Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: woda wpada przez bagażnik

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Bouli Punk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Międzychód (Wlkp.)
    Auto
    Alfa Romeo 156 - 1,6TS 2003r
    Postów
    206

    Domyślnie woda wpada przez bagażnik

    Rozebrałem pół samochodu i znalazłem którędy woda lała się strumieniem do bagażnika. Nie wiem jednak jak to naprawić i czy to jedyny przeciek. Dodam że chodzi o 156 sedan nie SW
    Po kolei jednak.
    Zaczęło się od tego że na tylnej kanapie wyszły plamy wody, wyjąłem kanapę ale mimo że wody sporo, nie było widać skąd leci. Po wyeliminowaniu wszystkiego w środku wziąłem się za bagażnik. Zdemontowałem wszystko co się dało, została goła blacha. Z obu stron wzdłuż nadkoli było mokro (tamtędy wzdłuż wiązek przewodów napływała woda pod siedzenie) ale którędy trafiała do bagażnika ?? Włożyłem lampę do bagażnika, patrzyłem od wnętrza auta przez otwór na narty a z zewnątrz polewali bagażnik wodą. No i znalazł się strumień wody sikający do bagażnika.
    Woda wlewała się przez otwór z nakrętką w który normalnie wkręcona jest śruba przytrzymująca plastikową osłonę końca bagażnika (ta co osłania zamek) na tej śrubie jest też umocowany uchwyt do przymocowania bagażu. Leciało po prawej stronie. Po lewej mimo że otwór jest taki sam nie leci. Po wkręceniu śruby niby nic nie leci no ale skądś miałem wodę w samochodzie a innych przecieków nie znalazłem. Dokładnie spływa po bagażniku na zderzak wpływa między zderzak a karoserię i większość spada na ziemie ale część przez ten otwór wpływa do środka.
    1. Czy ktoś już miał taki przypadek?
    2. Jak to naprawić?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Tekken666
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    156 1,9 JTD 2000r 77kW
    Postów
    379

    Domyślnie

    Dzięki za opisanie tematu. ostatnio też zauważyłem mokrą kanapę i wodę w bagażniku. Dzięki Twoim wskazówką wiem gdzie zacząć szukać. Jak byś wiedział coś więcej, daj znać.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar ender76
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
    Auto
    AR156 1.9JTD 16V Ti
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tekken666 Zobacz post
    Dzięki za opisanie tematu. ostatnio też zauważyłem mokrą kanapę i wodę w bagażniku. Dzięki Twoim wskazówką wiem gdzie zacząć szukać. Jak byś wiedział coś więcej, daj znać.
    u mnie to samo dokrenciłem śruby ,wymieniłem uszczelkę bagażnika ,bo była pęknięta i .. nic dalej ciecze.. może kiedyś dojdę co to ?
    AR156 1.9 JTD 16V 140KM Ti 2004r

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Bouli Punk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Międzychód (Wlkp.)
    Auto
    Alfa Romeo 156 - 1,6TS 2003r
    Postów
    206

    Domyślnie

    Nadal nie jestem pewny czy to tylko ta śruba. Jak ją wykręcam to leje się nią woda ale jak wkręcam to niby nie. Teraz wkręciłem i jadę na myjnię niech go porządnie zmoczy to może znajdę jeszcze jakieś źródła przecieku. Dopóki mam wyciągniętą całą tapicerkę z bagażnika, szukam przyczyn przecieku.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Bouli Punk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Międzychód (Wlkp.)
    Auto
    Alfa Romeo 156 - 1,6TS 2003r
    Postów
    206

    Domyślnie

    Wizyta na myjni nic nie dała. W czasie mycia do środka nie dostała się nawet kropla wody.

Podobne wątki

  1. [155] gotujaca sie woda i wywalajacy plyn przez wyrownawczy
    Utworzone przez M4Ni3K w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 16:14
  2. Woda ? Woda ! Woda ! 156 mokro pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Walsh 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 15:42
  3. woda wlatuje przez głośniki ....problem
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-08-2014, 14:42
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory