Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 75

Temat: Centralny zamek - zebranie informacji

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar olo66
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    alfa romeo 166 3,0 manual 1999
    Postów
    58

    Domyślnie

    ,
    P.S. Będę pamiętał,i niech kolega Majkel się nie denerwuje,ha ha ha.

  2. #12
    spawacz
    Gość

    Domyślnie problem

    wymontowałem te chol..ne zamki od kierowcy i pasazera. zakupiłem dwa silniczki (sprawdzone ze to wlasnie one sie spalily) na allegro. dylemat w ktorym miejscu wyciac plastik by je wymienic a nie rozwalic zamka? jak sciagnac zembatke z waleczka na silniczku (bo jest potrzebna)? robil ktos juz taki manewr? a jesli ktos ma oba zamki do sprzedania albo potrafi je naprawic (za pieniazki oczywiscie) niech da znac.

  3. #13
    grzegorz86655
    Gość

    Domyślnie

    Ja wymieniałem silniczek z przodu od kierowcy kupiłem na allegro użytkownik tanifiat pasował i był z zębatka,nie wycinałem żadnego plastiku tylko musiałem roznitować chyba 2 nity tylko od strony plastiku,i wszystko działa.

  4. #14
    David92
    Gość

    Domyślnie

    Mi padła centralka lewych tylnich drzwi więc narazie zamykam drzwi od środka i jest ok.. Co do awaryjnego otwierania bagażnika w 166 - czytałem jakieś posty na forum i nic z tego nie działa dlatego napisze panowie jak to trzeba zrobić. Jakoś przed świętami jak przyszedł mrozik -8 stopni padł mi akumulator o dziwo i nie szło otworzyć bagażnika. Próbowałem od środka ale to nic nie dawało. Kluczykiem otwierając słyszałem ten klik zamka ale pokrywa była nadal zamknięta. Panowie na forum pisali, że trzeba zdemontować zamek, być może jest klapa do uszczelki przymarznięta i trzeba podważyć itp.. Ja zrobiłem to w ten sposób - włożyłem kluczyk do zamka, docisnąłem klape od góry i dopiero przekręciłem kluczyk. Klapa bez problemów puszcza i bagażnik otwarty.

  5. #15
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Cytat Napisał David92 Zobacz post
    Co do awaryjnego otwierania bagażnika w 166 - czytałem jakieś posty na forum i nic z tego nie działa....... Ja zrobiłem to w ten sposób - włożyłem kluczyk do zamka, docisnąłem klape od góry i dopiero przekręciłem kluczyk. Klapa bez problemów puszcza i bagażnik otwarty.
    w tym temacie już ktoś o tym pisał:
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...gaznika-2.html
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  6. #16
    David92
    Gość

    Domyślnie

    No fakt ktoś o tym pisał.. MAJKEL nie zauważyłem

  7. #17
    arturjohny
    Gość

    Domyślnie

    A silniczki do centralnego zamka kupiłem w warszawie (nie na allegro - na allegro koszt 30zł + wysyłka) po 10 czy 11 złoty za sztukę - kupiłem sobie od razu 5 sztuk (bo firma ta ściąga je z Niemiec do modeli zdalnie sterowanych w skali 1:24 jak dobrze pamiętam i trzeba czekać około 1~2 tygodnie). Czemu tak zrobiłem, gdyż dwa lata temu wymieniłem dwa przednie zamki, jeden z nich znowu padł i dodatkowo tylny. Miałem dość kupowania jakiś używek (nowy kosztuje 240zł) jak można tylko wymienić jedną popsutą część za 11czy12złoty - i mieć słaby punkt zamka wstawiony nowy. Przednie naprawiłem jakieś 2 miesiące temu i wszystko jak na razie jest ok, tylnych nie miałem na razie czasu no i pogoda nie za ciekawa, a mieszkam w bloku

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maestro
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    451

    Domyślnie

    Dorzuce sie do tematu, może ten bedzie odpowiedni

    Miałem oryginalnie alarm i te bzdury wszystkie, jednak już to mam wycięte i pod półką mam tylko dokładany sterownik tylko do sterowania zdalnie centralnym. Nic wiecej sie nie dzieje.

    Chce to wymienić na troche lepsiejsza wersje ale pojawia sie problem.
    Kluczyki chce scyzoryki trzyprzyciskowe rzecz jasna zeby bagażnik można było zdalnie otwierać. Jednak szukam po internecie i widze ze bieda jest z grotami do dorobienia 166? Macie jakąś mete, sposób, może pasuje z czego innego ?

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD CF2
    Postów
    438

    Domyślnie

    Grot przełóż tak jak w poradniku. U mnie też nigdzie nie było grotu, więc nie miałem wyjścia.

  10. #20
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Ja mam zrobione z trzema przyciskami scyzoryk i jest wszystko ok, klapa sie otwiera tylko mam problem bo mam jeden grot ktory przełozyłem a jeszcze jeden scyzoryk został do zrobienia i nie wiem jaki grot surówke kupic?

Podobne wątki

  1. Zawieszenie przód, tył - zebranie informacji
    Utworzone przez Mata w dziale 166
    Odpowiedzi: 291
    Ostatni post / autor: 07-09-2022, 20:53
  2. Odpowiedzi: 174
    Ostatni post / autor: 02-10-2019, 22:58
  3. Centralny zamek
    Utworzone przez Raflik21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 20:28
  4. Centralny zamek
    Utworzone przez FarMerMST w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-10-2014, 06:32
  5. Centralny zamek
    Utworzone przez Gopcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory