Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: komunikat Change engine oil

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu Zobacz post
    Gdzie wymieniałeś ? W ASO czy jakimś warsztacie ?
    Wymieniałem w ASO Fiata

  2. #12
    gpjaw
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Istnieje możliwośc że podczas wymiany w ASO wyzerowano wspomniane parametry, ale czujnik degradacji oleju ocenił jego złe parametry i wzywa do wymiany ojeju. Może być to związane pośrednio z filtrem DPF i jego automatycznym wypalaniem. Jeśli kilka krotnie zostało przerwane dopalanie, to niespalone paliwo ściekło do misy olejowej i rozrzedziło olej a czujnik degradacji to wykrył. Jest to częsta dolegliwość pojazdów z DPF.
    Może w Twoim przypadku też problem ma początki w przerywaniu dopalania DPF-u.
    Ostatnio edytowane przez gpjaw ; 20-09-2011 o 19:06

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    a jak rozpoznac początek wypalania? Jeszcze nigdy nie miałem okazji tego doświadczyć?

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Proszę - http://www.forum.alfaholicy.org/159_...tml#post524377

    Ponadto, gdy w czasie jazdy na biegu puścisz gaz, to wskazówka turbo nie będzie opadać wraz z ciśnieniem doładowania turbiny, a opadnie od razu.
    Ostatnio edytowane przez Franek Strzelba ; 20-09-2011 o 17:09
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  5. #15
    gpjaw
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    Proszę - http://www.forum.alfaholicy.org/159_...tml#post524377

    Ponadto, gdy w czasie jazdy na biegu puścisz gaz, to wskazówka turbo nie będzie opadać wraz z ciśnieniem doładowania turbiny, a opadnie od razu.
    Pozwolisz że troszkę się z Tobą nie zgodzę, albo doprecyzuję Twoją wypowiedź.
    Co do wskaźnika turbo, to jeśli silnik pracuje na biegu jałowym to wskaźnik powinien wskazywać "zero" (umownie, wskaźnik pionowo w dół), jeśli jest w jakim stopniu odchylony od "zera" to proces dopalania nie został zakończony i należy albo odzczekać chwilkę z pracującym silnikiem albo zrobić jeszcze kilka km zanim zgasimy silnik.
    Oczywiście w/w opis jest wynikiem doświaczeń wielu właścicieli AR 159 a nie technicznym opisem rozpoznawania procesu wypalania.
    Co do ostrej jazdy, to może nie koniecznie ostra tylko jednostajna jazda z obrotami 2 do 3 tyś. obr/min i to najlepiej przez dłuższy odcinek poza miastem.
    Pozdrawiam

    ---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:30 ----------

    Polecam ten temat związany z DPF na forum 159. http://www.forum159.com/dpf-filtr-cz...aych-t211.html

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    nie mam fesa, dlatego pytam...
    Podjedź do mnie, trzeba skasować to w 2 miejscach - oprócz inspekcji olejowej jeszcze stopień degradacji oleju. Zrobię Ci to od ręki za dziękuję
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał gpjaw Zobacz post
    Pozwolisz że troszkę się z Tobą nie zgodzę, albo doprecyzuję Twoją wypowiedź.
    Co do wskaźnika turbo, to jeśli silnik pracuje na biegu jałowym to wskaźnik powinien wskazywać "zero" (umownie, wskaźnik pionowo w dół), jeśli jest w jakim stopniu odchylony od "zera" to proces dopalania nie został zakończony i należy albo odzczekać chwilkę z pracującym silnikiem albo zrobić jeszcze kilka km zanim zgasimy silnik.
    Nie bardzo rozumiem o co dokładnie Ci chodzi - przecież napisałeś to samo co ja w linkowanym poście w pkt. 2.
    W czasie wypalania na biegu jałowym wskazówka odstaje od zera, a w czasie jazdy na biegu, po odpuszczeniu gazu, opada do zera w szybkim tempie (normalnie spada powoli wraz ze spadkiem ciśnienia doładowania).

    Cytat Napisał gpjaw Zobacz post
    Co do ostrej jazdy, to może nie koniecznie ostra tylko jednostajna jazda z obrotami 2 do 3 tyś. obr/min i to najlepiej przez dłuższy odcinek poza miastem.
    Pozdrawiam
    Ja nigdzie nie polecałem ostrej jazdy do wypalenia DPF'a -wręcz przeciwnie, tak jak piszesz w miarę jednostajna jazda na 4 lub 5 biegu z obrotami w okolicach 2-3 tyś. Termin "ostra jazda, dym z rury, DPF" to nazwa tematu, w którym był cytowany post, a nie moje zalecenie Skrypt forum sam podmienia link html na nazwę tematu.
    Ale wybaczam, bo widzę, że jesteś nowy na forum (zarazem - witam w gronie!).
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  8. #18
    gpjaw
    Gość

    Domyślnie

    Ja również witam.
    Przyznaje mój błąd, link do tematu wziąłem jako Twoje zalecenie do wypalania DPF-u.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    a co będzie jeśli na jałowym biegu wskazówka turbo odstaje od zera i podczas jazdy , po wysprzęgleniu nie opada od razu? Właśnie tak jest u mnie...
    Jak długo trwa wypalanie? Dziś robie trase ponad 100 km. Ile km powinienem przejechac na podwyższonych obrotach?

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Żeby było trudniej, są dwie możliwości odstawania wskazówki ciśnienia doładowania od pozycji "0":
    a) jeżeli na biegu jałowym wskazówka odstaje nieznacznie (a dodatkowo w czasie jazdy po wysprzęgleniu wskazówka od razu opada), to DPF jest w trakcie wypalania
    b) jeżeli na biegu jałowym wskazówka mocno odstaje (jest np. na pierwszej kresce podziałki), to na 99% masz walnięty czujnik ciśnienia doładowania - można z tym jeździć, ale wiadomo najlepiej to wymienić

    U Ciebie prawdopodobnie zachodzi sytuacja z pkt. b.

    Jeżeli natomiast pytasz o czas jazdy potrzebny do wypalenia (gdy już się rozpocznie i to zauważysz - np. dzięki opadającej wskazówce turbo po puszczeniu gazu na biegu), to tak naprawdę musisz obserwować wskaźnik ciśnienia doładowania - jeżeli po puszczeniu gazu nie będzie opadał momentalnie, to znaczy się proces już się zakończył.

    DPF były pierwotnie (w zamyśle twórców) konstruowane tak, aby użytkownik nie wiedział że zachodzi proces wypalania filtra, tzn. miał to być proces niezauważalny, a kierowca nie powinien był sobie tym głowy zaprzątać. Życie i praktyka zweryfikowały jednak to założenie...
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

Podobne wątki

  1. [159] Jak skasować komunikat 'Change Engine Oil'?
    Utworzone przez Jarek159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 10-01-2023, 17:00
  2. [159] Change engine Oil
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-09-2017, 13:58
  3. Change engine oil ! ! !
    Utworzone przez jupass w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-07-2017, 21:18
  4. [159] Change engine oil
    Utworzone przez szybson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 20:49
  5. [159] Change engine oill- kto z Warszawy pomoże?
    Utworzone przez pawel182 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory