Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: wyciek plynu chodniczego i palaca sie kontrolka wtrysku

  1. #1
    w_szafie_spi
    Gość

    Domyślnie wyciek plynu chodniczego i palaca sie kontrolka wtrysku

    Witam wszystkich alfomaniakow. Dawno nie zagladalem na forum, choc jest bardzo przydatne, tylko dlatego ze z alfa bylo wszystko w jak najlepszym porzadku. Ale jak wiadomo sielnki nie trwaja wiecznie....
    Opisze caly przebieg awarii z relacji mojej narzyczonej, poniewaz przy niej i przy alfie jestem tylko duchem, bo cialo jest za granica.
    A wiec... narzyczona zauwazyla ze wycieka jej plyn chodniczy... nalala nowy i przyjechala krotki odcinek. zauwazyla ze plyn wycieka bardzo szybko, mozna nawet powiedzic ze ciurkiem z prawej strony silnika kolo jakies "rury" ktora laczy sie z chlonica, moje pytanie brzmi czy mogl poscic jakis wezyk?
    Dzisiaj poprosilem zeby nalala jeszcze raz wody i odpalia silnik bo skarzyla sie ze od momentu zauwazenia wycieku alfa ciezko jej odpala. Po nalaniu wody i przekreceniu zaplonu zauwazyla ze pali jej sie i nie gasnie kontrolka wtrysku. I teraz nastepne pytanie dlaczego i czego moge sie spodziewac. Chcialbym prosic o pomoc co mam robic i na co mam sie przygotowac, do mechanika pojedzie kobieta i niechcialbym zeby ja potraktowali nieprofesjionalnie i naciagneli na pare "stowek". W skrocie wycieka plyn chodzacy, kontrola wtrysku sie pali, alfunia odpala ale po krotkim katowaniu. Alfa 156 ts 1.6 plus gazik.
    dziekuje z gory za porady
    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć bez oględzin, czasami nawet krótkotrwała jazda bez chłodzenia lub też jego niedomaganiem to wydmuchana uszczelka lub inne problemy, najlepiej oddać samochód do sprawdzonego warsztatu gdzie diagnozę postawią nie patrząc czy kobieta czy też facet samochód dostarczył.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Teoretycznie puściła któraś opaska lub po prostu pękł wąż ale tak naprawę ciężko powiedzieć nie widząc nawet fotek. Jeśli chodzi o kontrolkę to podejrzewam, że świeci się z powodu LPG (rozjechane mapy paliwa) i dlatego jest problem z odpaleniem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby sprawdzenie powodu świecenia się kontrolki poprzez diagnostykę komputerową bo różnie z tym może być a samych powodów może być kilkadziesiąt które mogą się okazać albo drobiazgiem albo ostrzeżeniem przed poważną awaria.

    W skrócie
    1. wymienić opaski lub wąż (a może to chłodnica a nie węże?)
    2. diagnostyka komp.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #4
    w_szafie_spi
    Gość

    Domyślnie

    wydaje mi sie ze to nie bedzie uszczelka, poniewaz nie wystapily charakterystyczne objawy czyli,
    - plyn chlodzacy ubywa ale nie do silnika, tylko na ziemie
    - olej w silniku na tym samym poziomie, zero wody na bagnecie jak i pod korkiem od silnika,
    - nie dymi,
    - pracuje rowno,
    ale oczywiscie moge sie myslic, w poniedzialek alfa laduje u mechanika.... macie jeszcze jakies sugestie?

    ---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:03 ----------

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    Teoretycznie puściła któraś opaska lub po prostu pękł wąż ale tak naprawę ciężko powiedzieć nie widząc nawet fotek. Jeśli chodzi o kontrolkę to podejrzewam, że świeci się z powodu LPG (rozjechane mapy paliwa) i dlatego jest problem z odpaleniem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby sprawdzenie powodu świecenia się kontrolki poprzez diagnostykę komputerową bo różnie z tym może być a samych powodów może być kilkadziesiąt które mogą się okazać albo drobiazgiem albo ostrzeżeniem przed poważną awaria.

    W skrócie
    1. wymienić opaski lub wąż (a może to chłodnica a nie węże?)
    2. diagnostyka komp.
    uwierz mi ze mi tez ta cala sytuacje trudno bylo opisac sugerujac sie tylko rozmowa z kobieta ktora niezawiele ma doczynienia z mechanika. wszystkiego dowiem sie w poniedzialek, tak sobie mysle wyciek plynu mial duzo wspolnego z pojawieniem sie kontrolki.... tylko jaki????

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Żarów - z twojego profilu to ten niedaleko Świdnicy / Strzegomia ?
    może jest ktoś z okolicy i by zerknął ??
    napisz w regionalnym z prośbą o pomoc może








  6. #6
    w_szafie_spi
    Gość

    Domyślnie

    dokladnie o ten sam chodzi, myslisz ze znajdzie sie ktos kto bedzie mial czas i checi.... oczywiscie nie obejdzie sie po poprawnej diagnozie na nagrode

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    spróbować zawsze warto








Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wyciek plynu chlodniczego 1,6 Diesel
    Utworzone przez _jedrek_ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 08:00
  2. Wyciek plynu chlodniczego alfa 156 V6
    Utworzone przez goffer2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 09:33
  3. Wyciek płyny chodniczego
    Utworzone przez collins w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 21:27
  4. Wyciek plynu hamulcowego,brak sprzegla
    Utworzone przez melek_italia w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 09:57
  5. [164] kontrolka plynu do spriskiwaczy
    Utworzone przez pocisk22 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-12-2007, 17:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory