Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Hałas z okolicy lewego słupka B lib drzwi kierowcy.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie Hałas z okolicy lewego słupka B lib drzwi kierowcy.

    Witam!Mam pytanie.Od jakiegoś czasu na wybijach dochodzi do mnie hałas z w/w miejsc.Mam on charakter jakby tłuczenia się o siebie jakiś elementów.Nie jest zbyt głośny tylko nieprzyjemny.Zaczął się w momencie kiedy jeździłem przez dłuższy czas po wyboistych asfaltach.Jak ewentualnie dobrać się do tego słupka i/lub drzwi żeby czegoś nie popsuć?Może to coś innego co łatwiej zlokalizować i poprawić.Pzdr.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,079

    Domyślnie

    Dokładnie mam to samo. Tali lekki głuchy stukot. Wkurza mnie to więc jeśli ktoś zna genezę problemu proszę o wyjasnienie.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zychuNO1
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    szymbark
    Auto
    alfka 159 2.4 JTDm
    Postów
    66

    Domyślnie

    witam koledzy powiem tak ze w samych drzwiach i slupku nie ma nic co moglo by tak stukac,mialem podobny problem, podjechalem do kolesia co pracuje w aso i powiedzial zebym wymienil gorny wahacz no i po usterce
    auto zle

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,079

    Domyślnie

    nie. to nie to. ten dźwięk dochodzi zdecydowanie od strony drzwi.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Witam!Dzięki za odpowiedź ale myślę, że to nie to.Dźwięk jest słyszalny nie na każdej nierówności i wyraźnie na poziomie lewego ucha.Nie dobiega z przodu.Czasem mam wrażenie, że przy przyciśnięciu tapicerki boczka drzwi lub słupka jest mniejszy.Ale przy najbliższej okazji zerknę i na zawieszenie:-)

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,079

    Domyślnie

    To jak Ty zerkniesz daj znać. Jeśli potwierdzi się to u Ciebie to ja też sprawdzę.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zychuNO1
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    szymbark
    Auto
    alfka 159 2.4 JTDm
    Postów
    66

    Domyślnie

    drzwi rozbieralem ostatnio bo wymienialem mechanizm regulacji okna w lewych przednich drzwiach i raczej nie ma tam co strzelac bo wszystko jest na srubach do okola albo na zatrzaskach, no chyba ze ktos wczesniej grzebal i czegos nie dokrecil, slupek to samo ale nigdy nie wiadomo jezeli mowicie ze to napewno z okolic drzwi to nie ma co tylko trzeba rozebrac i popatrzec co i jak.
    pozdro
    auto zle

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Hałas dobiega z drzwi kierowcy głównie z okolicy lewego górnego rogu tam gdzie jest dioda od zamka.Czy sam mechanizm podnoszenia i opuszczania szyby może mieć jakieś części, które mogły ulec poluzowaniu?Szyba działa ok.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zychuNO1
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    szymbark
    Auto
    alfka 159 2.4 JTDm
    Postów
    66

    Domyślnie

    sam mechanizm to linki i rolki ktore sa dobrze naciagniete , na szynach ktore sa przykrecone do blachy wygluszajacej ,ktora jest z koleji przykrecona do drzwi srobami do okola,w lewym gornym rogu tak jak mowisz jest tylko otwor w blasze wygluszajacej na linke od dzrzwi ktora wchodzi w zatrzask juz za ta blacha wiec moze ona sie tlucze tam, jeszcze jest ,ale to troche nizej plastikowa jakgdyby prowadnica szyby przykrecona na dowch srubach ale maloprawdopodobne zeby ona odpadla.Mozemy sobie tak gadac i gadac,trzeba to sciagnac i sprawdzic co jest nie tak,sam jestem ciekaw,to proste odkrecasz i wyciagasz przyciski sterujace szyba i lusterkami, sciagasz zaslepke i odkrecasz klamke potem odkrecasz 3 wkrety na samym dole pod schowkiem w drzwiach, pod przyciskami sa jeszcze dwie srubki ktore tez odkrecasz i powoli wyciagasz tapicerke ,jak juz ja sciagniesz to odpinasz kable od lampki na dole,od zamka i narazie tyle jesli chodzi o tapicerke.
    auto zle

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Tuchola
    Auto
    159SW 1.9 16v jtdm 150km
    Postów
    52

    Domyślnie

    borykam sie z tym samym problemem. poki co jedynym lekarstwem jakie znalazlem to spryskanie uszczelek drzwi silikonem. po tym zabiegu nastaje bloga cisza. niestety po jakims czasie problem wraca...

Podobne wątki

  1. [159] Piszczenie z okolicy lewego koła
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 19:59
  2. [159] Stuki w okolicy lewego przedniego koła
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 21:28
  3. [159] Hałas z okolicy przedniego koła
    Utworzone przez tomaszko w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 15:16
  4. [145] Hałas w okolicy tylnego tłumika.
    Utworzone przez budziol w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 17:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory