Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: wymienione wahacze dolne i koncowki drozkow a dziwne zachowanie alfy na drodze?

  1. #1
    Luc156
    Gość

    Domyślnie wymienione wahacze dolne i koncowki drozkow a dziwne zachowanie alfy na drodze?

    witam
    pare tygodni temu wymienilem dolne wahacze i koncowki drozkow w mojej alfie i zaczela sie dziwnie zachowywac na drodze tzn
    przod jest bardzo twardy a niebyl, przy cofaniu na skreconych kolach slychac tak jakby sie :slizgaly:
    na dziurach przy szybkiej jezdzie czuc ze jest cos nie tak przy wpadnieciu w mala dziure alfa nietrzyma sie sztywno tylko ucieka na boki...
    podejrzewam ze mam do wymiany wahacze gorne ale to pewnie nie to bo je poprostu slychac na dziurach?,stukanie?>
    moze macie jakies pomysly?
    amorki?
    sprezyny?
    dzieki za podpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd 2001r- była, bravo 2.0 multijet- jest
    Postów
    245

    Domyślnie

    Zbieżność ustawiałeś po wymianie?

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc156 Zobacz post
    witam
    pare tygodni temu wymienilem dolne wahacze i koncowki drozkow w mojej alfie i zaczela sie dziwnie zachowywac na drodze tzn
    przod jest bardzo twardy a niebyl, przy cofaniu na skreconych kolach slychac tak jakby sie :slizgaly:
    na dziurach przy szybkiej jezdzie czuc ze jest cos nie tak przy wpadnieciu w mala dziure alfa nietrzyma sie sztywno tylko ucieka na boki...
    podejrzewam ze mam do wymiany wahacze gorne ale to pewnie nie to bo je poprostu slychac na dziurach?,stukanie?>
    moze macie jakies pomysly?
    amorki?
    sprezyny?
    dzieki za podpowiedzi
    Na pewno po wymianie wahaczy musisz ustawić zbieżność tak jak pisze maniek ale jak masz górne wahacze walnięte i mają luzy na tulejach to to trochę wyrzucanie kasy w błoto i podwójna robota. U mnie jak była góra wyrąbana to się wszystko rozjeżdżało. Co ustawiłem pełną geometrie to na stacji diagnostycznej gościu mi mówił że coś jest nie tak (na ścieżce mu wychodziło po 4 m/km do środka albo na zewnątrz). Jeździłem z tym parę razy na reklamację. Goście w ASO już myśleli że nie potrafią w moim aucie ustawić zbieżności. Po wszystkim wniosek z tego był jeden że co wjechałem w dziurę i coś walnęło to w tulei wahacz inaczej się ustawił i koło inaczej stało. Po wymianie wahaczy wszystko za pierwszym razem - cała geometria igła i jeździ teraz jak ta lala.

  4. #4
    Luc156
    Gość

    Domyślnie

    no wlasnie nieustawialem bo zaczely mi stukac gorne i jak wymienie je to jade na ust zbierznosci.
    czyli jak wymienie gorne i zrobie zbierznosc to powinno pomoc?
    dzieki panowie

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    Najpierw oceń czy górne są jeszcze dobre czynie jak nie to wymiana i zbieżność a jak dobre to tylko zbieżność.
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  6. #6
    Luc156
    Gość

    Domyślnie

    mysle ze sa do wymiany bo prawego juz slychac na dziurach dosc mocno a jak bede wymienial to od razu lewy i prawy a potem zbieznosc...

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar devon58
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    Alfa romeo 156 1.8 T.S. 98r AR32201
    Postów
    121

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat jeśli można bo mam podobną sytuację mianowicie wymieniłem wszystkie wachacze z tyłu i pojechałem na ustawienie zbieżności gdzie usłyszałem że mam coś z mimośrodem z tyłu bo po jednej stronie nie idzie ustawić, gdy koleś nim obracał to wskaźnik poruszył się troche i uciekał w przeciwną stronę. Doraźnie zrobili mi tak że jeden mechanik naciągnął wahacz ile się dało a drugi go dokręcił ale po tym zabiegu nadal tył mi myszkuje przy przejazdach np przez tory na zakręcie. Czy można wymienić sam mimośród czy trzeba całą belkę? Jest jeszcze jedna sprawa że coś mi strasznie stuka w zawieszeniu po lewej stronie ale diagności nie potrafili stwierdzić od czego, macali je przez dobre pół godziny na szarpakach, sprawdzali amortyzatory itp i nic, wszystko sztywne a tłucze ostro.

    Pozdrawiam.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    jak sie nie myle to wymienia sie ta srube mimosrodowa sluzaca do regulacji.

Podobne wątki

  1. Dziwne zachowanie Alfy
    Utworzone przez Albercik20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 09:11
  2. [146] Dziwne zachowanie Alfy 146
    Utworzone przez otakes w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 11:50
  3. [159] Dziwne zachowanie Alfy 159
    Utworzone przez Daishi08 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-08-2014, 22:23
  4. dziwne zachowanie alfy
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 16:42
  5. dziwne zachowanie na zaśnieżonej drodze
    Utworzone przez krynio w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 17:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory