Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Temat: Piękne brzmienie

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie Piękne brzmienie

    tak siedze i sie zastanawiam...
    nie wazne czy boxser, ts, v6 :!: 1.4, 1.8 czy 2,5 litra pojemnosci :!: dzwiek jaki wydaja te silniki jest niesamowity :!:
    u mnie do 3tys obrotow jest spokojnie, powyzej slysze jak budzi sie bestia :twisted: a wtedy uwielbiam dodawac gazu... cos pieknego :!: ten dzwiek... bajka :mrgreen:

    co powoduje ze silniki alfa romeo brzmia tak cudownie :?:
    dlaczego kreca sie w pelnym zakresie obrotow i nie wyja, nie prosza o kolejny bieg jak jest to w przypadku innych samochodow :?:
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  2. #2
    Silver156
    Gość

    Domyślnie

    Mi sie tez bardzo podoba dzwiek wydawany przez moja alfe do tego mam jeszcze chyba kompletnego remusa...ale nie jestem pewien...wiec jest pieknie , ludzie obracaja jak dodam gazu co to tak "rasowo ryczy" i dziala na brudasow przelazacych przez srodek jezdni jak dodam gazu "na luzie" to zaczynaja biec od razu na 2 strone ;D

  3. #3
    ViP Alfa i Omega Avatar Lopezius
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 SW 1,9 JTD
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silver156
    dziala na brudasow przelazacych przez srodek jezdni jak dodam gazu "na luzie" to zaczynaja biec od razu na 2 strone ;D
    Dokładnie , uśmiałem się bo właśnie przypomniała mi się podobna akcja którą kiedyś miałem. Wyjeżdżałem ze stacji benzynowej i tak jakoś trochę mi się przygazowało, nagle facet (prawdopodobnie bezdomny) który przechodził przez ulicę zaczął biec prawie jak gepard do chodnika, mało nie pogubił reklamówek z puszkami. Kumpel który siedział na siedzeniu pasażera mało się nie polał ze śmiechu.
    Przekomicznie to wyglądało.

    Fakt jest jeden, Alfy brzmią niesamowicie.
    Była: 145 - 1,3 Boxer
    Jest: 156 - 1,9 JTD SW

  4. #4
    penny21
    Gość

    Domyślnie

    Zastanawiam się skąd to się bierze, że Alfy brzmią tak fajnie. Jak myślicie? Inżynierowie zakładają to podczas projektowania układu wydechowego, silnika , dolotu? Albo po prostu im "tak wyszło" ? Albo może tylko my - Alfisti - słyszymy TO COŚ co odróżnia brzmienie Alfy od reszty?

  5. #5
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał penny21
    Zastanawiam się skąd to się bierze, że Alfy brzmią tak fajnie. Jak myślicie? Inżynierowie zakładają to podczas projektowania układu wydechowego, silnika , dolotu?
    NA pewno. Brzmienie, to jedna ze skladowych stylu.
    Co ciekawe, AR wcale nie burcza, jak wiekszosc wynalazkow z dolozonym sportowym wydechem.....

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    Co ciekawe, AR wcale nie burcza, jak wiekszosc wynalazkow z dolozonym sportowym wydechem.....
    i to mi sie wlasnie bardzo podoba :!: czysty dzwiek silnika bez dodatkowych udziwnien :wink:

    a wracaja do straszenia :mrgreen:
    to byl 2 czy 3 dzien jak kupilem moja alfunie i nie mialem jeszcze jej wyczutej...
    stoje na parkingu wsiada moja dziewczyna i chce odjechac :wink: tymczasem przechadza mi przed maska 3 laski... chcialem spokojnie ruszyc ale jakos za duzo gazu dodalem :mrgreen: w zasadzie podelszo pod 3tys no i laski prawie stracily reklamowki z wrazenia DD
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  7. #7
    Scrat
    Gość

    Domyślnie

    Panowie - siła psji, i te auta poprostu żyją, mają dusze...
    i można tak w nieskończoność

  8. #8
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    kiedy pierwszy raz oglądałem moją Alfe jescze nie była moja :mrgreen: pierwsza jazda testowa i facet mówi jak dojdzie do 3 tyś obrotów to niech pan da gaz w podłogę...o tak 2.0 TS a przesiadka z seja 0.9 wcisnęło mnie w fotel i do 6 tyś rozkoszowałem się tym pięknym brzmieniem , macie racje AR mają ten cudowny dźwięk jedyny piękniejszy ma ferrari :mrgreen:

  9. #9
    Baśka13
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie panowie można by gadać i gadać a to jest taki dżwięk, który podnosi ciśnienie ja jestem po prostu zakochana w tych samochodach!!!

  10. #10
    luciano
    Gość

    Domyślnie

    Ja tez sie zakochałem bo kupiłem druga Alfe z sinikiem BOXER (szczególnie) i to już tak zostanie :mrgreen:
    Mam jedno ale czemu ich już nie ma w nowszych Alfach :|

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-09-2015, 19:03
  2. Piękne Felgi
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 09:13
  3. [159] Jak poprawić brzmienie 1.9 JTDm 16v bez wymiany tłumika?
    Utworzone przez Alfalover w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 18:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory