Koło pasowe będzie słychać nawet bez paska i wtedy będziesz miał wykluczoną tą możliwość.

    pzdr

  4. #14
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    156 SW 1.9JTD 2001r.
    Postów
    15

    Domyślnie

    Witam,
    Przyczyną są tutaj te dwie rolki jak już kolega wspomniał(napinająca i micro?), miałem ten sam problem jakiś czas temu link j/n
    http://skawol.wrzuta.pl/film/0J8K0Dgm8v1/mvi_1905
    wymiana rolek naprawiła opisany problem jednak nie na długo, po jakims czasie problem zaczął nawracać i rolki szczególnie po deszczu zaczynały piszczeć. W końcu w dniu dzisiejszym pasek w ogóle przestał się kręcić (co spowodowało, że również przestał hałasować), zamieszczam link poniżej
    http://skawol.wrzuta.pl/film/4qyfjwj0AcH/wideo
    Wydaje mi się, że znów problemem jest tu rolka napinająca, ma ktoś jakieś inne koncepcje? Rolki były wymieniane jakieś pół roku temu, co mogło spowodować tak szybkie zużycie? Nie powinno być tam jakiejś osłony na ten pasek? Jak to wygląda w Waszych samochodach?
    Wymiana rolek nie należy do skomplikowanych napraw.
    Pozdrawiam

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie Witam.

    Niedawno miałem taki sam problem. Okazało się, że to te dwie rolki o których wszyscy mówią. Najprościej sprawdzić to w ten sposób, że zdjąć pasek i pokręcić ręką każdą z nich jak będą wydawać jakieś hałasy to wiadomo, że do wymiany. Przy tej okazji można sprawdzić również klimatyzację i również ją pokręcić. W moim przypadku oprócz dwóch rolek które już wymieniłem koszt 80zł to mam jeszcze do zrobienia łożysko w sprężarce klimy bo też hałasuje. Mówiąc o osłonie tego paska i rolek to jedynie co zaobserwowałem to po zdjęciu koła powinna być boczna osłona izolująca dostawanie się syfu od koła (tak ja to rozumiem stwierdzając po otworach). Nie miałem tej obudowy więc ją dorobiłem z jakiegoś plastiku i połączyłem z dolną obudową silnika.

  6. #16
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    156 SW 1.9JTD 2001r.
    Postów
    15

    Domyślnie

    80 zł za rolke czy za obie? wydaję mi się że płaciłem 80 zł od rolki..

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem z tego co pamiętam 35zł za jedną i 45zł za drugą. Płaciłem mechanikowi (dobremu znajomemu). Nie mam pojęcia czy były to zamienniki czy oryginalne rolki ale łącznie było 80zł bez ściemy.

  8. #18
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    156 SW 1.9JTD 2001r.
    Postów
    15

    Domyślnie

    Wymieniłem napinacz paska i pasek micro, póki co cisz i spokój. Teraz tylko przegub i wachacze..

  9. #19
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Czyli wymieniasz standardzik po tegorocznej zimie. Też się za to zabiore tylko trochę cieplej sie zrobi. Pozdrawiam.

  10. #20
    tomasz777
    Gość

    Domyślnie

    koło pasowe wału zmnienione i jerst cisza.

Podobne wątki

  1. [159] Hałas, klekotanie, pukanie z osłony, maskownicy silnika
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 12:26
  2. Czujnik wałka rozrzadu, a nierówna praca silnika V6
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 07:11
  3. 1.9 JTD 2003 hałas z silnika (od strony rozrządu)
    Utworzone przez carramba w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 10:27
  4. [156] Dziwny hałas (strzał) po wyłączeniu silnika
    Utworzone przez Kwazi w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2008, 14:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory