Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [147] Zapieczona świeca TS na 1 cylindrze

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Looney
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Katowice, Imielin
    Auto
    AR 147 '03 Distinctive, 1.6 TS 105 KM
    Postów
    105

    Domyślnie [147] Zapieczona świeca TS na 1 cylindrze

    Witam. Jako że przyszedł czas na wymianę świec zakupiłem komplet i ochoczo się zabrałem za wymianę. Zacząłem od ostatniego cylindra i wszystko szło gładko aż do pierwszego. Mała świeca wyszła ok ale była lekko zaolejona na zewnątrz. Okolice tych świec były upaprane olejem był raczej czysty więc podejrzewam ze to wynik braku celu przy dolewaniu oleju. Zresztą sam raz się machnąłem tylko pytanie czy poprzednik też czasem nie ochlapał trochę. Ok przetarłem fajkę i gniazdo i dobieram się do dużej świecy na pierwszym cylindrze i zonk...nie chce się ruszyć. Męczyłem się, ale ani drgnie ani w tą ani w druga stronę. Ta świeca też była podlana olejem i podejrzewam, że teraz przez to jest zapieczona. Jest na to jakiś sposób ?? nie chce zerwać gwintu więc nie przeginałem z kręceniem i sobie podarowałem. Chyba ze macie namiar na jakąś firmę na śląsku która zajmuje się takimi przypadkami i robi to fachowo?

  2. #2
    whisky2012
    Gość

    Domyślnie

    W moim przypadku było tak samo ale wyszło to w trakcie wymiany na 2 cylindrze
    Przypadek trafił że podjechałem do warsztatu i takowy problem miał sam mechanik i za 50 zł za wymianę uporał się z problemem a ja spokojnie śpię do dzisiaj
    Wydać 500 zł za świece w moim przypadku także byłem skłonny wydać więcej dla tak znaczącej i poważnej sprawy w silniku
    Zastosował jakiś preparat w sprayu ale co to było to nawet najstarsi górale nie wiedzą. Wiem że najpierw psiknął i ją lekko dokręcił i poszło chociaż odkręcał z oporem
    Ale życzę powodzenia bo wiem jakie konsekwencje idą za zerwanie świecy
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 147 1.6 T-Spark 2001 Distinctive
    Postów
    172

    Domyślnie

    A czy silnik pracuje normalnie z zalaną olejem świecą?
    Czy jest coś co wskazuje na to by wymienić świece?
    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez czaja18 ; 06-03-2011 o 15:30

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Przedmuchaj sprężonym powietrzem gniazdo świecy, wlej trochę nafty, dobry klucz i pójdzie. Odkręcaj ją kręcąc kluczem w prawo i w lewo. A co do oleju w gnieździe to może puszczać uszczelka pod pokrywą

  5. #5
    whisky2012
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaja18 Zobacz post
    A czy silnik pracuje normalnie z zalaną olejem świecą?
    Czy jest coś co wskazuje na to by wymienić świece?
    Pozdr.
    W moim przypadku miałem problem z cewkami na 2 i 4 cylindrze co powodowało wyskakiwanie błędu, po zdiagnozowaniu mechanik zalecił wymianę świec co w skutek tego mam do dnia dzisiejszego spokój (minął ponad rok czasu) i po około 240 zł za cewkę w kieszeni .
    Cewki uratowane a świece i tak po wglądzie nadawały się do wymiany.
    Może taka zalana świeca ma wpływ na pracę cewki, strzelam nie mam pewności

    pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Looney
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Katowice, Imielin
    Auto
    AR 147 '03 Distinctive, 1.6 TS 105 KM
    Postów
    105

    Domyślnie

    Dobra a teraz pytanie bo nie wiem czy sobie sam nie narobiłem. Czy objawem niewłaściwych świec może być np nierównomierna praca silnika na luzie chodzi o to, że czuję siedząc w aucie lekkie telepanie nierównomierne, zgadza się to z falowaniem obrotomierza na luzie do tego jak przysłucham się wydechowi to nie mruczy jednostajnie tylko właśnie nierównomiernie. Zakupiłem komplet świec na allegro duże się zgadzają BKUR6ETB natomiast jak wyjaśnił mi sprzedawca małe są zamiennikami polecanych przez NGK i zamiast CR7EKC z 2 elektrodami mam NGK CR7E z jedną elektrodą. Przyznam że przyjąłem to do wiadomości bo widziałem że miał ciągły obrót na tych świecach. Teraz tak czytam i te małe maja odstęp elektrod 0,8 a EKC mają 0,7 tak jak duże. Czy będzie to może winowajca? Jakieś konsekwencje?

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Looney
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Katowice, Imielin
    Auto
    AR 147 '03 Distinctive, 1.6 TS 105 KM
    Postów
    105

    Cool

    Tak czy siak wymieniłem małe świece na nowe CR7EKC.....przy okazji wymiany znalazłem prawdopodobnego winowajce telepania silnikiem. Uszkodzona fajka świecy zapłonowej. Już przy 1 wyciąganiu listwy zauważyłem ze dół fajki jest sparciały i ułamał mi się kawałek. Wtedy to olałem i założyłem ponownie. Ale przy drugim ściąganiu gdy chciałem wymienić małe świece odpadła mi guma aż do sprężyny w środku. Postanowiłem wiec ściągnąć fajkę i jakie moje zdziwienie w środku ułamany zatrzask trzymający fajkę na cewce.....kupiłem na szybko w IC nowa fajkę i teraz autko buczy jak się patrzy zero telepania.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0055 (482x640).jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	231.4 KB
ID:	22839   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0056 (482x640).jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	253.2 KB
ID:	22840  

Podobne wątki

  1. [159] Zapieczona świeca żarowa
    Utworzone przez shaggy1189 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 19:52
  2. Hamulce tyl - zapieczona tuleja ??
    Utworzone przez Jackieee w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 16:46
  3. Zapieczona podkładka pod wtryskiem Alfa 159
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 17:20
  4. Zapieczona regulacja amortyzatora Koni?
    Utworzone przez tryme w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 18:15
  5. Zapieczona świeca żarowa 2.4JTD
    Utworzone przez koles_02 w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory