Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 1,9 jtd 8v którędy zasysa powietrze do układu dolotowego

  1. #1
    fuszbejns
    Gość

    Domyślnie 1,9 jtd 8v którędy zasysa powietrze do układu dolotowego

    pytanie jak w temacie jest to niby banalne ale jednak szukalem miejsca wlotu powietrza i nic poza wlotem powietrza chlodzacego intercooler nie znalazlem a to chyba nie jest tożsame ? jest to dla mnie o tyle wazne poniewaz sprawdzam szczelnosc ukladu samostartem, auto nie ma mocy i wydaje mi sie ze "szumi " przy przyspieszaniu dlatego zdecydowalem sie popsikac w miescu gdzie jest intercooler aby sprawdzic szczelnosc polaczen okazalo sie ze gdy tam psikam auto wchodzi na obroty co znaczyloby ze jest nieszczelnosc zatem zakupilem obie rury dol i gora no ale jakie bylo zdziwienie gdy problem nie ustal no wiec niewiele myslac kupilem tez intercooler coz ale problem nadal nie usta ( bagatela łaćznie prawie 1000 zl za wszystko) i dopiero wtedy pomyslalem ze moze rozpylajac w te miejsca tzn tam gdzie zasysa powietrze intercooler i od gory na górna rure w kierunku do dolu moge przeciez kierowac to prosto do ukladu dolotowego (pocisnienia) bo przeciez wymieniajac wszystkie te czesci o ktorych pisalem nieszczelnosc jest niemozliwa. Niestety problem nie minal i auto kuleje w zakresie 2500-3000 obrotow no chyba ze dodaje delikatnie gaz albo dodaje calkiem na maksa wtedy jedzie raczej normalnie ale jesli wciskam tak posrednio to szarpie delikatnie i pojękuje jakby gwizdze cos spod blotnika lewego dodam ze auto nie kopci i czyscilem juz egr, odpinalem tez przeplywke no i wtedy przestaje szarpac ale za to w gornych zakresach obrotow nie ma mocy zatem przeplywka chyba dziala, dodam ze komp nie pokazuje bledów, "grucha" sprawna, n75, wezyki szczelne, stad zainteresowal;em sie szczelnoscia ukladu doladowania ale teraz to juz zdurnialem i kompletnie nie wiem co robic jesli potwierdzicie mi ze psikam do dolotu to nic dziwnego ze wzrastaja obroty a jesli nei potwierdzicie to jak mozliwe ejst zeby nowe czesci mialy nieszczelnosc ?

    dziekuje i pozdrawiam

    ---------- Post added at 10:03 ---------- Previous post was at 08:52 ----------

    podnoszę i dodam ze auto pali w miescie 9 litrów.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _Mumin_
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    W-W
    Auto
    156 1.9 JTD 105KM
    Postów
    437

    Domyślnie

    Po pierwsze: podłącz do kompa, wyjdą Ci błędy
    Po drugie: to pewnie przepływomierz...
    Po trzecie wlot powietrza znajduje się po lewej stronie (patrząc od tyłu) na samym dole pomiędzy zderzakiem a kołem.
    Bunga, bunga per tutti!

  3. #3
    fuszbejns
    Gość

    Domyślnie

    no własnie chodzi o to ze podpinalem pod kompa i nie wykazuje błędów to po 1 wsze
    po 2 gie co myslisz o nieszczelnosci w przypadku nowych rur i IC to przeciez niemozliwe a to ze wzrastaja obroty to chyba z powodu dostania sie samostartu wlasnie do dolotu w miejscu o ktorym piszesz bo wlasnie w te okolice tzn bezposrednio na intercooler psikalem i na polaczenia jego z gumamami dolna i gorna wzost obrotow nastepowal gdy rozpylam bezposrednio w miescu lapania powietrza przez IC oraz gdy piskam z gory na polaczenie od przepustnicy w miescu polaczenia z IC wzrost nastepeowal jak bardzo duzo tego rozpylam wiec mysle ze ten dolot poprstu to zalapuje
    jesli chodzi o przeplywke to wydawalo mi sie ze gdy odepne i nie ma róznicy to wtedy oznacza to uszkodzenie tego elementu jednak w tym przypadku odpiecie powoduje zarowno poprawe jaki pogorszenie tzn przestaje szaprac i dusisc sie w opisanym zakresie obrotow ale za to wydaje sie byc slabszy w wyzszych zakresach obrotu wału tzn ciezko sie rozpedza powzej 140 tzn doszedlem do 150 i zabraklo drogi ale troche to trwalo znowu gdy podepne pzeplywke to kuleje jak opisywalem w srednim zakresie obrotow natomiast gdy wcisne do podlogi to sie rozpedza normalnie bez prolemu osiaga 170 i wiecej to samo mogfe osiagnac dodajac gaz delikatnie ale skucesywnie wtedy nie ma szarpania
    mysllem ze moze zacinaja sie kierowniczki ale ten trzpien rusza sie jak nalezy poza tym gdyby byly zaciete to wciskajac na 4 do dechy silnik przestalby przyspieszac w okolicach 2500 a tak nie jest tzn byloby gdybym wcisnal tak niezdedcydowanie gaz (srednio) jednak gdy w tym momencie dociskam do konca i dalej jade moge rowniez zredukowac bieg na 3 i wtedy wkreca sie wysoko potem wrzucam 4 gaz do dechy i nadal plynnie przyspiesza troche zamotane no ale prawdziwe i bezsensu jezdzic z gazem do dechy ale to spalanie o ktorym pisalem 9 litrow troche duzo no i wskazuje na przeplywke sam juz nie wiem szkoda mi znow wywalic 300 zl skoro juz wydalem 1000 niepotrzebnie jak sie okazuje.
    czy jest jakis sposob by to sprawdzic czy ta przeplywka dziala czy tez nie slyszalem o jakism dmuchaniu do przeplywki przy uruchomionym silniku po odpieciu z króćca filtra ale czy to prawda to nei wiem co sadzisz o tym aha i czy komp pokazuje uszkodzenie przeplywki w tym modelu 8v 115 km bo odpiecie przeplywki nie spowodowalo wyskoczenia jakiegokolwiek bledu

    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    małopolska
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 jtd 8v 115KM 2003r
    Postów
    162

    Domyślnie

    Odpięcie przepływki powoduje zapisanie błędów P0101 , P0110
    i nie wiem jak sprawdzałeś,że go nie odczytałeś. Często uszkodzony przepływomierz nie zapisuje błędu ,należy podpiąć auto pod komputer i odczytać logi .Tutaj jest cała diagnostyka silników jtd;http://www.forum.alfaholicy.org/147_...i_jtd-101.html

Podobne wątki

  1. [GTV] Nieszczelność układu dolotowego
    Utworzone przez LIGAR w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-06-2014, 14:15
  2. Wymiary łączników układu dolotowego 156 JTD 115 - ktoś wie?
    Utworzone przez 156X w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 16:56
  3. Rura - element układu dolotowego 156 1.9 JTD
    Utworzone przez Jazz w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 12:25
  4. Klejenie plastików układu dolotowego
    Utworzone przez żuwik w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 12:12
  5. [155] czyszczenie układu dolotowego
    Utworzone przez Miro w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 21:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory