Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: zapach spalin w kabinie

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinol156 Zobacz post
    "jazdą z nieszczelną rurą załatwisz szybko turbosprezarke"

    to ma az taki wplyw? moglbys cos wiecej opisac?
    Tak ma duży wpływ bo turbina się robiega pompując w niebo - nie ma ograniczenia/zabezpieczenia przez czujnik ciśnienia doładowania
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar plnuker
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    29

    Domyślnie

    u mnie zdiagnozowałem problem, okazuje sie ze przy 1 od prawej wtrysku zrobił się jakiś mały wyciek i trochę paliwa sie tam zaczęło zbierać i palic po zagrzaniu silnika. Zobaczymy czy dokręcenie śruby wężyka z listwy pomoże czy trzeba będzie wykręcić cale gniazdo wtrysku i ewentualnie zmienić uszczeleke

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar plnuker
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał plnuker Zobacz post
    u mnie zdiagnozowałem problem, okazuje sie ze przy 1 od prawej wtrysku zrobił się jakiś mały wyciek i trochę paliwa sie tam zaczęło zbierać i palic po zagrzaniu silnika. Zobaczymy czy dokręcenie śruby wężyka z listwy pomoże czy trzeba będzie wykręcić cale gniazdo wtrysku i ewentualnie zmienić uszczeleke
    Podejzenia sie potwierdzily, pusicily miedziane uszczelki pod wtryskami. Byly wsadzone nie odpowiednie - wieksze zamiast mniejszych. Do tego okazalo sie ze juz wczesniej to bylo kiepsko naprawiane. Stare byly przecinane co zaskutkowalo rysami na gnieździe zaworu w skutek czego gubiła sie szczelnosc. Na szczescie obeszlo sie bez regeneracji glowicy. Wystarczylo specialne reczne frezowanie gniazd wtryskow i nowe uszczelki. koszt ok 150 zl

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar Sewojtas
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Przyszowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 1999r
    Postów
    183

    Domyślnie

    Kolego mi smierdziało na postoju w kabinie jak łącznik elastycznego wydechu(chodzi o ta siatkę) się przerwał.

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    No ja na wiosne też musze badnąć bo mi koło auta na postoju też ostro capi...Powierzchownie oglądałem ale nie widziałęm nigdzie pod autem pęknięć czy innych nieszczelnosci. Najlepsze jest to ,że kiedyś na wolnych zaczeło coś dzownic. Nagle w czasie jazdy (powolnej ) po górach "brzdękło" i wyleciał kawałek żelastwa na ulice. Wziąłem go do bagażnika zapakowałęm. I nikt nie wiez za cholere skąd to jest hahah.. Kolektor wygląda na cały. kat też, osłony termiczne nietkniete....magia

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bryniex
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Lublin <-> Ludwinów
    Auto
    156 1,9 JTD 16v 140KM 2003 nero metalico
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sewojtas Zobacz post
    Kolego mi smierdziało na postoju w kabinie jak łącznik elastycznego wydechu(chodzi o ta siatkę) się przerwał.
    ja miałem dokładnie tak samo - plecionka (lub jak kto woli element rozprężny układu wydechowego) podziurawiła sięze starości i na postoju spaliny zamiast za belle to mi pod maske leciały a nawiew zasysał do kabiny... wymieniłem i jest ok

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar Arthrm
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dublin, Ireland, Ireland/Kraków, Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo,
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    mialem ten problem i okazalo sie ze na wtrysku cos sie poluzowalo
    IRLANDIA


    ____________Jest:_______________________Były:____ _______________________________

    ______Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo______ Alfa Romeo 156 1.6 Lusso________Alfa Romeo 147 1.6 Lusso
    __________________ _____

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 159 2.4 JTD 200KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Witam,

    U mnie też niestety czuć zapach spalin w kabinie po włączeniu nawiewu. Z wymienionych w tym poście potencjalnych przyczyn:
    - EGR - trochę popuszczał (sadza na łączeniach) więc rozebrałem, przeczyściłem i założyłem nowe uszczlki. Sprawdzałem dzisiaj - po dwóch tygodniach od czyszczenia - EGR i wszystkie łączenia czyściutkie
    - Wydech, była nieszczelność - został podspawany. Plecionka ok.
    - Pociłą się uszczelka pokrywy zaworów - zmieniona.
    - wtryski...z zwenątrz przynajmniej są suche. Obejżałem dokładnie.

    No i w kabinie cały czas czuję kwaskowaty powiew spalin :/ Poprzedni właściciel jeździł chyba sporo czasu w tą przypadłością i cały układ wentylacji jest chyba z nalotem sadzy (po przetarciu szmatką kratki wentylacji w kokpicie - widać na szmatce osad z sadzy). Obecnie ten zapach jest dużo mniej wyczuwalny (żona nie czuje)...może więc wyczuwam jedynie brud w układzie? I tutaj pytanie...jak to najlepiej wyczyścic (plak nie daje rady bo układ jest mocno osmolony. Kratki nawiewu są zdejmowalne?

    PS. Po zprawdzeniu egr wyjąłem jeszcze rurę przepustnica-intercooler. No i intercooler jest troszkę obryzgany olejem. Zauważyłem, że rura była troszkę krzywo włożona (wcięcie w rurze nie korywało się z wypustką na intercoolerze...) i może tu była nieszczelność? Jak to nie pomoże to następna w kolejności jest rura turbo - filtr powietrza...a jak nie to.....pozostanie mi jedynie kolektor dolotowy.... Turbo wizualnie ok - suche i nie ma sladow sadzy.

    Jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie...będę wdzięczny.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar plnuker
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Dzisiaj zauwazylem kolejna mozliwosc skad zapach. Czyscilem egr i stwierdzilem ze kolektor tez bedzie zawalony, odkrecilem rure intercoolera i metoda drut, benzyna+ szmatka wyczyscilem dolot. Po odpaleniu puscil chmure jak ze swiecy dymnej (logiczne bo sadza poszla wydechem) ale co mnie zdziwilo to ze spod maski polecial dym. Po dokladniejszej analize zauwazylem nieszczelnosc kolektora wydechowego przy 1 cylindrze. Musialo wydmuchac uszczelke na szczescie spalinami nie capi w kabinie.


    Sent from Tapatalk

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Kam1l
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa 159 SW
    Postów
    35

    Domyślnie

    Mam problem ze spalinami w środku. Byłem na zaślepieniu EGR i wycięciu katalizatora. Na postoju z nadmuchów leci ewidentnie zapach spalin (nie ropy). Gdy nawiew jest wyłączony to nie ma z tym problemu.

    Ktoś wie co to może być?

Podobne wątki

  1. Zapach spalin wewnątrz samochodu
    Utworzone przez Bercik w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-02-2019, 13:33
  2. [159] zapach spalin w kabinie i dymek przy lampie od strony pasażera
    Utworzone przez Fleyvor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 23:43
  3. Gryzący zapach spalin 2.4 JTD
    Utworzone przez zbyszu138 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2017, 22:45
  4. zapach spalin na postoju w środku
    Utworzone przez limak2703 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 16:36
  5. Zapach spalin...
    Utworzone przez peenbe w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory